Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość prego

Jaki zegarek dla ojca na 50-te urodziny?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rzep

Atlantic to chyba dobry wybor, z tego tez co zauwazylem, wsrod starszych osob cieszy sie dosc duzym powazaniem - kiedys byly to jedne z niewielu ogolnie dostepnych (i tak ciezko bylo je dostac, ale IWC czy Omegi byly poza zasiegiem 99%) szwajcarskich zegarkow - cos jak jeansy levisa czy nawet glupia butelka coca coli - dzis codziennosc, kiedys symbol zachodniej jakosci :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Kup machanika.

2. Średnica 38,5 na chłopa rozmiarów twojego Taty, to chyba za mało.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Kup machanika.

2. Średnica 38,5 na chłopa rozmiarów twojego Taty, to chyba za mało.

 

Paweł,

z pierwszy się zgodzę ale z drugim nie bardzo mogę. Pozbyłem się wszytkich zegarków wiekszych niz 40 mm a mam podobne rozmiary jak cytowany ojciec autora watku :wink: . Najbardziej uniwersalny dla mnie jest speedy 38,5 mm. Każdy większy jak ktoś używa koszul i garnituru jest niewygodny i niepraktyczny. Wczoraj widziałem gościa w złotym Hublocie Big Bang i w T-shirt - taki układ robi wrażenie :mrgreen:


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość easyrider13

Oczywiście najlepiej udać się do sklepu z tatą. Nie ma to jak poczuć zegarek na ręce. Przynajmniej ja bym tak zrobił. Znajdziesz na pewno w internecie różne oferty.Ale jak to jest facet 50 letni to lepiej przymierzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dweller

można wiedzieć co wybrałeś?

bo właśnie mam podobny problem, tyle ze na 55 urodziny - budżet do 1000 zł - zegarek w miarę klasyczny ale z lekką nutką dekadencji :lol: na bransolecie, czarna tarcza, arabskie indeksy np coś jak ten - tylko do 1000zł bo ten jakoś o 500 mi ponad budżet wyskakuje:

product.jpg

 

a może coś ciekawszego? ewentualnie sprowadzane z usa/szwajcari? termin czerwiec więc czasu trochę jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dweller

to forum jest straszne :| mimo tego iż mój ojciec jakoś się bardzo zegarkami nie przejmuje to jakoś - po przebrnięciu przez forum wstyd by mi było podarować mu qwartz'a - w tej chwili biega w qwartzu za 60 zł

w związku z tym do wyboru pozostały doxa california?

doxa_200_10_103_10.jpeg, no albo właśnie hmmmmmm proponowany wyżej tissot lub taki hamilton

H32455135.jpg

a może nie szaleć i wystarczy w miarę tania ~700zł adriatika

1095autogrey.jpg

albo ten - na pasku ale BARDZO fajny

8203autoblackdial.jpg

vs atlantik worldmaster który kompletnie nie spełnia pierwotnych założeń - no ale jak tu ktoś już pisał - marka rozpoznawalna

 

tissot i hamilton to raczej import z usa, reszta w kraju - chodzi mi o wasze subiektywne odczucia - czy jakość wykonania - subiektywne odczucie estetyki po założeniu na nadgarstek wskazywałyby na któryś z nich bardziej lub mniej? ogólnie chodzi mi o odp na pytanie czy modele droższe są ODCZUWALNIE lepsze (jakość wykonania - zewnętrzna i wewnętrzna) od tych tańszych? i czy różnica będzie odczuwalna dla laika? oprócz oczywiście prestiżu zapłaconej kwoty choć to element ulotny i zdradliwy :D

autor wątku najwidoczniej kopił i zapomniał o forum wiec może stali bywalcy sie wypowiedzą - nie zakładałem nowego wątku bo i temat i cena zakupu podobne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie najfajniejszy i chyba najbardziej odpowiedni Hamilton :wink: z tych Adriatic to faktycznie ta druga lepsza (w kwestii "bardziej odpowiednia" ) - generalnie nie znamy gustu osoby która ma nim zostać obdarowana więc raczej ciężko liczyć że wybierzemy wizualnie lepiej niż Ty :D

 

Co do jakości wykonania to różnie to jest - nie zawsze droższe = lepsze ale najczęściej tak po prostu jest :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dweller

wahałem (albo może dalej sie waham) pomiędzy tissotem a hamiltonem, ale podjąłem działania zaczepne względem hamiltona :shock:

oczywiście jak coś będzie wiadomo to sie podzielę info :D

co do gustu to ofiara jest zapracowanym inżynierem noszącym sie raczej w stylu casual - stąd te bransolety i ciemne tarcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś się nie interesuje zegarkami (skoro posiada obecnie za kilkadziesiąt złotych) to czy warto wydawać 1000 zł i usłyszeć że "niedokładnie chodzi" albo że "znowu stanął" ?

Poza tym mechaniki za 1000 zł są takie sobie (moje prywatne zdanie) - chyba że ktoś lubi rosyjskie (taki np. Poljot Jak-7 i wiele innych naprawdę fajnie wyglądają)

 

Wielu moich znajomych (w tym sporo inżynierów) nie tolerowałoby zegarka który ma dziennie kilka sekund odchyłek, trzeba go regularnie przeglądać, nieużywany się zatrzymuje - skoro za stówkę można mieć takiego co chodzi dokładniej a w serwisie powinien być raz na pięć lat (nie licząc baterii) - a jak będzie raz na dziesięć to też będzie OK ?

 

Oczywiście mam też takich którzy woleliby dostać używany zegarek z lat 50'tych z duszą i historią (wtedy kupiłbym na 50'tkę zegarek z okolic 1958 roku).

 

Podsumowując: ja bym kupił kwarca - Atlantica, Tissota, Doxę czy też inne Candino - w zależności od preferencji co do wyglądu (psuć się nie powinny) a nie coś co chcieliby dostać uczestnicy Forum.

Jeśli to ma byś "designerski" zegarek, gdzie dokładność pomiaru czasu nie jest wyznacznikiem wyboru - to najlepiej rosyjski.

Co do wielkości to zobaczyłbym jaka jest wielkość obecnego zegarka i jeśli ma np. 34 mm to nie proponowałbym więcej niż 39.

Ale to wszystko ja a nie Ty :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pinus generalnie ma rację - jeśli ktoś faktycznie nie zwraca na to uwagi, a wręcz może się okazać że taki zegarek będzie postrzegany gorzej niż ten pierwotny kwarc za grosze to faktycznie nie ma sensu :wink: ja doradziłbym Hamiltona ALE jeśli jest tak jak Pinus mówi to bym się i ja z niego wycofał ;) Dlatego kolejny raz podkreślę że najlepiej możesz wybrać tylko Ty bo to Ty znasz obdarowywanego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtakim razienie szalej i bierz Adriaticę która sie Tobie bardziej podoba bo w razie tzw. nietrafionego prezentu zostanie Tobie a ewentualna reszta kasy w rezerwie na kwarca czy wręcz coś innego.Oczywiscie nie szalej miało być w pierwszym zdaniu.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.