Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
arq

Kwarcowy garniturowiec do ok 3 tys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Poszukuje zegarka na co dzień do garnituru, marynarki, koszuli. Interesuje mnie raczej zegarek klasyczny, ewentualnie chronograf. Zasilanie kwarc ( nie będzie noszony w weekendy, a nie chcę bawić się w rotomaty itp. albo po prostu jestem zbyt leniwy)  Modele jakie wpadły mi w oko:

1.  Victorinox Alliance 241908

2.  Certina DS 8 Moon Phase

3. Maurice Lacroix Eliros

 

Co o nich sądzicie? Są warte uwagi czy lepiej poszukać czegoś innego? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych wybranych przez Ciebie, to ML jest taki najbardziej "garniturowy". Oczywiście zależnie od koloru tarczy i koperty.

 

Wśród Frederique Constant możesz znaleźć coś ciekawego. Kolega w poprzednim poście już zaproponował kilka przykładowych opcji.

 

Tutaj inny ich model w dobrej promocji:

 

https://ocarat.com/montre-classics-quartz-fc-220dgs5b6-frederique-constant-75967.html

 

obraz.thumb.png.8d488fc69a2af6a925b49470c7fd0002.png

 

 

Ja dołożę jeszcze nieco inną stylowo propozycję.

 

Junghans Max Bill. Jest kilka różnych modeli. Ten przykładowo:

 

https://ocarat.com/montre-max-bill-quartz-41481702-junghans-86316.html

 

obraz.thumb.png.c997d8c58206cff9972e862c53b6e958.png

 

Bardzo uniwersalny zegarek. Posłuży śmiało jako niesztampowy garniturowiec a i przy mniej formalnych sytuacjach i strojach też się świetnie sprawdzi.

 

Jeżeli nie zależy Ci na bardziej "prestiżowej" marce i nie musi być drogo, to zerknij na ofertę Roamer. Mają spory wybór kwarcowych, klasycznych i porządnie wykonanych garniturowców w okolicach 1.000 - 1.500 PLN.

 

Wybierz coś nie większego niż 38 - 39 mm średnicy i skoro kwarc, to najlepiej w okolicach 7mm grubości (tak do 10mm max). Będzie się wygodnie nosić pod mankietem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Co do Roamer to polecam Elements. Wypukły szafir przy 8mm grubości. I śmieszne pieniądze. I nie ma sekundnika i nie widać, jak nie trafia.

 

IMG_20240218_200236464.thumb.jpg.656770a50094bdbbeb419261d7ed6a0f.jpg

IMG_20240213_162606749.thumb.jpg.046f392af36388e85b9dc820dafcc00e.jpg

IMG_20240207_213529036.thumb.jpg.7b011152ab5f5844652d241b1c87e31a.jpg

 

I zostanie jeszcze na takiego i mieścisz się z oboma w budżecie ;)

Screenshot_20240229-201435.thumb.png.9313c14697d14cce8732c77dc4fff180.png

 

 

Edit

I oczywiście aerowatch.

IMG_20230817_134657629.jpg

 

Zobacz ich ofertę. Świetne zegarki właśnie pod garniaki. Bardzo dobra jakość.

 

 

 

 

 

A wczoraj jeszcze takie coś widziałem. 5,5mm grubości, szafir, zintegrowana bransoleta i nie wygląda przy tym jak PRX ;) rewelacja.

 

 

 

 

IMG_20240228_204802975.jpg

IMG_20240228_204704085.jpg

IMG_20240228_204642476.jpg

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, że Vratislavia Formmeister wpadł mi w oko, martwi mnie jednak grubość 12 mm i to, że cena zakupu w ciagu dwóch lat podskoczyła o 100%... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
24 minuty temu, arq napisał(-a):

Przyznam szczerze, że Vratislavia Formmeister wpadł mi w oko, martwi mnie jednak grubość 12 mm i to, że cena zakupu w ciagu dwóch lat podskoczyła o 100%... 

Nie pod mankiet koszuli. Chyba, że masz sucha rączkę i nosisz koszule regular. Ja przy 19cm obwodu nie zmieszczę nic powyżej 10mm.

 

 

Jest jeszcze jeden Szwajcar w śmiesznych pieniądzach. Sam lubię kwarce i mam takie w sklepowej cenie bliskiej 3k. Ale wiem, że idzie dorwać wcale nie gorsze coś tylko bez znanej marki.

 

IMG_20240301_093402373.thumb.jpg.49df3e8d56523f0b38bb6016cefe4d92.jpgIMG_20240301_093308635.thumb.jpg.7339cdc0232ebaa140fcb08bd6f81fc8.jpgIMG_20240301_093259412.thumb.jpg.3d36463e191bb35ee0f3510bc7475db1.jpg

 

 

Oraz drugi, również Swiss made. Startowały koło tysiąca. Marka nie znana to i wyprzedawana po sklepach bo leży. 

 

Jakościowo nie ustępuje np Atlantic, Roamer kosztując 1/3, 1/2 ich ceny. A twierdzę tak bo mam lub miałem to, o czym mówię. A jestem straszny upierdliwiec w tej kwestii.

 

 

 

 

 

 

IMG_20240227_205148922.jpg

IMG_20240227_210805191.jpg

 

 

Dodam też , że Vratislavia jak i jej podobne to świeże polskie marki o ograniczonym portfolio i głównie rodzimym rynkiem zbytu. Cena musi być odpowiednio wysoka aby zapewnić rentowność firmie a niekoniecznie wynika z jakości, użytych materiałów itp. Bo się tego mało sprzedaje. A jak się mało sprzedaje to musi być drogie. 

Jak coś jest produkowane masowo i sprzedawane na całym świecie a nie tylko lokalnych rynkach to cena może być znacznie niższa przy zachowaniu co najmniej zbliżonej jakości a nawet wyższe. Bo skala, ilość sprzedaż również w stosunku do kosztów produkcji dużych ilości komponentów (a co za tym idzie zegarków). Za 10000 mechanizmów zapłacisz mniej niż za 100, a że sprzedaży 1000 zegarków po niższej cenie zarobisz więcej niż że 100 w wysokiej

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hamilton American Classic Boulton Indiana Jones 27mm

hamilton-american-classic-boulton-indiana-jones-27mm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
4 godziny temu, Petru23 napisał(-a):

Nie pod mankiet koszuli. Chyba, że masz sucha rączkę i nosisz koszule regular. Ja przy 19cm obwodu nie zmieszczę nic powyżej 10mm.

 

 

Jest jeszcze jeden Szwajcar w śmiesznych pieniądzach. Sam lubię kwarce i mam takie w sklepowej cenie bliskiej 3k. Ale wiem, że idzie dorwać wcale nie gorsze coś tylko bez znanej marki.

 

IMG_20240301_093402373.thumb.jpg.49df3e8d56523f0b38bb6016cefe4d92.jpgIMG_20240301_093308635.thumb.jpg.7339cdc0232ebaa140fcb08bd6f81fc8.jpgIMG_20240301_093259412.thumb.jpg.3d36463e191bb35ee0f3510bc7475db1.jpg

 

 

Oraz drugi, również Swiss made. Startowały koło tysiąca. Marka nie znana to i wyprzedawana po sklepach bo leży. 

 

Jakościowo nie ustępuje np Atlantic, Roamer kosztując 1/3, 1/2 ich ceny. A twierdzę tak bo mam lub miałem to, o czym mówię. A jestem straszny upierdliwiec w tej kwestii.

 

 

 

 

 

 

IMG_20240227_205148922.jpg

IMG_20240227_210805191.jpg

 

 

Dodam też , że Vratislavia jak i jej podobne to świeże polskie marki o ograniczonym portfolio i głównie rodzimym rynkiem zbytu. Cena musi być odpowiednio wysoka aby zapewnić rentowność firmie a niekoniecznie wynika z jakości, użytych materiałów itp. Bo się tego mało sprzedaje. A jak się mało sprzedaje to musi być drogie. 

Jak coś jest produkowane masowo i sprzedawane na całym świecie a nie tylko lokalnych rynkach to cena może być znacznie niższa przy zachowaniu co najmniej zbliżonej jakości a nawet wyższe. Bo skala, ilość sprzedaż również w stosunku do kosztów produkcji dużych ilości komponentów (a co za tym idzie zegarków). Za 10000 mechanizmów zapłacisz mniej niż za 100, a że sprzedaży 1000 zegarków po niższej cenie zarobisz więcej niż że 100 w wysokiej

Chcesz powiedzieć, że Vratislavia jest świeża i ma małe portfolio (naliczyłem 12 lat i 57 modeli zegarków), za droga, czy że jest słabej jakości? Mogę się zgodzić, że grubość proponowanych modeli pod mankiet jest dosyć duża, ale że stosunek ceny do jakości jest nieatrakcyjny to zgodzić się nie mogę

Edytowane przez AnonimowyAlkoholik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
8 godzin temu, AnonimowyAlkoholik napisał(-a):

Chcesz powiedzieć, że Vratislavia jest świeża i ma małe portfolio (naliczyłem 12 lat i 57 modeli zegarków), za droga, czy że jest słabej jakości? Mogę się zgodzić, że grubość proponowanych modeli pod mankiet jest dosyć duża, ale że stosunek ceny do jakości jest nieatrakcyjny to zgodzić się nie mogę

 

Tak. Chcę powiedzieć, że Vratislavia jest świeża i ma małe portfolio. 12 lat to szczypiorek. I działa głównie w PL. Znajdź jeszcze bilans oraz wolumen sprzedaży. Nie wydaje mi się, aby były kupowane tak często jak pozostałe marki. Ot. Niszowy mikro w wieku podstawówki. Jakoś musi zarabiać przecież, tak samo jak sprzedawcy - sami niektórzy macie sklepy z zegarkami to wiecie jakie marże narzucanie. 

Vratislavia nie jest dostępna ot tak w sklepach, w galeriach itp. zamówisz głównie przez net wcześniej trafiając na nią na forum jak to lub znajdziesz reklamę na FB - a i tak sprawdzisz markę na tym forum. Albo nie sprawdzisz i weźmiesz w ciemno. Jak się kilka-kilkanascie na miesiąc w kraju sprzeda to będzie dobrze. 

 

Wystarczy trochę ogarnięcia w tych sprawach. Poza tym widzę ceny wyprzedażowe zegarków. Ile normalnie a za ile można kupić. Skoro srp jest 1000-1500 a jako nowego kupujesz w promocji za 400-600zl, albo z 2500 na 1000 z hakiem. Jako nowy. To jak to jest? Nie można sprzedać czegoś poniżej ceny zakupu jeśli jest formalnie jako nowy, nieuszkodzony, pełnowartościowy itp. Nie sprzedaje się pod wodą.

 

 

Poza tym. Kto siedzi w handlu, dystrybucji, produkcji ten wie co składa się na cenę i jak się wycenia produkt.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.03.2024 o 22:27, Petru23 napisał(-a):

Vratislavia nie jest dostępna ot tak w sklepach, w galeriach itp.

To nie jest prawda

 

W dniu 1.03.2024 o 09:40, Petru23 napisał(-a):

a niekoniecznie wynika z jakości, użytych materiałów itp. Bo się tego mało sprzedaje. A jak się mało sprzedaje to musi być drogie. 

Masz lub miałeś VC i porównujesz do konkretnych modeli w tym budżecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, cezary1976 napisał(-a):

To nie jest prawda

 

Masz lub miałeś VC i porównujesz do konkretnych modeli w tym budżecie?

 

Z racji nudów na wyjazdach potrafię spędzić czas na oglądaniu zegarków w galeriach w całym kraju. Jakoś nie trafiłem do tej pory na Vratislavia w każdym salonie. Raz czy dwa. Wtedy też miałem na ręce i przyglądałem się jej dokładnie. Jak wielu wielu innym obejrzanym w sklepie i dziesiątki (tak, dziesiątki) zegarków, które zamawiałem i odsyłałem.

Dobrej jakości zegarek. Jak inne dobrej jakości adekwatnie do niej wycenione, czyli gdzieś >1000zl, ze znanym wszystkim napisem. Ale i nie z najtańszym z dostępnych u Chińczyka mechanizmów.

 

Wciąż nie wiem za co place, poza widzi mi się ziomka od polityki cenowej. Gdybym miał tam mechanizm wart kilkaset PLN, ok. Ale dostaje praktycznie to, co kupię za część tej ceny. Jaksoc nie kosztuje tyle. Materiały użyte są standardowe. Stal. Szafir. Najtańszy mechanizm. + Wyimaginowana pozycja i prestiż.

 

Czym ustępuje mu np ten? Wg info na jakie trafiłem na sw200 (41h, 26kamieni). Szafir, nakładane indeksy, ciekawa polerka koperty, absolutnie nic do zarzucenia pod kątem jakości wykonania. Tu wiem za co place.

Różnice poza detalingiem zależnym od wzoru tarczy nie są widoczne w choćby jakości czy użytych materiałach.

Tak, miałem, właśnie jest w drodze do sprzedawcy. Kwarcyka zostawiłem niebieskiego, biały nie różnił się od automatu pod względem wykonania, jakości itp. także odnoszę się do jakby to nazwać - faktów (zdjęcia we właściwym wątku). Mając w łapie vratke czy le temps i masę innych.

 

https://www.briju.pl/zegarek-meski-le-temps-le-temps-lt1090-11bs01-zg-014315?gad_source=1&gclid=CjwKCAiA6KWvBhAREiwAFPZM7nDmYHnCct2AbtejxAr2shwKYJRv61Weg9LCuFowPhGta8gErVodehoCyZEQAvD_BwE

 

 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Petru23 napisał(-a):

Wciąż nie wiem za co place, poza widzi mi się ziomka od polityki cenowej

Ten temat to akurat przy zegarkach "morskie opowieści" 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, cezary1976 napisał(-a):

Ten temat to akurat przy zegarkach "morskie opowieści" 😀

Wiem jakie potrafią być marże ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
15 godzin temu, cezary1976 napisał(-a):

To nie jest prawda

 

Masz lub miałeś VC i porównujesz do konkretnych modeli w tym budżecie?

 

Sprzed zaledwie kilku lat. Źródło. Myślę że odpowiedź pojawi się sama

 

Nie neguję jakości i ogólnie samej marki. Bdb że jest. Ale dla mnie, osobiście, w tej cenie powinno być coś więcej niż tworząca się historia marki i najtańszy z dostępnych mechanizmów.

To jakby do nowego auta dać 1.9SD bo sprawdzony wół roboczy i za wszelką cenę starać się z tego zrobić argument za ;)

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym się Vratislavii nie czepiał, cenowo za to co oferują przy tak niskich wolumenach produkcji jest naprawdę w porządku jak na microbrand.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.