Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
diesel

Klub Miłośników Zegarków GLYCINE

Rekomendowane odpowiedzi

Krzysio trzeba było kupić 17 3865 wtedy nie miałbyś problemów no ale to inna kasa, rynek i ludzie weryfikuje i taki używany 3865 w kolekcjonerskie stanie jest prawie dwa razy droższy od obecnej 17 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdejmuje paski na kazdym zegarku tylko nozem w kazdym rodzaju koperty. Robilem to juz dziesiatki razy. Nigdy nic nie zarysowalem. Mam na tym puncie zajoba i jak kupuje zegarek z porysowanymi uszami to kurwicy dostaje.

 

+

 

Z tym nożem i wymianą pasków to nie zawsze jest tak fajnie. Ten zegarek ma na bokach i od spodu uszu polerkę na błysk. Trochę by mi było szkoda. Zakupiłem porządne narzędzie  - zobaczymy. ;)

 

Jak nie masz wprawy, oklej uszy ale nie miękką taśmą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem kupić nowy zegarek z polskiej dystrybucji. Na tę chwilę spełnia moje oczekiwania na 1000%. Zarówno obsługa transakcji jak i sam zegar to "mistrzostwo świata". Będę się martwił jak będzie o co ;)

Następny będzie DC-4, a tam łatwo się zdejmuje teleskopy :)


 

Jak nie masz wprawy, oklej uszy ale nie miękką taśmą.

 

To jest jakiś pomysł. Jak przyjdzie zamówione narzędzie potrenuję na czymś innym. Do tej pory jakoś się udawało, ale te uszy są trochę większym wyzwaniem i zegar nowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Chciałem kupić nowy zegarek z polskiej dystrybucji. Na tę chwilę spełnia moje oczekiwania na 1000%. Zarówno obsługa transakcji jak i sam zegar to "mistrzostwo świata". Będę się martwił jak będzie o co ;)

Następny będzie DC-4, a tam łatwo się zdejmuje teleskopy :)

 

 

To jest jakiś pomysł. Jak przyjdzie zamówione narzędzie potrenuję na czymś innym. Do tej pory jakoś się udawało, ale te uszy są trochę większym wyzwaniem i zegar nowy ;)

Z zakupow u Piotra nie mozna byc nie zadowolonym :) Ja kupilem u naszego kolegi juz 4 Glycine, a przed kolejnymi zakupami powstrzymuje mnie tylko budzet :D... Edytowane przez Spatz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest jakiś pomysł. Jak przyjdzie zamówione narzędzie potrenuję na czymś innym. Do tej pory jakoś się udawało, ale te uszy są trochę większym wyzwaniem i zegar nowy ;)

W ostateczności, zostaje tego typu opcja:

 

equhesur.jpg

 

Piszę w ostateczności, ponieważ u mnie takie narzędzie leży i kurzy się. W międzyczasie nauczyłem się tak to robić aby zegarkom nie robić krzywdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konrad jak to w życiu, pieniądze nie są najważniejsze, ale pomagają w realizacji celów :)

post-94831-0-83943400-1487932234_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze fotka werku

351cwg2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysio ile masz w nadgarstku? Bi jakis duzy sie wydaje ten 17...zrob jakies normalne.foto a nie takie pod dziwnymi katami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ostateczności, zostaje tego typu opcja:

 

 

Piszę w ostateczności, ponieważ u mnie takie narzędzie leży i kurzy się. W międzyczasie nauczyłem się tak to robić aby zegarkom nie robić krzywdy.

 

 

Mam też te urządzenie ale ono sprawdza się dobrze przy bransoletach. Z paskami nie za bardzo i tu najlepszym wyborem jest jednak nóż.

 

P.S. Krzysio - 17 genialna  ;)

Edytowane przez mati7811

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam też te urządzenie ale ono sprawdza się dobrze przy bransoletach. Z paskami nie za bardzo i tu najlepszym wyborem jest jednak nóż.

 

Prawda. Brakuje punktu podparcia jaki dają maskownice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem jeszcze taki cienki przyrząd z wymiennymi widełkami i zobaczymy czy się nada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ostateczności, zostaje tego typu opcja:

 

 

 

Piszę w ostateczności, ponieważ u mnie takie narzędzie leży i kurzy się. W międzyczasie nauczyłem się tak to robić aby zegarkom nie robić krzywdy.

Ile takie ustrojstwo kosztuje i czy faktycznie ułatwia zmianę jeśli ktoś nie ma wprawy?

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem te drugą część z obrazka - stalowy wałek z wymiennymi dwustronnymi końcówkami. Jestem ciekaw czy to coś zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Edytowane przez ptrk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo, zegarek jest zacny. Daleko mi do Twojej kolekcji, bo mam dopiero 2 Glycinki :) ale się rozwijam. Wszystkie Twoje są fajne, imo najfajniejszy ten środkowy.

Jakbyś chciał się pozbyć tego ostatniego to daj znać na PW ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Edytowane przez ptrk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo nie mam jak zrobić, ale na tym zdjęciu widać, że uszy lekko zachodzą na nadgarstek. Mój mierzy niewiele ponad 18cm, ale mnie pasuje ;)

post-94831-0-13039900-1487951193_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Edytowane przez ptrk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No lekko wychodzą ale taka ich uroda. Mnie to nie przeszkadza. Piłował tego nie będę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Edytowane przez ptrk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie muszę udać się na siłownię i trochę poćwiczyć. Tak poważnie, to mnie naszło ostatnio i przeglądałem recenzje Airmanów. Tam gość ma nadgarstek podobny do mojego i sobie chwali. Masz w kolekcji 17-tkę i DC-4. Czy odczuwasz różnicę w wielkości koperty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie jeszcze L2L ma duże znaczenie. Sam obwód ręki to też nie wszystko, a szerokość. Chwilę temu @Spatz pisał że ma 17 cm /oczywiście nadgarstek / i Airman 17 " klei się do ręki" bo koperta świetnie wyprofilowana . Nie na darmo często wyczytamy że polecane są przymiarki. Ja mam 17,5 i na pewno tego 46 będę chciał przymierzyć bo przy DC4 myślę że jest jeszcze zapas, a do tego jak zamienię nato na skóre to jeszcze mniej będzie odstawał. Choć ten 42 chyba dla mnie będzie na co dzień bardziej wygodny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.