Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Krzysiek_W

Nasze zegarkowe marzenia

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, każdy z nas ma jakieś swoje typy, które baaardzo, ale to baaaardzo chciałby mieć w swojej kolekcji. Co byście chcieli mieć? podajcie swoje typy z fotami, miło będzie popatrzeć co kto chciałby mieć i na co poluje

U mnie niekoniecznie chronologicznie:

Szturmańskie Gagarina:

gagarin-sturmanskie.jpg

Lodóweczki Kadariusa: wszyscy chyba je znają :)

Amfibia Astrogatora:

wostok%201.jpg

Cudowna Raketa art deco:

rakieta%201.jpg

Raketa Czas Światowy w chromie z czarną tarczą (do zestawu):

post-3565-0-88407300-1331078254.jpg

poljot albo sekonda chrono

 

 

to chyba tyle, albo aż tyle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kadarius... no Ty mnie wykończysz...

strieła kal. 3017 biała
.... i zwariowałem... ja chyba przestane tu zaglądać... :) ech...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachorowałem...panowie, doprowadziliście mnie do palpitacji serca przez te piękności, ja chyba nawet nie wiedziałem, że takie coś istnieje w tak pięknej formie. Jak nie zdobędę tych chrono w ciągu najbliższych lat to...to... to jestem d*pa, a nie kolekcjoner:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chlopaki, to zeby Was dobic obiecuje przylozyc sie jutro i zrobic lepsze zdjecia mojej slicznotki Striely i umiescic je w Galerii :) .

 

Moje marzenie (nie wiem, czy w ogole osiagalne) to 2809 w porzadnej kopercie. Material kopert to byla w ogole pieta Achillesowa radzieckich zegarkow - chromowany mosiadz nie wytrzymuje dlugo, tylko troche lepiej ze zloceniem. Koperta, zeby byla trwala musi byc cala z bardziej szlachetnego materialu: np. stali albo zlota. Wiem, ze szansa na stalowy 2809 jest zerowa, ale tak marze sobie niesmialo - moze Czistopol wypuscil jakas mala serie tych swietnych zegarkow w zlotych kopertach (14K byloby idealne). Bralbym bez zastanowienia. Czy ktos ma na ten temat jakies informacje


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do Chrono to pojawia się na giełdzie w Bytomiu taki młody chłopak ma w gablotce dużo młodszych chronografów, szwajcary, i miał takie jak nas interesuje. Chciał 900 zł... Nawet nie oglądałem żeby się nie rozpłakać.


FORZA Robert!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co do Chrono to pojawia się na giełdzie w Bytomiu taki młody chłopak ma w gablotce dużo młodszych chronografów, szwajcary, i miał takie jak nas interesuje. Chciał 900 zł... Nawet nie oglądałem żeby się nie rozpłakać.

 

 

Ne ebayu pojawiają się stare strieły - te bazujące na mechanizmie Venus a nie te nowe na 3133 w cenie ok. 600-800 PLN w b. dobrym stanie i nie wiem czy się nie skuszę. Żal tylko wysokiego kursu walut bo kosmonawigator oddala się z prędkością światła - obecnie będzie już grubo ponad 3000 zł

 

przy okazji zauważyłem, że żeby spełnić nasze marzenia wystarczy obrobić tylko Phila :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cudowna Raketa art deco:

rakieta%201.jpg

 

"Zachorowałem" na tę Raketę... Czy to rzadki model, trudno go zdobyć?

 

Pozdrawiam

cu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie od jakiegoś czasu strasznie spędza sen z powiek ten jegomość:

 

4379a24b6a4e6ef8.jpg

 

Właściwie to chodzi mi o zegarek z tym werkiem, choc najbardziej chcialbym wostoka.

Jestem strasznie ciekaw czy da sie z niego wycisnac tak dokladnosc jaka jest opisywana, czy rzeczywiście ma referencje chronometru :P

Innych marzeń nie wklejam, za dużo wklejania :rolleyes:


???????? => ta choroba dobrze ROCKuje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kortyzol: Ha, czyli jednak 2809 byl w kopercie stalowej - tak wynika ze zdjec, ktore zamiesciles - oczywiscie wersja eksportowa.

 

Co do mechanizmu: na forach anglojezycznych spotkalem opinie, ze czym starszy, tym lepszy tzn. ten w kolorze srebrnym jest lepszy od zlotego, a ten z "CzCzZ" (jak na zdjeciach) lepszy od tego z "B" (B jak BOCTOK). Czyli ten na zdjeciu jest srednio dobry :rolleyes: .


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do mechanizmu: na forach anglojezycznych spotkalem opinie, ze czym starszy, tym lepszy tzn. ten w kolorze srebrnym jest lepszy od zlotego, a ten z "CzCzZ" (jak na zdjeciach) lepszy od tego z "B" (B jak BOCTOK). Czyli ten na zdjeciu jest srednio dobry :rolleyes: .

 

No to powinienem się cieszyć bo mam włośnie taką Wołnę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yhy, czyli jednak muszę marzenia swe nakierować na werk w kolorze srebrnym, nie zlotym i nie "B"ostokowski.

No ciekawi mnie ten werk. Z ruskich co chcialbym miec jeszcze w swej kolekcji to cal. 3133, tylko, że jakiś zegareczke pamietający tamte czasy, a nie nową edycje z tym werkiem.

 

Co jeszcze? Unitas 6300 bo sie nasluchalem o tym sporo pozytywnychrzeczy, ale to nie ten dział :rolleyes:

 

Pozdrawiam.


???????? => ta choroba dobrze ROCKuje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Zachorowałem" na tę Raketę... Czy to rzadki model, trudno go zdobyć?

 

Pozdrawiam

cu

 

był niedawno na allegro, zaskoczony że nikt nie licytuje nie ustawiłem snipa i mnie ominął zakup :P

 

hoho, to mam dwa Twoje marzenia :rolleyes: (Ty też masz dwa moje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten, z tym, ze to juz pozniejsza (podobno gorsza) produkcja pod nazwa Wostok i z logo Wostoka na mechanizmie.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
był niedawno na allegro, zaskoczony że nikt nie licytuje nie ustawiłem snipa i mnie ominął zakup :(

 

Cóż, shit happens...

Na eBayu wisi teraz jedna, niestety w stanie do złomowania i zestawie z pięcioma innymi trupkami.

Wygląda na to, że trzeba czyhać na allegro. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostałęm cynk od jednego użytkownika, że jest on na Alledrogo, ale raz, ze kaski nie ma teraz, dwa, że nie jest on w powalającym stanie, trzy, ze ponoć jak doszlismy, to nieco "gorszy" werk :lol:


???????? => ta choroba dobrze ROCKuje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje 4 pierwszorzędne marzenia, czyli zegarki, na które naprawdę choruję:

Rakieta budzik automat

post-280-0-29489600-1331078888.jpg

Rakieta w drewnianej kopercie

post-280-0-62730800-1331078889.jpg

post-280-0-00975500-1331078890.png

Saturn, lub Rubin - pierwszy radziecki zegarek z kalendarzem - pokazywał tylko dni tygodnia w malutkim okienku i w tym tkwi jego urok !

post-280-0-99869300-1331078891.jpg

post-280-0-37030900-1331078892.png

 

oraz jakikolwiek zegarek w dobrym stanie z tym mechanizmem:

(oryginalny kieszonkowy lub oryginalny naręczny - kieszonki przerobione na naręczne, co bardzo często spotyka się w przypadku zegarków z tym mechanizmem uważam za profanację :lol: )

 

post-280-0-49929500-1331078893.jpg

post-280-0-92177700-1331078893.png

 

Poza tym jest jeszcze kilka zegarków, które równiez bardzo chciałbym mieć np. pewien model Wostoka Albatros, pewien model Glashutte Spezimatika, taki jeden model zegara z czołgu, czy wozu pancernego ......, ale na wklejenie zdjęć tego wszystkiego brakłoby dnia.


CДEЛAHO B CCCP - najlepsze zegarki na świecie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Saturn, lub Rubin - pierwszy radziecki zegarek z kalendarzem - pokazywał tylko dni tygodnia w malutkim okienku i w tym tkwi jego urok !

chiba to ten? w88b.jpg da się go nawet dorwać na allegro za w miarę dobrą cenę :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, zegarków raczej nie kolekcjonuje, ale nie pogardziłbym tym Poljotem:

 

poljot-tzar1.jpg

 

A co do konkretnych marzeń (czyli nieuchronnej przyszłości) to usatysfakcjonowałby mnie ten:

 

ruwpoljotchrono1a.jpg

 

Obawiam się natomiast, że tego się już nigdzie nie znajdzie, więc pozostanie tylko w sferze marzeń:

 

chronoruss1b.jpg

 

No cóż może trochę wygórowane te marzenia, ale pomarzyć dobra rzecz...

Natomiast moim największym marzeniem już osiągniętym jest ten Poljot:

 

aaed7f6103659d88med.jpg

 

Ludzie mówią, że Poljotów jest mnóstwo i mają rację, ale mimo faktu, że jest ich tak wiele czasem ciężko znaleźć drugiego takiego samego... Wiem, że jest wyjątkowy i gdyby ktoś mi zaproponował wymianę na któregoś z tam wyżej wymienionych... :lol: Wiem, że to się tak łatwo mówi, ale bez chwili namysłu bym odmówił :(

Uwielbiam go i mam nadzieję, że będzie mi jak najdłużej służył :(


Spoglądam na zegarek, lecz nie sprawdzam godziny?

Myślę sobie: ?Jurij Gagarin miał takiego gdy leciał w kosmos??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.