Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
raszew

Oryginalny chiński design

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Postanowiłem założyć ten temat w poszukiwaniu chińczyków z oryginalnym designem. Jak zapewne wiecie większość chińczyków to homary znanych i lubianych modeli, ale zastanawiam się czy są jakieś fajnie, jakościowe zegarki made in China z własnymi projektami? Na pewno kojarzę markę San Martin, ale czy znacie coś jeszcze?

Sam szukam jakiegoś fajnego divera. Mam czarnego suba od Steeldive i jak dla mnie jest mega fajny - świetne wykończenie, luma, dokładność mechanizmu, szkło, bezel - ale cholera jest jakiś głosik w głowie, że jest to jednak 1:1 homar (swoją drogą czemu nie zmienili po prostu chociaż wskazówek to nie wiem) Rolexa i nie daje mi to spokoju. Patrzyłem na inne divery automatyczne do 1,5k ale niestety jeśli chodzi o zegarki japońskie/amerykańskie to myślę, że nie mają one podjazdu do chińczyków jeśli chodzi o jakość i dokładność. Taki na przykład Orient Kamasu i jego odchyły +- 20sekund? Lipa. Seiko 5 z WR100 i szkiełkiem mineralnym? Lipa. Po prostu mam wrażenie, że ten Steeldive ma wszystko naprawdę za***iste i chyba musiałbym wydać parę tysięcy na taką jakość ze Szwajcarii lub Japonii.

Także czekam na Wasze propozycje. Nie muszą być to też divery, myślę że ten wątek może służyć po prostu do dzielenia się oryginalnymi chińczykami, a jak będzie jakiś fajny diverek to przy okazji skorzystam.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, fajne zegarki muszą mieć odpowiednią powierzchnię funfactora😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź markę FIYTA


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba oryginalny wzór.

IMG_20240221_101139.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny. ale to co oni z tym blue planet odstawili, to jest kosmos. korci mnie, ale postanowiłem odpuścić już współczesne zegarki.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, oszolom napisał(-a):

fajny. ale to co oni z tym blue planet odstawili, to jest kosmos. korci mnie, ale postanowiłem odpuścić już współczesne zegarki.

Wybrałem go, bo chciałem coś mieć z tej firmy a ten na dodatek w przystępnej cenie. Na Blue Planet to trzeba szykować ponad 3k zł, niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
4 minuty temu, Paulus57 napisał(-a):

Wybrałem go, bo chciałem coś mieć z tej firmy a ten na dodatek w przystępnej cenie. Na Blue Planet to trzeba szykować ponad 3k zł, niestety.

tak, wiem. ale myślę, że za takiego zawodnika można dać 3 albo i 4 koła. to jest darmo za zabawkę w tym stylu, z takim pomysłem i z takim wykonaniem (jak czytam)

Edytowane przez oszolom

Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to tutaj zostawię... 

 

 

Ciga.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Sisqo napisał(-a):

tak to tutaj zostawię... 

 

 

Ciga.jpg

klapki super🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 hours ago, jawor7 said:

klapki super🤣

 

Następnym razem wyostrze klapki ;) :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeśli chodzi o oryginalne chińskie zegarki  i tak można się przyczepić,  że oryginalnośc jest  tu wątpliwa, bo np. zegarki Shanghai (ale nie tylko  tej  firmy) to wzornictwo europejskie z lat 60. Ale mimo wszystko każdy tę chińskość jakoś tam czuje. Tak mi się wydaje. 

https://www.good-stuffs.com/Sea-Gull-M186S-automatic-designer-watch-Ivory-yellow-silver_p_282.html

 

Mam kremowy. 

 

Ten  niżej też jest ciekawy, ale już droższy. Jednowskazówkowiec. Beijing to pekińska firma, nie gorsza niż Sea-Gull (także  ma turbiliona w swoim doroboku). 

https://www.good-stuffs.com/Beijing-architectural-series-independent-hand-wristwatch_p_388.html

Edytowane przez Euryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo zapożyczeń, ale trochę nowych akcentów jednak jest. 

 

20240419_083337.jpg

 

20240419_083103.jpg

 

20240419_083246.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawiązujący do luksusowej marki F.P. Journe, której zegarki są właściwie nie do kupienia nawet za naprawdę duże pieniądze. Wzór jednak odmienny od jakiegokolwiek z tej marki. Lobinni to firma robiąca ciekawe zegarki i unikająca najpopularniej robionych homarów. Wykonanie nie rozczaruje. 

 

20240427_093131.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.