Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość keneida

wskazówka sekundnika

Rekomendowane odpowiedzi

Gość keneida

mam takie drobne pytanie.

powiedzmy, że jest godzina 14:25

Wskazówka minutowa będzie na 25 a sekundnika powinna być idealnie na 12? jak to macie w swoich zegarkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten temat powinien być w zapytaniach o wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wskazówka sekundnika chodzi sobie tak jak się jej podoba czyli cały czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powiedzmy, że jest godzina 14:25

Wskazówka minutowa będzie na 25 a sekundnika powinna być idealnie na 12? jak to macie w swoich zegarkach?

 

oraz

wskazówka sekundnika chodzi sobie tak jak się jej podoba czyli cały czas

zaczynam się zastanawiać czy ja wiem jak naprawdę wygląda zegarek :roll:


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość keneida

kuba, racja. Prosze o przeniesienie. Ale druga odpowiedz twoja to dziwna jakas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mchl

Dziwna odpowiedź bo i pytanie dziwne trochę...

 

O 14:25:00 sekundnik jest na 12 (u mnie akurat na 60, bo sekundnik mam osobno :)), ale o 14:25:15 będzie na godzinie 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość keneida

chodzi mi o dokładny moment "wybicia" pełnej minuty i związanej z tym ustawieniem wskazówek.

przy 14:25:00 idealnie wskazówka minutowa powinna być dokładnie na godzinie 5 a wskazówka sekundy dokładnie na godzinie 12. Czy mnie się tylko tak wydaje.

U mnie wskazówka sekundowa późni się o jakieś 20 sekund.

--edit--

orty :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chodzi mi o dokładny moment "wibicia" pełnej minuty i związanej z tym ustawieniem wskazówek.

przy 14:25:00 idealnie wskazówka minutowa powinna być dokładnie na godzinie 5 a wskazówka sekundy dokładnie na godzinie 12. Czy mnie się tylko tak wydaje.

U mnie wskazówka sekundowa późni się o jakieś 20 sekund.

 

Czasem tak się zdarza. Najlepszym rozwiązaniem jest wizyta u zegarmistrza. Poproś go o wyregulowanie, on zdejmie wskazówkę sek. i założy w odp. pozycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

keneida a Twój zegarek ma stop sekundę?


FORZA Robert!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam i oczom nie wierze :wink:

 

Skoro sie póżni o 20 sec to się póżni i nie bedzie wskazówki sec. na 12 - trzeba go przyspieszyć chyba że jest to kwarc który nie ma stop sec. to trzeba wyjąć bateryjkę i włożyć w odpowiednim momęcie. Jak jest to mechanik to zawsze będą jakies tam odchyłki. Trzecia sprawa to zależy z jakim wzorcem go sprawdzasz czy z zegarkim babci czy dziadka gdyż mogą mieć taki sam problem ze wskazówką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość keneida
chodzi mi o dokładny moment "wibicia" pełnej minuty i związanej z tym ustawieniem wskazówek.

przy 14:25:00 idealnie wskazówka minutowa powinna być dokładnie na godzinie 5 a wskazówka sekundy dokładnie na godzinie 12. Czy mnie się tylko tak wydaje.

U mnie wskazówka sekundowa późni się o jakieś 20 sekund.

 

Czasem tak się zdarza. Najlepszym rozwiązaniem jest wizyta u zegarmistrza. Poproś go o wyregulowanie, on zdejmie wskazówkę sek. i założy w odp. pozycji.

Jako jedyny zrozumiałeś :lol:

Zastanawia mnie, czy to "czasem" zależne jest od klasy zegarka czy tak po prostu w różnych bywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie możesz poprostu cofnąć ten kawalątek wskazówki minutowej? Bo rozumiem że jeśli brakuje 20 sek a minutowa leży na równym to jeśli sekundowa będzie na 12 to minutowa przesunie sie kawalątek?


FORZA Robert!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość keneida
a nie możesz poprostu cofnąć ten kawalątek wskazówki minutowej? Bo rozumiem że jeśli brakuje 20 sek a minutowa leży na równym to jeśli sekundowa będzie na 12 to minutowa przesunie sie kawalątek?

dzięki :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a nie możesz poprostu cofnąć ten kawalątek wskazówki minutowej? Bo rozumiem że jeśli brakuje 20 sek a minutowa leży na równym to jeśli sekundowa będzie na 12 to minutowa przesunie sie kawalątek?

dzięki :lol:

 

...spadłem z krzesła


Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość keneida
a nie możesz poprostu cofnąć ten kawalątek wskazówki minutowej? Bo rozumiem że jeśli brakuje 20 sek a minutowa leży na równym to jeśli sekundowa będzie na 12 to minutowa przesunie sie kawalątek?

dzięki :lol:

 

...spadłem z krzesła

nawet jak coś ci się stało odszkodowania nie dostaniesz ode mnie :P

Nawet nie myślałem, że tak szybko zapytam się o coś głupiego na tym forum :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówka sekundowa jest zsynchronizowana z całą resztą. Tj. na 60 obrotów przypda 1 obrót minutowej.

Ale w zegarkach bez STOPSEKUNDY wskazówka sekundowa może (i zwykle jest) przesunięta i nie trafia dokładnie w punkt kiedy minutowa wskazuje pełna minutę. I to chyba miał kolega na myśli pisząc że "idzie sobie jak chce".

Ustawiając zegarek który nie ma stopsekundy możemy mieć dylemat czy we wzorzec czasu ma trafiać wskazówka minutowa czy sekundowa. Poza tym jak nie ma stopsekundy to jak zatrzymać wskazówkę sekundnika? Ktoś tu juz pisał że można wykonać minimalny ruch koronką w przeciwną stronę i wtedy się zatrzyma. Ale to niepotrzebna zabawa. (moim zdaniem).

Przesunięcie pomiędzy wskazaniem minutowej a sekundowej wskazówki będzie stałe. Nawet jak się zegarek spieszy to będzie odjeżdżał od wzorca czasu ale to przesunięcie będzie stałe w okresie czasu między kolejnymi regulacjami zegarka. Stałe - takie jakie się trafi przy odblokowywaniu koronki. Nie jest to błąd wykonawczy zegarka. Nie trzeba penseta przekładać wskazówki.

 

Jeśli zegarek ma stopsekundę to można go ustawić tak by we wzorzec czasu jednocześnie trafiały obie wskazówki (sekundowa i minutowa). Mamy odciągniętą koronke, sekunda staje tam gdzie ją zatrzymamy i możemy krecić dwiema wskazówkami by podczepić je do napędu w dowolnie wybranym miejscu. Czyli w tym momencie mamy wpływ na to jak są zsynchronizowane wskazówki duże z sekundową.

Ustawiamy godzinę i przez wciśnięcie koronki podczepiamy (sprzęgamy) wskazówki z cykającym mechanizmem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego też pytałem o stopsekundę... Ale chyba sobie chłopak poradził. :lol:


FORZA Robert!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nawet jak coś ci się stało odszkodowania nie dostaniesz ode mnie :lol:

 

... cieszę się, że masz poczucie humoru :P,

 

Nawet nie myślałem, że tak szybko zapytam się o coś głupiego na tym forum :D

 

Pytanie wcale nie było głupie. Jeżeli ktoś czegoś nie wie, to żeby sie dowiedzieć trzeba czasami zapytać. Nawet najbardziej banalne pytania wcale nie są głupie.


Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mógłbyś kolego zacytować tego kto mówił nie mnie? :)


FORZA Robert!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a mógłbyś kolego zacytować tego kto mówił nie mnie? :)

 

...jakoś tak wyszło :oops:, już poprawiłem


Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czasem tak się zdarza. Najlepszym rozwiązaniem jest wizyta u zegarmistrza. Poproś go o wyregulowanie, on zdejmie wskazówkę sek. i założy w odp. pozycji.

 

No i obserwuj sekundnik z odległości nie mniejszej niż 5 m. Paralaksa czyha! :):)

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.