Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
vcf

Zegarek do ~5k na urodziny

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
53 minuty temu, Depipi napisał(-a):

W moim przypadku zostaje na bransolecie ale od początku takie było założenie.

Na forum jest trochę zdjęć Fireman'a na pasku, chyba nawet w jednej recenzji- i takie połączenie też wygląda dobrze. 👌

Jak kwestia bransolety? Ciężka? Jak układa się na ręce? Pytam, bo mam problem z doborem dla siebie. Zazwyczaj są dla mnie zbyt ciężkie, aczkolwiek kilka razy trafiłem na zadziwiająco lekkie. Jak jest w tym przypadku? Ball ma to ogarnięte?

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy bransolecie pełnej długości waży 140 gram czyli niewiele więcej niż Tissot PRX czy Longines Conquest.

Nie odbiega wagowo od konkurencji w żadną stronę.

Układa się za to bardzo dobrze.

Nie ma charakterystycznego dla na przykład zapięć motylkowych zamka.

Wygląd na plus, do obsługi trzeba się przyzwyczaić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, vcf napisał(-a):

 

Dzięki za fotki! Z ciekawości (bo miałem i tak podpytać na forum Balla) nosisz go na czymś innym niż bransa? Widziałem kilka zdjęć na paskach skórzanych i wygląda ok, ale ciekaw jestem opinii ogólnej. I ciekawi mnie czy na gume tutaj ktoś też się zdecydował kiedyś 😅

Ja noszę balla FE wyłącznie na paskach (na kajdanie mam ex1 I 300m) - skórzany z ładownicy, jakiś "sail cloth", a teraz czekam na gumę od Burtona. 

3 godziny temu, vcf napisał(-a):

 

Dzięki za fotki! Z ciekawości (bo miałem i tak podpytać na forum Balla) nosisz go na czymś innym niż bransa? Widziałem kilka zdjęć na paskach skórzanych i wygląda ok, ale ciekaw jestem opinii ogólnej. I ciekawi mnie czy na gume tutaj ktoś też się zdecydował kiedyś 😅

Ja noszę balla FE wyłącznie na paskach (na kajdanie mam ex1 I 300m) - skórzany z ładownicy, jakiś "sail cloth", a teraz czekam na gumę od Burtona. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, szuwi napisał(-a):

Ja noszę balla FE wyłącznie na paskach (na kajdanie mam ex1 I 300m) - skórzany z ładownicy, jakiś "sail cloth", a teraz czekam na gumę od Burtona. 

Ja noszę balla FE wyłącznie na paskach (na kajdanie mam ex1 I 300m) - skórzany z ładownicy, jakiś "sail cloth", a teraz czekam na gumę od Burtona. 

 

chętnie bym zobaczył jakieś fotki a w szczególności na burtonie.

 

z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 26.01.2024 o 01:10, vcf napisał(-a):

Dziekuję wszystkim za propozycje.

 

Trochę czasu mineło aż udało mi się znaleźć czas żeby się wybrać do salonu i przymierzyć. Rezultaty załaczam.

 

Zielony Aikon - zaświecił fajnym kolorem i przyjemnie się ułożył na ręce i to by było na tyle plusów. Jest - moim zdaniem - 2x droższy niż powinien być, paski będą bardzo problematyczne i bransa nie sprawia najlepszego wrażenia. Jak to określił sprzedawca „to tylko kwarc” co w sumie w tym konkretnym przypadku dobrze podsumowuje ten zegarek.

 

Ball - tutaj jest coś, ale nie pojawiło się od razu a dopiero po paru dniach od mierzenia. Zapamiętałem przyjemną wagę i ta bransa aż prosiła się o skrócenie żeby można było całość zapiąć na nadgarstku. Tak jak wspomniałem efektu wow nie było przy pierwszym kontakcie, ale jako minus bym tego nie zaliczył. Nie wiem która tarcza mi się bardziej podoba bo od początku celowałem w coś jasnego, ale ta czarna sprawia bardzo dobre wrażenie i super gra z trytem.

 

Dalsze przymiarki zaplanowane. Zobaczymy czy coś będzie w stanie zagrozić Ballowi

IMG_3772.jpeg

IMG_3774.jpeg

IMG_3773.jpeg


 

Mój głos na fireman enterprise - według mnie ciężko znaleźć coś w tej cenie równie oryginalnego z dobrym i finezyjnym wykończeniem. Ja mam victory z jasną tarczą ze szlifem słonecznym i myślę, że się z nim nie rozstanę - piękny zegarek.

Mialem mu kupić do parki czarnego racera z białymi indeksami ale już nie ma w dystrybucji więc już prawie wziąłem właśnie czarnego enterprise ale jednak zaballowałem na grubo i czekam na inny model:)

W każdym razie mi się czarny enterprise mega podoba i jest bardzo mocnym graczem biorąc pod uwagę indeks cena/jakość. Jeśli chodzi o bransę to jest dość ciężka, ja akurat lubię czuć że mam coś na nadgarstku, i bardzo dobrze wykonana. Lubię sobie ją oglądać jak siedzie przy biurku:) Natomiast na pasku wygląda mega dobrze, ja na pewno sprawię mojemu godny pasek. 


Tu masz recenzje enterprise na bransolecie:

https://zegarkiclub.pl/forum/topic/174520-ball-fireman-enterprise-spostrzeżeń-kilka-po-tygodniu-użytkowania/

a tu victory na pasku (koperta ta sama, więc będziesz miał pogląd): 

https://zegarkiclub.pl/forum/topic/181780-ball-fireman-victory-recenzja-po-6-miesiącach/

 

 

Ogolnie na Balla trzeba uważać, mi się mój tak spodobał, że kupiłem też żonie..;)

 

 

IMG_7216.jpeg

Edytowane przez vspr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.