Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
zbyszke

Nietypowe zegarki marki Atlantic

Czy to dobry pomysl: zebranie do kupy "dziwnych" Atlantikow?  

402 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość xylog

A masz rację, coś kojarzę, że widziałem go na aukcji i zwróciłem na to uwagę.

 

I sądząc po jednolitym kolorze płyt to raczej cały werk podmieniony.

 

I nie jestem pewien czy to jedyny taki werk, jaki widziałem. A może się mylę?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym moim jest również AS 1158, zatem może tu tylko wystąpiła jakaś awaria kiedyś i konieczność wymiany. Myślę nad tym na co zwrócił uwagę Zasadas, nawet nad całą kopertą, ale mądrować się nie zamierzam bo tych "młodzieżówek" za mało widziałem. Jednak przyznać muszę, że tarcza jest piękna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Mój znacznie się różni, ale sekundnik taki sam

 

Atlantic5216-117JEWELSdWATERPROOFINCABLO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza tego Twojego zdecydowanie bliższa tej waldika - zatem pewnie jednak wszystko gra a te moje to, mimo iż podobne, jednak inna seria. Ale różnorodność - gdy już myślę, że sporo już widziałem, to nagle proszę - cały czas mnie ta marka zaskakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stan świetny. Mam zastrzeżenia tylko do wskazówki sekundnika. Jaki ma rozmiar bez koronki, czy aby nie 33mm?

Rozmiar koperty b/k to ok. 35 mm. Natomiast co do mechanizmu to nie wiem co myśleć. Skąd sygnatura Rosieres Watch? Choć jak pisałem, jest to drugi taki Atlantic, którego widziałem (z tą sygnaturą na mechanizmie). Pierwszego widziałem na zagranicznym portalu. Jak go zobaczyłem to aukcja była już zakończona. Teraz nie mogę jej odszukać. Być może całkowicie wygasła albo jest głęboko w archiwum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Jutro wrzucę fotkę werku. Gdybym zapomniał, proszę o przypomnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie chce tworzyć nowych tematów i zaśmiecać forum. Zegarek może i nie jest nietypowy, ale z pewnością mam z nim nietypowy problem. Nie rozumiem, jak można z tak pięknego egzemplarza zrobić dawcę organów. Kupując go wiedziałem, że będzie do naprawy, ale gdy uchyliłem dekielek bardzo mocno się zdziwiłem. Skąd tu teraz wytrzasnąć brakujące koło?

 

k5aj.jpgxvje.jpg

Edytowane przez buczo85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Pewnie łatwiej będzie cały werk znaleźć.

 

Patrzcie, do czego to kryzys ich zmuszał, czyścili magazyny ze złogów, pchając takie cuda do dużych zegarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@John Time

@xylog

gratuluje pięknych ringowców. Czy sądzicie, że czerwone sekundniki to wiodąca opcja zegarków z ringiem, czy występowały inne opcje? Mój Speedway i Varldsmastarur też mają czerwone. Trochę inna grubość ringów, damka i A xylog`a mają inny układ cyfr (indeksów). ale klimat ten sam, a okres powstania zbliżony.  

Edytowane przez zasadas

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czerwień rządziła, ale jak przykłady pokazują należy przyzwyczaić się do dwóch krojów wskazówek. Choć sądzę, że w Valdsach z ringiem występowały chyba tylko w kroju zbliżonym do tych moich .   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też by był ostrożny w takich stwierdzeniach, bo śledząc Twoje katalogi (nawiasem mówiąc super zbiór, gratuluję i dzięki za otwartość) zauważyłem , że Damka śliczna  i sądzę, że oryginalna, ale ma inne wskazówki niż podobna w katalogach. W katalogach to chyba Lugano, ale tez z ringiem.   Czy nigdy nie spotkałeś Varldsmastarura z innymi wskazówkami, niż te z katalogu? to może być już jakiś wniosek.

Edytowane przez zasadas

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ostrożności to - oczywiście czas to zweryfikuje - ale jeśli chodzi o Varldsy z ringami to graniczy dość blisko pewności.

 

Jeśli chodzi o damkę - 26mm na FHF28

Tak, to model Lugano, ale z katalogu 1946 a nie z 1957 i jest kompletna. Choć kupując ją zastanawiałem się czy to nie jakiś składak: ma układ napisów z modelu 750 ale kolor tarczy i kopertę z 752 (nawiasem koronka jeszcze oryginalna patrząc na tę z katalogu). Jednak jakiś czas temu pokazał mi taką samą kolega i to dało mi pewność, że występowały również w takim układzie (jego niestety sekundnik miała już jakiś zdobyczny)

 

post-53152-0-01016700-1381960685_thumb.jpg

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog
Ale to damski zegarek ;)

 

No proszę, a nie wygląda :)

To jaką ona ma średnicę?

 

A co do sekundnika w Varldsach to u mnie wygląda to tak:

 

1-12_zps3949fc0f.jpg

 

Czyli chyba jednak czerwony i romboidalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie chce tworzyć nowych tematów i zaśmiecać forum. Zegarek może i nie jest nietypowy, ale z pewnością mam z nim nietypowy problem. Nie rozumiem, jak można z tak pięknego egzemplarza zrobić dawcę organów. Kupując go wiedziałem, że będzie do naprawy, ale gdy uchyliłem dekielek bardzo mocno się zdziwiłem. Skąd tu teraz wytrzasnąć brakujące koło?

 

 

 

Sprzedawca ewidentnie wprowadził Cię w błąd - "do naprawy" ja rozumiem jako kompletny z awarią chodu a ten został ograbiony z części - albo zwrócić, albo rozpocząć wycieczki do zegarmistrzów i liczyć na łut szczęścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,nurtuje mnie taka wątpliwość:jak to było z tą szybką zmianą daty?Atlantic chyba nie miał inhausa?Mieli tylko pomysł a wykonał ktoś inny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiony za welką wodą..pewnie dojdzie na swieta :) ma ktos cos podobnego? myslę że końcówka lat '40

 

yrxy.jpg

 

pfjn.jpg

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym logo tak, ale takiego samego to nie. Gratuluję, czas aby i te staruszki tu zagościły. Oczywiście nie będę oryginalny jeśli upomnę się o dekiel, mechanizm i koronkę B) - może być nawet po świętach.

Jaki  rozmiar?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ah te staruszki mają to coś...

 

... rysunkowe tarcze  - czekamy na resztę zdjęć :) - gratuluję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiony za welką wodą..pewnie dojdzie na swieta :) ma ktos cos podobnego? myslę że końcówka lat '40

 

yrxy.jpg

 

pfjn.jpg

Też się na niego szykowałem ale zaspałem. :)

Niech się nosi. Jak dojdzie to daj zdjęcia mechanizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.