Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość sercabit

SKRADZIONO MI ROLEXA DAYTONE

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sercabit

Witam

Tydzien temu napadnieto mnie i skradziono mi rolexa daytone.

Oczywiscie wszystko zgloszone. numery itp podane.

 

mam tylko pytanko, bo mialem gdzies zapisany adres takiej stronki ale nie wiem gdzie ja mam. stronka gdzie wpisywalo sie numerki zegarka i moznabylo sprawdzic czy jest kradziony.

 

ta stronka jest mi potrzebna po to, bo tam bedzie numer mojego rolexa. w chwili obecnej nie mam tych numerkow przy sobie i nikt nie moze mi ich podac. a wczoraj mialem okazje kupic zegarek ktory jest dla mnie moim. no doslownie identyczny, nawet te minimalne ryski sie dla mnie zgadzaja, ale glowy nie daje i dlatego chce sie upewnic. mam spisane numery z tego zegarka i mam dac odpowiedz temu gosciowi jutro czy biore czy nie. wiec prosze o szybka pomoc.

zaoferowal wyjatkowo niska cene (15 000 zl). mial pismo potwierdzajace oryginalnosc (ktos w sklepie rozebral i napisal pismo. taka ocena kosztuje okolo 50-100 zl), wiec mam podstawy twierdzic ze to ten sam.

jakby tak bylo to mam zlodzieja i zegarek z powrotem.

 

 

dzieki i prosze o pomoc pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoń na policję, tu jest forum miłośników zegarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tego szukasz

 

watch searcher

 

Powodzenia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sercabit
Dzwoń na policję, tu jest forum miłośników zegarków.

 

bylem na policji

 

to ze to forum milosnikow to znaczy ze nikt mi nie pomoze? na pewno nie ktos taki jak Ty!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to ze to forum milosnikow to znaczy ze nikt mi nie pomoze? na pewno nie ktos taki jak Ty!

 

znów się zaczyna :???:

 

Kolego trochę szacunku i cierpliwości. Nie istnieje coś takiego jak rejestr skradzionych zegarków (w odróżnieniu od kradzionych pojazdów). Jeśli masz kontakt z człowiekiem, oferującym ci ten zegarek to sprawa prosta - udaj się na najbliższy posterunek, przedstaw sprawę i poproś aby sprawdzili w Twoim zgłoszeniu o kradzieży - zakładając dobrą wolę Policji zrobią to od ręki i będziesz miał te numery.

 

Nie rozumiem zupełnie po co napadasz na kolegów i złościsz się, że nikt nie chce Ci pomóc. Po pierwsze Twoje informacje są dość ogóle - jest taka strona w internecie - za pomocą szukajki znalazłem kilkanaście stron, na których można rejestrować skradzione przedmioty - skąd mamy wiedzieć, na któej został zarejestrowany Twój zegarek??? o ile w ogóle został zarejestrowany bo o ile wiem nikt nie ma obowiązku tego robić!

 

Jeszcze raz proszę o zachowanie dobrych manier na forum oraz wzajemne poszanowanie a przede wszystkim o powstrzymanie się od osobistych wycieczek!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sercabit

 

to ze to forum milosnikow to znaczy ze nikt mi nie pomoze? na pewno nie ktos taki jak Ty!

 

znów się zaczyna :???:

 

Kolego trochę szacunku i cierpliwości. Nie istnieje coś takiego jak rejestr skradzionych zegarków (w odróżnieniu od kradzionych pojazdów). Jeśli masz kontakt z człowiekiem, oferującym ci ten zegarek to sprawa prosta - udaj się na najbliższy posterunek, przedstaw sprawę i poproś aby sprawdzili w Twoim zgłoszeniu o kradzieży - zakładając dobrą wolę Policji zrobią to od ręki i będziesz miał te numery.

 

Nie rozumiem zupełnie po co napadasz na kolegów i złościsz się, że nikt nie chce Ci pomóc. Po pierwsze Twoje informacje są dość ogóle - jest taka strona w internecie - za pomocą szukajki znalazłem kilkanaście stron, na których można rejestrować skradzione przedmioty - skąd mamy wiedzieć, na któej został zarejestrowany Twój zegarek??? o ile w ogóle został zarejestrowany bo o ile wiem nikt nie ma obowiązku tego robić!

 

Jeszcze raz proszę o zachowanie dobrych manier na forum oraz wzajemne poszanowanie a przede wszystkim o powstrzymanie się od osobistych wycieczek!!!

 

 

wiem ze rolex albo wszystkie marki z wyzszej polki maja swoj wlasny rejestr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rejestr ale nie stronę z kradzionymi zegarkami....:D


// Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiem ze rolex albo wszystkie marki z wyzszej polki maja swoj wlasny rejestr

 

Szczerze wątpię, szczególnie ciekawi mnie jak rozwiązana jest sprawa rynku wtórnego, kto i jak miałby to rejestrować???

Np. IWC prowadzi usługę sprawdzenia autentyczności zegarka na podstawie nr mechanizmu i koperty (kosztuje to 50 CHF) ale jak może się wypowiedzieć na temat legalności mojego zegarka pochodzącego z rynku wtórnego??? Być może salon w którym dokonuje się zakupu posiada informacje dotyczące sprzedanego zegarka i może to skojarzyć z konkretnym klientem (o ile te dane zostały zapisane na fakturze) ale nikt inny. Ja na przykład nie zgłaszałem nikomu faktu odsprzedania JLC, IWC czy Omegi więc gdzie miałyby być dane dotyczące zegarka???

 

Jeszcze raz radzę Ci zgłosić się na posterunek i spróbować uzyskać dane z Policji - jak napisałeś w zgłoszeniu były one zapisane. Nie wierzę aby Ci odmówili pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cała ta sytuacja jakaś dziwna...:-(


// Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
Szczerze wątpię, szczególnie ciekawi mnie jak rozwiązana jest sprawa rynku wtórnego, kto i jak miałby to rejestrować???

 

Zależy od firmy. Np. jak kupujesz zegarek Breguet, to w komplecie otrzymujesz dokumenty, które trzeba wypełnić i odesłać do producenta - zegarek masz zarejestrowany. Z chwilą odsprzedaży czasomierza przesyłasz krótką informację do Bregueta, że taka sytuacja miała miejsce i zegarek jest przerejestrowany na nowego właściciela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z chwilą odsprzedaży czasomierza przesyłasz krótką informację do Bregueta, że taka sytuacja miała miejsce i zegarek jest przerejestrowany na nowego właściciela.

 

O ile będzie Ci się chciało! Nie ma takiego wymogu i jest to tylko i wyłącznie Twoja dobra wola tak jak i każdego następnego właściciela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartek1977

Nie wiem, moze ja zle kumam, jesli tak to przepraszam....ale piszesz, ze nie masz numeru zegarkia przy sobie i nikt Ci go nie moze podac to jak ty chcesz sprawdzic...nawet jakbys znalazl ta strone i jesli ten zegarek tam jest zgloszony....ze numer zegarka xxxxxxx jest wlasnie Twoj????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
O ile będzie Ci się chciało! Nie ma takiego wymogu i jest to tylko i wyłącznie Twoja dobra wola tak jak i każdego następnego właściciela.

Zgadza się jednak czasem warto podjąć ten wysiłek. Jak kupię sobie Patka, to na pewno zegarek będzie zarejestrowany :mrgreen:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie powinieneś mieć jeszcze "papiery" z numerami zegarka - certyfikat autentyczności, chyba że zegarek jest z drugiej ręki lub wyrzuciłeś dokumenty od niego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może gościu miał podróbke rolexa a chce odzyskać oryginał.Bo jak można miec rolexa daytone bez certyfikatu.Dziwne to bardzo.Bez certyfikatu to niech zapomni o tym że ten zegarek odzyska.Nikomu nie udowodni że to jest jego zegarek.


Breitling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie dziwi wyraźna niechęć skorzystania z pomocy Policji, gdzie ponoć zgłosił kradzież wraz z numerami seryjnymi zegarka - niby najprostsza droga więc skąd taki opór???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie zawsze jest tak że ktoś się na zna na zegarkach i trzyma pudełko i jakieś i kwity. Rolex najcześciej bywa nabywa w ten sposób, że klient idzie do sklepu i mówi że chce kupić dobry zegarek. W większości sklepów odpowiedź jest jedna - rolex. Niedawno u kumpla w samochodzie znalazłem kotwicę do rolexa - odpowiedział mi że dzieciaki się bawiły i pewnie zostawiły :mrgreen:


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyrzucanie pudła i papierów od zegarka świadczy o buractwie i ignorancji. Pracowałem kiedyś u faceta, który wyrzucił nawet certyfikaty aytentyczności oprogramowania które zainstalowano na komputerach jego firmy - takie "kwiatki" się zdarzają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyrzucanie pudła i papierów od zegarka świadczy o buractwie i ignorancji. ...

 

Wyrzuciłem pudło i papiery od mojego G-shocka. Nie wiedziałem że jestem "burakiem i ignorantem" :roll:


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawel Frątczak
Niedawno u kumpla w samochodzie znalazłem kotwicę do rolexa

 

Co to jest "kotwica do rolexa"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co to jest "kotwica do rolexa"?

 

To jest coś takiego

 

post-4829-0-42440000-1330800742.jpg

 

a przychodzi to z takim zestawem

 

post-4829-0-93396500-1330800743.jpg

 

muszę przyznać że moim ulubionym :mrgreen:


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.