Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość seth11

Jaką książkę czytasz obecnie?

Rekomendowane odpowiedzi

Grzesiuk, tyrmand, lysiak- fajnie sie czyta :)Teraz z polskich to biala goraczke badera. Zaczyna sie fajnie ale potem troche sie wszystko rozwleka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kończę "Trzydziesty kilometr" Stefano Redaelli jak ktoś lubi biegać to fajna pozycja :)W kolejce "Ulotna doskonałość" Gianrico Carofiglio.


Pozdrawiam,

Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem "O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu" autor Haruki Murakami bo też lubię pobiegać.Całkiem OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie czytam Bezsenność Kinga, bardzo dobra książka, jak dla mnie razem z jego Zieloną Milą najlepsza. Akcja co prawda wolno się rozwija, czasami trzeba się intensywniej wczytywać, ale rewelacyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja na nowo odkrywam "Imię róży" Umberto Eco - czytałem ją bardzo dawno temu, teraz odkrywam pewne smaczki, które mi umknęły za pierwszym razem :rolleyes:

Książka legenda,szkoda że wszystkie następne są po prostu słabe,no może Tajemniczy płomień jest w miarę.Liczyłem na Cmentarz w Pradze ale się niestety rozczarowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z innych lubię jeszcze:

H.H. Kirst "Fabryka oficerów", "08/15", "Wilki"

Poleciłbym jeszcze "Bunt żołnierzy" tego autora naprawdę OK jak i wymienione tytuły.

 

D-Day, A, Beevora.

Jego książki to chyba wszystkie można polecić jak kogoś interesuje II Wojna Światowa osobiście czytałem "Stalingrad", "Berlin 1945" oraz "Kreta. Podbój i opór". Zawsze szukam wydań w miękkiej oprawie kosztują zwykle 29 zł i wg mnie wygodniej się czyta. "Kreta..." można znaleźć w sieci za niewiele ponad 30zł w twardej oprawie.

 

"Ulotna doskonałość" Gianrico Carofiglio.

Czytałem jego książki z tych serii dostępnych z tygodnikiem Polityka, są OK mają swój klimat chociaż mogłyby być nieco dłuższe z mocniej zawiłą fabuła.

 

Obecnie czytam "Nie ma takiego miasta" Tomasza Konatkowskiego napiszę o nim że komisarz Adam Nowak z Warszawy to taki nasz komisarz Kurt Wallander ze szwedzkiego Ystad. A Kontatkowski to taki nasz Henning Mankell chociaż wiadomo że mistrz póki co jest nie do doścignięcia. Zdecydowanie polecam fanom kryminałów. Przepraszam że tak odpowiadam na raz na kilka postów ale zwyczajnie jakoś rzadko tutaj zaglądam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gruen

Właśnie czytam "Miasto ślepców" José Saramago. W międzyczasie oglądałem ekranizację tej ksiązki, teraz sprawdzę, czy tak samo się skończyło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R. G. Davis "Bombing the European Axis Powers: A Historical Digest of the Combined Bomber Offensive, 1939 -1945".


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz przerabiam książkę M.Zacharskiego-''Nazywam się Zacharski....''

Poszukam.....Kiedys troche czytalem na jego temat,z tego co wiem ucza o nim w CIA..... :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Książka legenda,szkoda że wszystkie następne są po prostu słabe,no może Tajemniczy płomień jest w miarę.Liczyłem na Cmentarz w Pradze ale się niestety rozczarowałem.

 

"Wahadlo..." tez daje rade. A cmentarz mam na szafce nocnej, nawet zaczalem, ale jakos sie nie moge dac wciagnac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kończę "Grę o tron" ale to jednak nie moja bajka jednak...

 

Do poduchy Hemingway "Komu bije dzwon", w świątyni dumania Haruki Murakami "O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu".


Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wahadlo..." tez daje rade. A cmentarz mam na szafce nocnej, nawet zaczalem, ale jakos sie nie moge dac wciagnac ;)

 

Polecam święty gral,święta krew ,sto razy lepsza od wahadła,nie mówiąc o kodzie leonarda które są popłuczynami po w/w.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metro 2034 - Dmitry Glukhovsky

Polecam miłośnikom postapokaliptystycznych klimatów :)

Edytowane przez Artuus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie polecić jakąś książkę z humorem w najlepszym wydaniu ?? Jeżeli będzie to czarny humor tym lepiej :) Dodatkowo jak bohaterowie będą mistrzami ciętej riposty to już będzie naprawdę super :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie polecić jakąś książkę z humorem w najlepszym wydaniu ?? Jeżeli będzie to czarny humor tym lepiej :) Dodatkowo jak bohaterowie będą mistrzami ciętej riposty to już będzie naprawdę super :)

"Boso ale w ostrogach""Pięć lat kacetu" Stanislaw Grzesiuk,jak sie nie spodoba w co nie wierze Johny ze mnie... :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glint - polecam Przygodę fryzjera damskiego Eduardo Mendozy - świetna, pełna humoru i ciętych ripost książka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie polecić jakąś książkę z humorem w najlepszym wydaniu ?? Jeżeli będzie to czarny humor tym lepiej :) Dodatkowo jak bohaterowie będą mistrzami ciętej riposty to już będzie naprawdę super :)

 

 

Szwejk,szwejk i jeszcze raz szwejk,ja czytam przynajmniej raz na dwa lata i zawsze doskonale się bawię,może jeszcze paragraf 22.Czarny humor-polecam Topora.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cook, Pawelee, buran69 - bardzo dziękuję.

 

"Boso ale w ostrogach" "Pięć lat kacetu" "Przygoda fryzjera damskiego" "Paragraf 22 " już do mnie jadą :)

 

buran69 pisałeś o Szwejku, rozumiem, że chodzi Ci o Jaroslav Hasek Przygody dobrego wojaka Szwejka ??

 

Bo nie wiem co zamawiać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cook, Pawelee, buran69 - bardzo dziękuję.

 

"Boso ale w ostrogach" "Pięć lat kacetu" "Przygoda fryzjera damskiego" "Paragraf 22 " już do mnie jadą :)

 

buran69 pisałeś o Szwejku, rozumiem, że chodzi Ci o Jaroslav Hasek Przygody dobrego wojaka Szwejka ??

 

Bo nie wiem co zamawiać :)

Prosze,jak juz przeczytasz-daj znac ,wymienimy uwagi i posmiejemy sie troche :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cook, Pawelee, buran69 - bardzo dziękuję.

 

"Boso ale w ostrogach" "Pięć lat kacetu" "Przygoda fryzjera damskiego" "Paragraf 22 " już do mnie jadą :)

 

buran69 pisałeś o Szwejku, rozumiem, że chodzi Ci o Jaroslav Hasek Przygody dobrego wojaka Szwejka ??

 

Bo nie wiem co zamawiać :)

 

Mendozy oprócz "Fryzjera" polecam jeszcze "Oliwkowy labirynt" i "Sekret hiszpańskiej pensjonarki". Umierałem ze śmiechu podczas czytania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie polecić jakąś książkę z humorem w najlepszym wydaniu ?? Jeżeli będzie to czarny humor tym lepiej :) Dodatkowo jak bohaterowie będą mistrzami ciętej riposty to już będzie naprawdę super :)

 

Poczytaj kryminały Raymonda Chandlera - wszystkie wymienione powyżej cechy znajdziesz w najlepszym wydaniu :)

Może nie koniecznie ot książki z humorem ale czytając zdecydowanie poprawia sie humor :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.