Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
diesel

Klub Miłośników Zegarków GLYCINE

Recommended Posts

To jak F104 to ja jeszcze wrzucę fotkę mistrza Mariusza mojego zegara :)

 

11760260_880510572022734_114853986935443


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zegarek naprawdę wygląda 48mm i nosi się bardzo wygodnie. Te zdjęcia to tak szybko i na gorąco ale później podeślę w lepszych okolicznościach przyrody.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jak F104 to ja jeszcze wrzucę fotkę mistrza Mariusza mojego zegara :)

 

 

Fota godna prawdziwego mistrza. Super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widzieliście taki damski zegarek :) (po prawej)

 

post-22259-0-72478100-1438683841_thumb.jpg


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawy :) Już kiedyś natknąłem się na jakiś obrazek Glycine w tym stylu. Chętnie bym taki też sprezentował żonie :)


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich użyszkodników firmy Glicyne oraz tego forum.

Zostałem posiadaczem Glicyne Combat 6, jeszcze nie wiem czy szczęśliwym ale zostałem.

Dokładnie tego modelu co w poniższym linku:

http://www.glycine.pl/combat-6-automatic-43-mm0-szczegoly-56.html

 

Mam pytanko do użytkowników tego zegarka, a mianowicie chodzi mi o jego wodoodprność.

Na temat wodoszczelności i oznaczeń na cyferblatach przeczytałem kilka stron na tym forum oraz kilku innych.

Więc do rzeczy, jadę na miesiąc na mazury w celu urlopowym i chciałbym się dowiedzieć czy mogę z tym zegarkiem wejść śmiało do wody bez ściągania go??

Czy mogę włożyć rękę z zegarkiem na kilka/kilkanaście sekund pod wodę podbierając rybę??

Czy niestety ten znacznik 5ATM/50M na tylnym dekielku to tylko przysznic lub lekka mrzawka.

Troszkę poczytałem na ten temat i na temat oznczeń WR kilku różnych firm ale chciałbym usłyszeć opinię kogoś, kto posiada ten właśnie zegarek i robił z nim podobne eksperymenty.

Mnie w tej chwili nie stać na to by zostać pionierem w tej dziedzinie z tą marką.

 

Zgóry dziękuję za oświecenie, Miro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masz w dolnej części strony

http://www.glycine.pl/faq.html

 

Wszystko zalezy co rozumiesz przez pojęcie wejść do wody. Jednostki WR określają ciśnienie statyczne czyli zegarka bez ruchu w wodzie. Jeśli ruszasz ręką dochodzi ciśnienie dynamiczne.


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak podejżewałem, że będzie można w nim łowić ryby, tekst z linka podanego wyżej

 

Co oznaczają poszczególne klasy wodoodporności według GLICYNE ?
 
2. 50m, 5ATM, 5BAR, 150 feet - zegarek o takiej wodoszczelności można zanurzać w wodzie, łowić w nim ryby;  
 
Czyli wielka lipa, bo ryb w nim żadnych nie zauważyłem co by żerowały, więc nic w nim nie złowię.
A myślałem, że będę mógł z tym zegarkiem wejść np po szyję do wody gdy zdaży się jakiś zaczep lub inne przygody z holowaniem zdobyczy.
Nic tylko iść po rozum do głowy a to niech leży i drży ze strachu przed umywalką.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cóż...taki jest standard WR 5 ATM. Nie tylko w Glycine.


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam Wszystkich,

Jestem od niedawna posiadaczem zegarka Airman DC-4. Zegarek bardzo ładnie się prezentuje, szczególnie uroku dodał mu pasek od Spinnera. Z zalet ma czytelny cyferblat(wersja 12 godzinna), dobra luma ogólnie super. Oczywiście jest jedno ale i dlatego piszę tego posta. Po kilku dniach zegarek przyspieszył i różnica to ponad 25 sekund na dobę, co w porównaniu z innymi moimi zegarkami (maksimum +- 4 sekundy/doba) jest znacząca. Mam w związku z tym pytanie po jakim czasie użytkowania oddać zegarek do regulacji i gdzie ? Mieszkam w Warszawie.

Z góry dziękuję za pomoc. Aha jeszcze jedno zegarki noszę całą dobę na ręku.

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poczekaj jeszcze z tydzień i jak będzie bez zmian to podrzuć do złotych tarasów, sklep od czasu do czasu.

 

A tak w ogóle, bez zdjęcia się nie liczy:)

Edited by sanik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź. Tak teraz robię. Ustawiłem dokładny czas według ASTRONETU-u i przez kilka dni będę sprawdzał odchyłki. Co do zdjęć chętnie bym zamieścił , ale używam IPad-a i nie potrafię ich załączyć do postu. W normalnej poczcie dzieła z kompresją i bez. Na tym forum nie wiem jak to zrobić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mie49 poczekaj naprawdę to nie problem masz nówkę zegarek mechanizm musi się rozchodzić też tak miałem z Vintage 1953 rok tmu ale nawet nie zwróciłem uwagi kiedy się uspokoił i robi teraz cały czas +2/3 ..

 

No i dawaj foty DC-4 to piękna rzadka sztuka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź. Tak teraz robię. Ustawiłem dokładny czas według ASTRONETU-u i przez kilka dni będę sprawdzał odchyłki. Co do zdjęć chętnie bym zamieścił , ale używam IPad-a i nie potrafię ich załączyć do postu. W normalnej poczcie dzieła z kompresją i bez. Na tym forum nie wiem jak to zrobić.

Na iPadzie korzystaj z tapatalka, wrzucanie zdjec bez problemu..

Edited by Gregory_70

Only vintage ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.