Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
G-szok

Seiko X A0 - ma być tym pierwszym :) plis pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Pytanko mam ponieważ nigdy w życiu nie miałem na ręcę Seiko i mam zamiar to zmienić tym właśnie egzemplarzem. Niestety nie ma nic do niego, żadnych papierów ani potwierdzeń a w internecie znalazłem tylko jedno zdjęcie takiego zegarka i to z innym paskiem. Czy to ori? Czy ktoś mógłby przybliżyć wartość takiego zegarka abym wiedział czy się nie wkopię :)

Dziękuje !!

IMG-20240213-121839.jpg

IMG-20240213-121845.jpg

IMG-20240213-121858.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak SSC705 (albo podobna referencja, bo 705 to wersja na bransolecie) i wygląda mi na oryginał.

Wartość? Kilkaset złotych. Im mniej tym lepiej, bo widać że był używany, przydałoby się go wyczyścić i nie wiadomo w jakim stanie jest akumulator.

 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minutes ago, Sol said:

Wygląda jak SSC705 (albo podobna referencja, bo 705 to wersja na bransolecie) i wygląda mi na oryginał.

Wartość? Kilkaset złotych. Im mniej tym lepiej, bo widać że był używany, przydałoby się go wyczyścić i nie wiadomo w jakim stanie jest akumulator.

 

Dzięki za podpowiedź, rzeczywiście podobny do tych modeli, inny układ tarcz ale generalnie podobny.

Żeby było zabawniej to żona mi podpowiedziała, żebym wrzucił obrazek w google grafike (że też nie pomyślałem o tym wcześniej) i wyrzuciło mi to:

https://www.chrono24.com/seiko/prospex-solaire--id26679032.htm

https://www.chrono24.dk/seiko/ref-ssc737p1.htm

https://www.guldsmedpade-shop.dk/products/seiko-prospex-herreur-ssc737p1

Czyli widać, że pasek nie jest oryginalny. Kwota to 500zł więc chyba sie nie zdecyduje, Za 400 może bym wziął. A może 500 to dobra cena ? :) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie SSC737 :)

Pasek oryginalny po tylu latach i intensywnym noszeniu, na co wskazują ślady byłby i tak do wyrzucenia.

 

Co do ceny to musisz sam zdecydować.

Jak nie ma ciśnienia, to się rozejrzyj, porównaj i może zdecydujesz.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem, w "G-shock" to bym pewnie choć orietnacyjnie wiedział. Tutaj zero świadomości, pierwszy raz oglądam SEICO i stąd nie wiem. kolory moje, fajnie, że ma solar, pasek też wolę ten, ale brak dokumentów i pudełka trochę boli za 500zł. Gdyby miał komplet pewnie bym się zdecydował już, bez kompletu jakoś chyba trochę za dużo. Tą ryskę na tarczy bym sobie spolerował więc uszkodzeń dużych nie widzę

No nic może ktoś jeszcze podpowie czy to dobra cena - oczywiście tylko waszym zdaniem :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na uszach widać sporo śladów i także ubytków.

Zegarek to nie tylko tarcza.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, Sol said:

Na uszach widać sporo śladów i także ubytków.

Zegarek to nie tylko tarcza.

Może i racja, najarałem się za bardzo :) i o to chodziło, dzięki ! Zamówię kolejnego Edifice :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Prospex, a to ma też swoją wartość. V176 to porządny mechanizm. Warto wiedzieć jak trzyma Aku. W dobrym stanie 500pln to była by bardzo dobra cena. Tu jest trochę mankamentów, ale działający zegarek z dobrym Aku jest tyle wart. Jak stargujesz ciut, to nie stracisz tym bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na brak papierów, wgniotki i ryski, "obcięte" indeksy a już szczególnie za tego "X" ja bym odpuścił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem uwagi o "X".  Rozwiniesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam awersję na znaczek prospexa na tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 hours ago, Czolo said:

To Prospex, a to ma też swoją wartość. V176 to porządny mechanizm. Warto wiedzieć jak trzyma Aku. W dobrym stanie 500pln to była by bardzo dobra cena. Tu jest trochę mankamentów, ale działający zegarek z dobrym Aku jest tyle wart. Jak stargujesz ciut, to nie stracisz tym bardziej.

Dziękuje bardzo, cena już dalej nie zeszła, pewnie za jakiś czas jak się nikt nie znajdzie to zejdzie ale rzeczywiście biorąc pod uwagę wskazówki któe dostałem od was wszystkich i brak dokumentów stwierdziłem, że pójdę inna drogą i zainwestuje w coś co też mam na oku jakiś czas :) 

15 hours ago, sviety said:

Ze względu na brak papierów, wgniotki i ryski, "obcięte" indeksy a już szczególnie za tego "X" ja bym odpuścił.

Dziękuje za wasze wskazówki :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, G-szok napisał(-a):

Dziękuje za wasze wskazówki :) 

 

Jakie to dwuznaczne na tym forum:D

 

Co do braku dokumentów - przyznam, że ja po wątku o hydroconquest już zupełnie skołowana jestem, nabrałabym się na te papiery :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie papiery . Przecież to budzetowe seiko do noszenia na codzień, a nie przedmiot kolekcjonerski :) Jak ktoś nie jest w "klimatach" to nie ma potrzeby ich trzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do papierów - ta refleksja naszła mnie w kontekście wątku niedawnego o hydroconqueście (czy to się odmienia? 🤔🤭)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy powszechnych obecnie podróbkach Seiko papiery stały się dla mnie podstawowym czynnikiem wyboru kupić/nie kupić. Nie mam na tyle wiedzy, żeby z całą pewnością stwierdzić, że to oryginał lub fake.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Pan wie, że podrobienie papierów w dzisiejszych czasach to najmniejszy problem. Mało to było Aquaracerów od TH z podrobionymi papierami, metkami paragonami i czym tam jeszcze.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, dlatego pozbywam się kolekcji bo mnie to sk.....two wpienia ...no żeby to Seiko nie można bez strachu kupić? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, chyba nie rozumiem. Likwidujesz kolekcje bo ktoś sprzedaje podróbki? Odradzasz zakup zegarka, bo nie wiesz czy nie jest podróbka. Może trochę optymizmu więcej. Zima się kończy, nie ma co popadac w depresję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Czolo a bo po 30 lat pasji seikowej szlag mnie trafił, że nawet skx podrabiają  ...zostały pojedyńcze sztuki.

DSCN0260.JPG

DSCN0244.JPG

278371649_650447106052907_4964882656915561920_n (1).jpg

278449745_382681473868367_6579146385903429842_n (1).jpg

278464922_510893010665380_2539923333493608769_n (1).jpg

282838774_420830799545169_9007295080033835698_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna kolekcja. Kilka sztuk bym przytulił ;)

Te nieżywe wyświetlacze są sprawne tylko bez baterii?

 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 minuty temu, Sol napisał(-a):

Piękna kolekcja. Kilka sztuk bym przytulił ;)

Te nieżywe wyświetlacze są sprawne tylko bez baterii?

 

Dzięki ;) 

W większości były sprawne tylko wyjmowałem baterie (są w woreczkach strunowych pod zegarkami -widać je na zdjęciach).

 

edit

ale to była piękna kolekcja ...większości już ni ma.

Edytowane przez sviety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przyjemnością pooglądąłem "resztki" kolekcji...niektóre sztuki to istne perełki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jak będziesz się pozywał tej kolekcji. Jest kilka którymi i ja bym się zainteresował. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lobo82 i @Czolo wysyłam Wam na priv co zostało na dziś ...jak coś chcecie to dajcie znać to sprawdzę stan bo już trochę leżakują ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.