Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
astrogator

Nowe polskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

50 cent chodzi o Polskie zegarki że oryginalnie wskazówki w kolorze złotym były takiego koloru ponieważ były pozłacane - natomiast te do których się odniósł są mosiężne - ja przyznam nie wiem jakie one tam były czy pozłacane czy mosiężne tylko

 

Nie idzie mi pisanie z telefonu :(

 

Paweł. Ja umiem czytać, wydaje mi się że również ze zrozumieniem. Nie wiem jak inaczej można interpretować poniższe zdanie.

 

Wskazówki były złocone i tylko złocone,te na zdjęciach co pokazaliście to tzw zamienniki do polaków były z mosiądzu i stąd ta dziwna ciemna barwa.

 

 

Czytam to kolejny raz i dalej nie rozumiem o co chodzi autorowi.

Edytowane przez Kris2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widze,że nie kumasz bazy i się domyśliłem,że będziesz pokazywał modele ruskich w wersii z aplikacjami srebrnymi,przecież to oczywiste,że wskazówki będą w kolorze srebrnym.Ja napisałem o wskazówkach pozłacanych do zegarków polskich i radzieckich i take być powinny w tych modelach co są przypisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł Bury od razu zrozumiał o co chodzi.Zamiennik inaczej badziewie,fajans itd.Każdy zegarmistrz posiadał,posiada części do zegarków,tarcze,koperty i całą resztę części te to trzecia czwarta liga ale były.Zadajesz dziwne i pokrętne pytania a jak myślisz jakie powinny być wskazówki w ruskich badziewie czy pozłacane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zegarkach które pokazali koledzy wcześniej nie ma żadnego badziewia, czwartej ligi czy też fajansu  jak to nazwałeś, tylko oryginalne wskazówki montowane w Błoniu. Tak, to są oryginalne wskazówki które były montowane w Błoniu a nie jakieś tam zamienniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz napisze i na tym koniec bo dalej nie ma sensu.W zegarkach Błonia z lat 60tych w wszystkich modelach wskazówki były tylko i wyłącznie pozłacane,a nie tak jak piszesz,że z mosiądzu i chromowane!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie właśnie jest pisanie w internecie - jeden post przez dwie osoby może zostać inaczej odczytany - nie sprzeczajcie się o byle co ważne że już wiadomo o co chodzi 

Przyznam że nie słyszałem o oryginałach i zamiennikach do Błoniaczy a te które widziałem koloru złotego były wszystkie takie same czasem jednak zaśniedziałe 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam żeby nie było poprawię informację do mojego postu.Pozłacane,mosiężne i chromowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówki do polaków były robione u nas czy sprowadzane z CCCP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę żę Ci dzwoni ale nie wiesz w którym kościele.

 

Wskazówki w zegarkach montowanych w Błoniu były wykonane z mosiądzu i powlekane złotem czyli pozłacane i powlekane chromem czyli chromowane.

Występowały zarówno jedne jak i drugie.

 

Tez już kończę bo nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i jest :)

 

Mercel - na takiego Blonexa poluje juz

jakiś czas.Cóż dodać więce,pozostaje mi tylko pogratulować nowego nabytku-pięknego polaka w twojej kolekcji.

Dzięki wielkie i polujemy dalej ... :)

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówki do polaków były robione u nas czy sprowadzane z CCCP?

Te najprostsze niby fajansowate i badziewiaste :)  robione były w Błoniu. Częśc sprowadzana była z ZSRR - montowane były one na tarczach importowanych z ZSRR. Między innymi wszystkie tarcze giloszowane oraz te w których znaczniki były prostokątne a nie frezowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej koledzy.Z tego co wiem złocenia polskich wskazówek tych jak to pisze 50 c "fajansowatych" nie było. Polskie w polskich tarczach były z

mosiądzu -ekonomia wykonania(bez złocenia) i były niklowane tzw. srebrne. Nie wiem natomiast jak to było z ruskimi wskazówkami w tarczach zamawianych w ZSRR.

 

Wysłane z mojego SM-G350 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny jantar u mnie. Przybrudzona tarcza na zewnątrz, bardzo spękane szkiełko i sekundnik do wymiany, ale jest :D

post-88672-0-01735300-1513283388_thumb.jpg

Edytowane przez mkoch

TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,te są prawidłowe takie jakie być powinny.

Hej

 

Wiem że prawidłowe tyko chodziło mi bardziej że pozłacane. Post dotyczył odpowiedzi kol. lukersowi który napisał że w polskich nie było złoconych.

 

 

Kolejny jantar u mnie. Przybrudzona tarcza na zewnątrz, bardzo spękane szkiełko i sekundnik do wymiany, ale jest :D

 Gratuluję. Co Ty z tymi Jantarami bedziesz robił?  Hurtownię otwierasz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Gratuluję. Co Ty z tymi Jantarami bedziesz robił?  Hurtownię otwierasz :D

 

Krzysiu, ja mam dopiero ok 40 polaków - przy Tobie jestem mały pikuś :D Poza tym, z tego co pamiętam, Tobie udało się nazbierać wszystkie modele, a u mnie się powtarzają i do pełnej 60-tki jeszcze daaaaleko ;)  


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu, ja mam dopiero ok 40 polaków - przy Tobie jestem mały pikuś :D Poza tym, z tego co pamiętam, Tobie udało się nazbierać wszystkie modele, a u mnie się powtarzają i do pełnej 60-tki jeszcze daaaaleko ;)  

Pójdzie Ci szybko - zobaczysz :)   Problem może się pojawić przy 4 może 5 modelach.

Mi niestety ale brakuje jeden model Zodiaka :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi niestety ale brakuje jeden model Zodiaka :wub:

Chyba tego, co akurat mam ja :D :D Z trójkątnymi indeksami ;)


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezusie drogi, każecie dziadkowi po nocach zegarków szukać :D :D

 

Takie coś to to

post-88672-0-84209600-1513289499_thumb.jpg


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.