Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
GORKY8

FORUMOWY SPIS AMFIBII

Recommended Posts

Guest Yakovlev

Nie zmienia to faktu, że to solidny mechanizm... dopóki nieumiejętnie się w nim nie grzebie ;)

Nie dotykaj tego "hokeja" (tej mosiężnej blaszki w kształcie hokeja, dociskającej oś sekundową)

I uważaj przy nakręcaniu, zwłaszcza przy końcu tej czynności dokręcaj z wyczuciem, bo łatwo zerwać lub wyczepić sprężynę.

Nie zmienia to faktu, że to solidny mechanizm... dopóki nieumiejętnie się w nim nie grzebie ;)

Nie dotykaj tego "hokeja" (tej mosiężnej blaszki w kształcie hokeja, dociskającej oś sekundową)

I uważaj przy nakręcaniu, zwłaszcza przy końcu tej czynności dokręcaj z wyczuciem, bo łatwo zerwać lub wyczepić sprężynę.

Wezmę sobie do serca porady. Co do grzebania niestety jeszcze nie te umiejętności i wiedza ;) o narzędziach nie wspominając....Zastanawia mnie czy takie tarcze się zdarzały fabrycznie czy trafił mi się składak bo jak dotąd nie udało mi się znaleźć fotki na necie z podobną amfibią.

Guest Yakovlev

....Zastanawia mnie czy takie tarcze się zdarzały fabrycznie czy trafił mi się składak bo jak dotąd nie udało mi się znaleźć fotki na necie z podobną amfibią.

Takich "okolicznościowych" z różnych okazji, czy tez produkowanych w małych seriach na zamówienie dla konkretnych firm z ich logo, było bez liku.

Tego typu zegarków, z taką tarczą nie znajdziesz w katalogach.

W pierwszej chwili pomyślałem sobie, że to "malowanka", bo zwykle wostokowi plastycy przemycali w grafice tarczy logo Czistopola (stylizowane ruskie "W") ...ale z pewnością nie widziałem ich tyle co @Yakovlev

Tutaj po raz pierwszy też widzę kropki lumy otoczone okręgiem...

Poza tym, razi mnie bezel nowego typu, przy kopercie starego typu.

Edited by cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Guest Yakovlev

...ale z pewnością nie widziałem ich tyle co @Yakovlev

Tutaj po raz pierwszy też widzę kropki lumy otoczone okręgiem...

Poza tym, razi mnie bezel nowego typu, przy kopercie starego typu.

Ale to żadna tajemnica. Każdy może sobie pooglądać choćby fotki.

Proszę, na tę chwilę 1526 stron ;)

http://forum.watch.ru/showthread.php?t=61323&page=1526

Co do designu nie będę się wypowiadał. Nie lubię jakichkolwiek malowanek, Najlepsze są proste, oszczędne, czytelne tarcze.

Proszę, na tę chwilę 1526 stron

O ja ciepie role!!!

Zawsze sądziłem, że ruscy pielęgnują pamięć o Sojuzie... A tu (przynajmniej na ostatnich wpisach) chwalą się jakąś pstrokatą "chińszczyzną"! Czy te współczesne ruskie amfibie mają coś wspólnego z fabryką w Czistopolu??

Jak na mój gust, to zdecydowanie lepiej prezentuje się oferta litewskiego Vostok-Europe

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

post-95300-0-03683300-1484237225_thumb.jpgWrzucę jeszcze jedną fotkę z amfibią którą również posiadam a tak na marginesie zapytam jak to jest z nr ser. z amfibijnych dekli czy dają jakąś przesłankę do ustalenia choć w przybliżeniu roku produkcji danego egzemplarza czy to tylko ot taki sobie nr fabryczny.

attachicon.gif20170111_173514.jpgWrzucę jeszcze jedną fotkę z amfibią którą również posiadam a tak na marginesie zapytam jak to jest z nr ser. z amfibijnych dekli czy dają jakąś przesłankę do ustalenia choć w przybliżeniu roku produkcji danego egzemplarza czy to tylko ot taki sobie nr fabryczny.

post-95300-0-75519400-1484237293_thumb.jpg

Guest Yakovlev

attachicon.gif20170111_173514.jpgWrzucę jeszcze jedną fotkę z amfibią którą również posiadam a tak na marginesie zapytam jak to jest z nr ser. z amfibijnych dekli czy dają jakąś przesłankę do ustalenia choć w przybliżeniu roku produkcji danego egzemplarza czy to tylko ot taki sobie nr fabryczny.

Jeśli kiedykolwiek dotrzesz do dokumentacji produkcyjnej z Czistopola, to może coś ustalisz ;)

A w przybliżeniu tylko tyle mogę napisać, że za czasów ZSRR dekle Amfibii numerowane były w latach 1972-84.

Ale o formacie numeracji Wostoka nie mam pojęcia, tzn po pierwsze nie wiem czy numeracja okresowo (kwartalnie, rocznie) szła od zera do przekręcenia licznika, czy też nie zwracali uwagi na kwartał, rok i po prostu tłukli przekręcając wielokrotnie licznik. Mało tego numeracja jest 5, 6 i 7-cyfrowa, a to już w ogóle wprowadza zamieszanie.

Później w okresie przejściowym 1990-91 znowu zaczęli numerować, ale tez nie mam pojęcie wg jakiej zasady.

Dzięki za info. Czyli reasumując to co napisałeś posiadacz amfibii z nr na deklu może założyć że została ona wyprodukowana w widełkach czasowych 1972-84 lub po roku 1990.Dalsze dociekania to szczegóły jak np. wzór tarczy czy ogólny stan zachowania zegarka choć pewnie te szczegóły są dość relatywną sprawą. 

Guest Yakovlev

Dzięki za info. Czyli reasumując to co napisałeś posiadacz amfibii z nr na deklu może założyć że została ona wyprodukowana w widełkach czasowych 1972-84 lub po roku 1990.Dalsze dociekania to szczegóły jak np. wzór tarczy czy ogólny stan zachowania zegarka choć pewnie te szczegóły są dość relatywną sprawą. 

Hmmm... Raczej odwrotnie. Nie zwracał bym uwagi na numerowany dekiel. On zupełnie nic nie mówi, a może być przełożony z jakiejkolwiek innej Amfibii.

Wyznacznikiem daty produkcji jest cała reszta: mechanizm, koperta i jej powłoka, tarcza, wskazówki, bezel, czyli konkretna referencja zegarka.

W przypadku dekli jedynym pewnikiem jest to, że dekiel z radzieckim znakiem jakości był wyłącznie na Beczce. (numerowany i nienumerowany, z różnymi napisami, w różnym układzie treści). Oraz to, że dekiel uszatej jest tak charakterystyczny, że na każdej innej Amfibii gryzie w oczy ;)

PS.

A ta Amfibia, która pokazałeś jest z lat 90-tych

586 (o ile dobrze policzyłem)

To i ja dorzucę coś od siebie.

na tarczy jej napisali, że "zdiełano w cccp" - i tu pytanie do znawców jakie to mogą być lata??

Amfibia do serwisu bo nie chce współpracować i po nakręceniu jakiś czas chodzi a potem jak nie pukniesz to nie pójdzie.

post-94639-0-73484700-1486415089_thumb.jpg

Edited by JaroB

Guest Yakovlev
...

na tarczy jej napisali, że "zdiełano w cccp" - i tu pytanie do znawców jakie to mogą być lata??....

Znawcą nie jestem, ale wszystkie znaki na niebie, ziemi i tarczy wskazują na lata 90-te.

To w tych latach pojawiły sie te obrazkowe tarcze z gwiazdką, okrętem, czołgiem, samolotem i jeden Bóg wie czym jeszcze

587

Miałem wcześniej już trzy nowosruskie ale ta jest zdecydowanie najładniejsza imho.

Jedyny minus, to, jak w dwóch z trzech poprzednich, wskazówka godzinowa nie trafia dobrze w indeks o pełnej godzinie, to znaczy spóźnia się jakieś 7 min względem minutowej.

Wiem że taki urok nowych amfibii, we wcześniejszych też mnie to jakoś bardzo nie raziło, ale może ktoś się orientuje czy mistrz jest w stanie coś z tym zrobić?

iP2WrvM.jpg

"I own the watch, the watch does not own me"

Guest Yakovlev

A może to minutowa się spieszy ;)

Każdy majster Ci to zrobi w 3 minuty, no może w 7 ;)

Dzięki Panowie.

Jestem raczej "biernym" fanem zegarków (w sensie podziwiam je raczej z zewnątrz :) ), więc przepraszam za banalne pytanie :)

Edited by jagr

"I own the watch, the watch does not own me"

Liczy się, tylko dodaj numer ;).

Yyyy, jaki numer?

Rosjany nie mają numerków chyba..?

Amfibia Reef i tyle ;) cal. 2416B 31 rubinów ;)

Mam sporo psków - jednak na bransolecie wygląda dostojnie.

reef_5.JPG

reef_6.JPG

Edited by Ghost71

Guest Yakovlev

Liczy się, tylko dodaj numer ;).

A tak poza tym to fajna amfa, widziałbym ją na takim NATO ;)

IMHO. Ta koperta słabo wygląda na jakimkolwiek pasku

Yyyy, jaki numer?

...

np 588

Nr kolejny Amfibii w tym wątku.

IMHO. Ta koperta słabo wygląda na jakimkolwiek pasku

np 588

Nr kolejny Amfibii w tym wątku.

Dlatego mam oryginalną bransoletę założoną.

Przepraszam nowym ;), nie ogarnąłem jeszcze 73 podstron tego wątku...

J.