Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość var77

Pozostałość po okupancie

Rekomendowane odpowiedzi

Powinien trafic do dobrego zegarmistrza, który go rozbierze, wyczyści wszystkie części, nasmaruje i złoży od nowa. Potem wskazane jest z raz na tydzień go nakręcić, raczej bez ustawiania. I po jakimś czasie znów do zegarmistrza i tak w kółko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może spróbować napisać do VC. Ktoś może ma doświadczenia z uzyskiwaniem jakichkolwiek danych od tego producenta?

 

Zawsze warto napisać w takim przypadku do firmy, nic nie ryzykujemy, bo najwyżej nie odpiszą, ale nie przypuszczam, żeby firma tej renomy co Vacheron zachowała się tak niestosownie.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Var77,

 

wiesz już dużo. Chronometr pokładowy Kriegsmarine (oznaczenia KM, M). Tak jak napisał Piotr, na pokładzie pieczołowicie przechowywany w puzderku, stąd stan zachowania. Co do werku się nie wypowiadam, bo nie mam pojęcia. Po sposobie graweru (dosyć nietypowy, bardzo dokładny, aż podejrzany :D ) wnioskuję 1943 r. Jak popatrzysz w necie, to identyczny do twojego, tylko z pozłacanym werkiem jest za blisko 20.000 USD.

 

Co do zegarków WH, jest taka ciekawa pozycja (ciężka do kupienia w Polsce): Beobachtungsuhren napisana przez Norberta Edera.

Co do regulaminów dowództwa OKW, niestety tylko w oryginale: Dienstanweisung 2456, Styczeń 1945 (Instrukcja służbowa 2456), dotycząca zegarków WH.

 

Co do "przebiegu drogi służbowej" będzie bardzo ciężko. Spróbuj na forach, takich jak: feldgrau.com lub nawet na forum Odkrywcy, podpowiedzą, gdzie szukać.

Na pewno warto spróbować poznać historię tego egzemplarza.

 

Zazdroszczę, mogę ci pomóc porządkować piwnicę? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za sztuka. Wspaniały. Jeśli Właściciel zbierze jakieś informacje na jego temat to w imieniu klubowiczów proszę o podzielenie się nimi tutaj.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość var77
Var77,

 

wiesz już dużo. Chronometr pokładowy Kriegsmarine (oznaczenia KM, M). Tak jak napisał Piotr, na pokładzie pieczołowicie przechowywany w puzderku, stąd stan zachowania. Co do werku się nie wypowiadam, bo nie mam pojęcia. Po sposobie graweru (dosyć nietypowy, bardzo dokładny, aż podejrzany :D ) wnioskuję 1943 r. Jak popatrzysz w necie, to identyczny do twojego, tylko z pozłacanym werkiem jest za blisko 20.000 USD.

 

Co do zegarków WH, jest taka ciekawa pozycja (ciężka do kupienia w Polsce): Beobachtungsuhren napisana przez Norberta Edera.

Co do regulaminów dowództwa OKW, niestety tylko w oryginale: Dienstanweisung 2456, Styczeń 1945 (Instrukcja służbowa 2456), dotycząca zegarków WH.

 

Co do "przebiegu drogi służbowej" będzie bardzo ciężko. Spróbuj na forach, takich jak: feldgrau.com lub nawet na forum Odkrywcy, podpowiedzą, gdzie szukać.

Na pewno warto spróbować poznać historię tego egzemplarza.

 

Zazdroszczę, mogę ci pomóc porządkować piwnicę? :D

 

 

 

Rzeczywiście moja wiedza na temat przeznaczenia tego zegarka się pogłębia. Skorzystam z podanych wskazówek i zapytam na forach, które sugerujesz.

 

Dzięki i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem jeszcze o jednym.

Niemiecki kolekcjoner i znawca zegarków wojskowych, Konrad Knirim, www.knirim.de .

 

Co ci szkodzi wysłać do niego maila i parę zdjęć.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość var77
Zapomniałem jeszcze o jednym.

Niemiecki kolekcjoner i znawca zegarków wojskowych, Konrad Knirim, www.knirim.de .

 

Co ci szkodzi wysłać do niego maila i parę zdjęć.?

 

 

wyslę mu zdjęcia i będę informował o postępach w dociekaniu historii zegarka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak potoczyły się dalsze losy zegarka? pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Jest to tzw marine fake.Szkoda ze ktos tak s... dekiel probojac zrobic z cywila rasowego marine :lol:. Pozatym calkiem fajny zegarek.

 

Dla porownania kieszonkowa KM-ka od IWC:

 

IWCTU.jpg

 

cal. Lepine 67

 

IWCTUI.jpg

 

i naistotniejsza sprawa jakimi sa bicia na deklu:

 

IWCTUB.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uff..

Dopiero teraz widać jak nienaturalnie wygląda punca na VC


" Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów " - S.Lem

" Naród wspaniały, tylko ludzie k_rwy " - Marszałek J.Piłsudski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.