RAF242 2 #1426 Posted July 29, 2015 Moda na F104 zatacza coraz szersze kręgi. Zegarek REWELKA! 0 Share this post Link to post Share on other sites
piotrkrakow 238 #1428 Posted July 29, 2015 To jak F104 to ja jeszcze wrzucę fotkę mistrza Mariusza mojego zegara 0 Pozdrawiam Piotrek Share this post Link to post Share on other sites
RAF242 2 #1429 Posted July 29, 2015 Zegarek naprawdę wygląda 48mm i nosi się bardzo wygodnie. Te zdjęcia to tak szybko i na gorąco ale później podeślę w lepszych okolicznościach przyrody. 0 Share this post Link to post Share on other sites
sanik 91021 #1430 Posted July 29, 2015 To jak F104 to ja jeszcze wrzucę fotkę mistrza Mariusza mojego zegara Fota godna prawdziwego mistrza. Super. 0 Share this post Link to post Share on other sites
odCzasu doCzasu 44 #1431 Posted July 30, 2015 Zegarek rewelacyjny, ( znajomy- szczęśliwy posiadacz) szczerze poleca Pozdrawiam,Agnieszka 0 Więcej ciekawostek zegarkowych na naszym i stronie odCzasu doCzasu Share this post Link to post Share on other sites
piotrkrakow 238 #1432 Posted August 4, 2015 Widzieliście taki damski zegarek (po prawej) 0 Pozdrawiam Piotrek Share this post Link to post Share on other sites
Jan M. Krawczyk 291 #1433 Posted August 4, 2015 Ciekawy Już kiedyś natknąłem się na jakiś obrazek Glycine w tym stylu. Chętnie bym taki też sprezentował żonie 0 Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego Share this post Link to post Share on other sites
elmiro 2 #1434 Posted August 6, 2015 Witam wszystkich użyszkodników firmy Glicyne oraz tego forum.Zostałem posiadaczem Glicyne Combat 6, jeszcze nie wiem czy szczęśliwym ale zostałem.Dokładnie tego modelu co w poniższym linku:http://www.glycine.pl/combat-6-automatic-43-mm0-szczegoly-56.html Mam pytanko do użytkowników tego zegarka, a mianowicie chodzi mi o jego wodoodprność.Na temat wodoszczelności i oznaczeń na cyferblatach przeczytałem kilka stron na tym forum oraz kilku innych.Więc do rzeczy, jadę na miesiąc na mazury w celu urlopowym i chciałbym się dowiedzieć czy mogę z tym zegarkiem wejść śmiało do wody bez ściągania go??Czy mogę włożyć rękę z zegarkiem na kilka/kilkanaście sekund pod wodę podbierając rybę??Czy niestety ten znacznik 5ATM/50M na tylnym dekielku to tylko przysznic lub lekka mrzawka.Troszkę poczytałem na ten temat i na temat oznczeń WR kilku różnych firm ale chciałbym usłyszeć opinię kogoś, kto posiada ten właśnie zegarek i robił z nim podobne eksperymenty.Mnie w tej chwili nie stać na to by zostać pionierem w tej dziedzinie z tą marką. Zgóry dziękuję za oświecenie, Miro. 0 Share this post Link to post Share on other sites
piotrkrakow 238 #1435 Posted August 6, 2015 Masz w dolnej części stronyhttp://www.glycine.pl/faq.html Wszystko zalezy co rozumiesz przez pojęcie wejść do wody. Jednostki WR określają ciśnienie statyczne czyli zegarka bez ruchu w wodzie. Jeśli ruszasz ręką dochodzi ciśnienie dynamiczne. 0 Pozdrawiam Piotrek Share this post Link to post Share on other sites
elmiro 2 #1436 Posted August 6, 2015 Tak podejżewałem, że będzie można w nim łowić ryby, tekst z linka podanego wyżej Co oznaczają poszczególne klasy wodoodporności według GLICYNE ? 2. 50m, 5ATM, 5BAR, 150 feet - zegarek o takiej wodoszczelności można zanurzać w wodzie, łowić w nim ryby; Czyli wielka lipa, bo ryb w nim żadnych nie zauważyłem co by żerowały, więc nic w nim nie złowię.A myślałem, że będę mógł z tym zegarkiem wejść np po szyję do wody gdy zdaży się jakiś zaczep lub inne przygody z holowaniem zdobyczy.Nic tylko iść po rozum do głowy a to niech leży i drży ze strachu przed umywalką. 0 Share this post Link to post Share on other sites
piotrkrakow 238 #1437 Posted August 6, 2015 cóż...taki jest standard WR 5 ATM. Nie tylko w Glycine. 0 Pozdrawiam Piotrek Share this post Link to post Share on other sites
RAF242 2 #1438 Posted August 15, 2015 Zestaw wakacyjny na wyjazd na Ibizę. 0 Share this post Link to post Share on other sites
sanik 91021 #1439 Posted August 15, 2015 Piękne towarzyszki podróży. 0 Share this post Link to post Share on other sites
Jan M. Krawczyk 291 #1440 Posted August 15, 2015 No, piękne piękne 0 Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego Share this post Link to post Share on other sites
piotrkrakow 238 #1442 Posted August 15, 2015 piaskujesz go? 0 Pozdrawiam Piotrek Share this post Link to post Share on other sites
KRWISTY 273 #1443 Posted August 16, 2015 no tak niestety wygląda zegarek podczas prac zamkowych nad bałtykiem 0 Share this post Link to post Share on other sites
mie49 19 #1444 Posted August 19, 2015 Witam Wszystkich,Jestem od niedawna posiadaczem zegarka Airman DC-4. Zegarek bardzo ładnie się prezentuje, szczególnie uroku dodał mu pasek od Spinnera. Z zalet ma czytelny cyferblat(wersja 12 godzinna), dobra luma ogólnie super. Oczywiście jest jedno ale i dlatego piszę tego posta. Po kilku dniach zegarek przyspieszył i różnica to ponad 25 sekund na dobę, co w porównaniu z innymi moimi zegarkami (maksimum +- 4 sekundy/doba) jest znacząca. Mam w związku z tym pytanie po jakim czasie użytkowania oddać zegarek do regulacji i gdzie ? Mieszkam w Warszawie.Z góry dziękuję za pomoc. Aha jeszcze jedno zegarki noszę całą dobę na ręku.Pozdrawiam 0 Share this post Link to post Share on other sites
sanik 91021 #1445 Posted August 19, 2015 (edited) Poczekaj jeszcze z tydzień i jak będzie bez zmian to podrzuć do złotych tarasów, sklep od czasu do czasu. A tak w ogóle, bez zdjęcia się nie liczy:) Edited August 19, 2015 by sanik 0 Share this post Link to post Share on other sites
Maks 3 10 #1446 Posted August 19, 2015 Dziś przymiarka 0 Robert Share this post Link to post Share on other sites
mie49 19 #1447 Posted August 20, 2015 Dziękuję za odpowiedź. Tak teraz robię. Ustawiłem dokładny czas według ASTRONETU-u i przez kilka dni będę sprawdzał odchyłki. Co do zdjęć chętnie bym zamieścił , ale używam IPad-a i nie potrafię ich załączyć do postu. W normalnej poczcie dzieła z kompresją i bez. Na tym forum nie wiem jak to zrobić. 0 Share this post Link to post Share on other sites
KRWISTY 273 #1448 Posted August 20, 2015 mie49 poczekaj naprawdę to nie problem masz nówkę zegarek mechanizm musi się rozchodzić też tak miałem z Vintage 1953 rok tmu ale nawet nie zwróciłem uwagi kiedy się uspokoił i robi teraz cały czas +2/3 .. No i dawaj foty DC-4 to piękna rzadka sztuka 0 Share this post Link to post Share on other sites
Gregory_70 526 #1449 Posted August 20, 2015 (edited) Dziękuję za odpowiedź. Tak teraz robię. Ustawiłem dokładny czas według ASTRONETU-u i przez kilka dni będę sprawdzał odchyłki. Co do zdjęć chętnie bym zamieścił , ale używam IPad-a i nie potrafię ich załączyć do postu. W normalnej poczcie dzieła z kompresją i bez. Na tym forum nie wiem jak to zrobić.Na iPadzie korzystaj z tapatalka, wrzucanie zdjec bez problemu.. Edited August 20, 2015 by Gregory_70 0 Only vintage .... Share this post Link to post Share on other sites
mie49 19 #1450 Posted August 20, 2015 Dziękuję, sprawdzę. Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk 0 Share this post Link to post Share on other sites