Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Memphis2

Pierwszy poważny diver

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

jestem na etapie wyboru pierwszego divera do kolekcji. Moja obecna kolekcja, z której jestem bardzo zadowolony to Mido Multifort 38 / Citizen Tsuyosa - EDC, Timex Expedition - Field oraz Longines Dolce Vita - oficjalny.

 

Lubię małe zegarki, nie przemawiają do mnie wielkie busole - myślę, że 39/40mm średnicy to idealny rozmiar na mój nadgarstek.

 

Mam w głowie kilka, jednak chętnie zasięgnę rady odnośnie ich jakości, gdyż nie miałem okazji, poza jednym, widzieć ich na żywo. Być może Wy zasugerujecie mi jeszcze inne opcje!

 

Mido Ocean Star - tutaj przemawia do mnie marka - jestem bardzo zadowolony z jakości Multiforta

https://www.midowatches.com/en/ocean-star-200c-m0424301108100.html

 

Longines Hydroconquest 39 Quartz - fajna marka, miałem okazję go mieć w rękach, odpowiada mi jakość. Fakt, że można go dostać w kwarcu też mi pasuje - dla mnie plus

https://www.longines.com/pl/p/watch-hydroconquest-l3-730-4-56-6

 

Doxa Sub 200 - genialny żółty kolor plus guma - fantastyczne połączenie na lato. Nie do końca jeszcze wiem, czy mi pasuje taki retro vibe.

https://pl.doxawatches.com/pl/collections/sub-200/products/sub-200-divingstar?variant=40716781027523

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mido może być trochę za duże względem upodobań które wymieniłeś.

Rozważasz microbrandy? Ostatnio przyszedł Baltic Aquascapche (rozważałem też Christopher Ward) i bardzo sobie chwalę jakość, wygląd i wykończenie ale to głównie dlatego, że wolę bardziej eleganckie divery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta żółta Doxa wygłada świetnie. Ale będzie przyciągać wzrok na nadgarstku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajną i przemyślaną masz tę kolekcję. To co nosisz mnie też się podoba, więc może i te poniższe pomysły spodobają się Tobie.

 

Jeżeli rozważasz microbrandy (a warto), to popatrzyłbym na serię Hudson od szwedzkiego microbranu MAEN.

Po pierwsze szwajcarski mechanizm. Po drugie rozmiar 38mm - rzadkość wśród diverów. Poza tym szafirowe szkło, ceramiczny bezel - wszystko to co porządny diver powinien mieć. Jes kilka wersji kolorystycznych do wyboru. Są wersje trochę w stylu retro. Jest też nieco droższa wersja z mechanizmem z komplikacją GMT. No i jest też tańsza wersja z mechanizmem kwarcowym i też z komplkacją GMT. Można tam wybrać, czy pasek, czy bransoleta:

 

Klasyczny automat:

 

obraz.thumb.png.395622b3c6a0ef8f7610979c33fcfdb1.png

 

obraz.thumb.png.ce878660c59639d62980c1ecc0ef4b83.png

 

Wersja retro:

obraz.png.a6d9181929029caa8d7fa45c18f48295.png

 

Jeden z kwarcyków GMT

obraz.thumb.png.cc93b3113cf353bec652a82119e6ed91.png

 

Z automatów mogę też śmiało polecić C60 Trident od Christophera Warda. Też szwajcarski mechanizm automatyczny a do tego jeszcze fajniejsza specyfikacja niż MAEN. Szafirowe szkło, bardzo dobra bransoleta ze świetną mikroregulacją "w locie" (bardzo wygodny i praktyczny gadżet), ceramiczny bezel, przeszklony dekiel, WR300 i kilka wersji kolorystycznych (tarcza datownika w kolorze tarczy zegarka - taki fajny smaczek), bardzo wygodna koperta. No i można wybrać spośród trzech rozmiarów: 42mm, 40mm i 38mm.

 

obraz.thumb.png.397266c9b2270142f277a9900d3ead18.png

 

obraz.thumb.png.f16d65420f082e844fe92bc258838927.png

 

A jeżeli chcesz, żeby to było coś od znanej marki to może:

 

Trochę taniej (średnica 38mm). Certina DS Action Diver (ref. C032.807.11.051.00). Są też inne wersje kolorystyczne.

 

obraz.thumb.png.ec5bb168cb8db9ea9de5320065d7bdb0.png

 

albo drożej. Longines Legend Diver w rozmiarze 39mm. Nowość na rynku. Do tej pory był tylko w rozmiarze 42mm. Styl trochę nietypowy, ale to historyczny wzór Longinesa sprzed lat.

 

obraz.thumb.png.f8ec0b702d0831f12b3bf1d562bbe001.png

 

a w kwarcu i znacznie taniej, też Longines w rozmiarze 39mm. Klasyk, czyli Hydroconquest.

 

obraz.thumb.png.fdec44f00fe72faa7606de9636e7bddb.png

 

Na Longinesy powinieneś spokojnie wytargować rabat od tych oficjalnych cen na poziomie -20%.

 

Jestem przekonany, że wszystko co tu podrzuciłem nie będzie ustępować jakością Mido 😉 

 

Jeżeli interesuje cię kwarc, to dodatkowo możesz sobie jeszcze zerknąć na markę Scurfa. Robią solidne divery "Diver One" z WR500 w wersji metalowej i tytanowej na gumowych paskach w dobrych cenach, w wielu wersjach kolorystycznych i w rozmiarze 40mm. W zasadzie trudno coś kupić u nich na bieżąco, bo bez przerwy są wyprzedane (coś to mówi o popycie) ale na stronie są informacje, kiedy będą kolejne dostawy poszczególnych modeli/kolorów. Minus za aluminiowy bezel. Zarysowania z upływem czasu pojawią się na nim na pewno. No i to jest wysyłka z UK, więc dochodzi koszt wysyłki, VAT oraz opłaty związane z odprawą celną.

Mają też w ofercie mechaniczne divery z WR300 i z ceramicznym bezelem, ale to już średnica 41mm i w środku mechanizm Miyota 9xxx. To już nie jest tak ciekawa propozycja jak i ich kwarcyk.

 

https://www.scurfawatches.com/

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

a w kwarcu i znacznie taniej, też Longines w rozmiarze 39mm. Klasyk, czyli Hydroconquest.

 

 

Dobra propozycja, ale trzeba dodać, że w tym samym rozmiarze jest też klasyk w wersji automatic. W uczciwych pieniądzach.

Longines Legend Diver bardzo fajny, ale cena już nie bardzo, jak za ten zegarek. W tej cenie zdecydowanie wolałbym Tudora BB58.

 

HC.jpg

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serica


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za dotychczasowe wskazówki!

 

Rzeczywiście po dalszym rekonesansie Ocean Star odpada ze względu na rozmiar. 

Jeżeli chodzi o Longines Hydroconquest 39, to zrezygnuję z opcji Kwarca, bo po namyśle, bardziej podoba mi się odświeżony model, który jest tylko w automacie.

 

Czy ktoś orientuje się może gdzie w Katowicach i okolicach można obejrzeć Doxę na żywo?

 

Certina też interesująca! Rozejrzę się po salonach i chętnie przymierzę. 

 

A coś z japońszczyzny w rozmiarze <40? Tutaj niestety zupełnie nie mam rozeznania.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A coś z japońszczyzny w rozmiarze
 
Japończycy to nacja niezbyt rosła, ale divery mają najczęściej powyżej 40mm  
Jeżeli nie zależy Ci na dokładności chodu i na szkle szafirowym a do tego nie patrzysz, czy bezel centruje i na dobrej bransolecie też Ci nie zależy to Seiko będzie mieć sporo propozycji dla Ciebie. Musisz też zupełnie nie zwracać uwagi na spasowanie endlinków do koperty.
Już lepszą propozycją może byłoby coś od Orienta, bo jest taniej niż od Seiko.
Dobre wypusty od Seiko (szafir, przyzwoita bransoleta, ceramiczny bezel) to pewnie jakoś od 6k - 7k w górę (sam nie wiem, tak dobrze się w Seiko nie orientuję). A w środku i tak będzie mechanizm 6R15 z wydłużoną rezerwą chodu, ale nie słynący z dokładności.
Wejdź sobie do wątku Seiko, tam ostatnio odbyła się krótka wymiana opinii na temat ich jakości. Tam też możesz sobie zobaczyć, co koledzy kupują i noszą i jakie modele sobie chwalą a jakie nie.
 
https://zegarkiclub.pl/forum/topic/3472-klub-miłośników-zegarków-seiko/page/1083/
 
Za to śmiało można kupować kwarcowe divery z mechanizmami eco-drive od Citizena. Te w okolicach 2 kPLN to już całkiem fajne propozycje. Te tańsze nie oferują dobrych specyfikacji (szkło mineralne, kiepskie bransolety lub paski, aluminiowe wkładki bezela), ale fun-factor jest moim zdaniem spory. Mam Promastera BN0151-17L. Demon specyfikacji/jakości to na pewno nie jest, ale i tak bardzo go lubię. Przynajmniej lumę ma świetną i doskonale się nosi pomimo pozornie dużego rozmiaru (44mm).
Mam też mechanicznego Promastera w tytanie. Też nie kosztuje dużo, ale to już jest trochę "poważniejszy" zegarek. Całkiem przyzwoita bransoleta zamiast paska, piękna tarcza, niesamowicie lekki jak na divera. W środku nadal Miyota serii 8xxx i szkło mineralne a wkładka bezela aluminiowa, ale bardzo "charakterny" zegarek. Tarcza się pięknie mieni w słońcu. Koronkę ma po lewej stronie i ciężko się do tego przyzwyczaić, ale to nie ma wielkiego znaczenia. Za to nie wali się koronką po futrynach i po meblach.
 
 
obraz.thumb.png.622a017ad88683bb442bc6f60f2e9885.png

bc11e40d4cfc42781e9e5084290a0950.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Memphis2 napisał(-a):

A coś z japońszczyzny w rozmiarze <40? Tutaj niestety zupełnie nie mam rozeznania.

Nowości 

40mm SPB453

seiko-spb453-2024-prospex-hero.jpg?ixlib

 

39,5mm SJE101

cont_02.jpg?mh=1125&mw=2000&hash=CD2A8A8

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniższe Mido szuka nowego domu. Fajny rozmiar - 40 mm :) 

 

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.