Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
GORKY8

Orienty forumowiczów

Rekomendowane odpowiedzi

No i dodam jeszcze ze mam go tydzien czasu ale wczesniej nie mogłem pisac na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy Ray jest dostępny  w wielu sklepach. Niestety, nowego niebieskiego nigdzie nie ma :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

harios, zgoda: na gumie.

Ale nie pisz, że nie ma w całym internecie bo to nijak ma się do stanu faktycznego.

Odnośnie portali aukcyjnych to wydawało Ci się, że kwitnie tam handel podróbkami? Czy może masz jakieś niemiłe doświadczenia? Bo też wydawało Ci się, że nie ma Ray'a w całym internecie :)

Jeśli chcesz z polskiej dystrybucji, to proszę:

https://minuta.pl/koszyk.html?info=added&ref=8d7f1#info

https://poljot.com.pl/shop/index.php?id_product=50150&controller=product&id_lang=1

 

Co prawda są dopiski, że ostatnie egzemplarze ale kupić można.

Edytowane przez tomtytus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze stwierdzenie ze nie ma ich w całych internetach jest mocno przesadzone ale przeszukałem naprawde wiele stron i nie potrafiłem znalesc tego zegarka

 

Tu jest na forum wlasnie wielki blad, ze po zarejestrowaniu trzeba czekac tydzien az bedzie odblokowana mozliwosc pisania postów bo wasza pomoc i wiedza bardzo by mi sie wtedy przydała ;)

Zobaczyłem te dwa linki

Z serwisu minutka.pl nie wyświetla mi sie nic, po przeszukaniu tej strony znalazlem tylko na gumie

Z serwisu poljot pokazałeś mi na gumie

 

Jak pisałem, na gumie mnie nie interesują stad trudność miałem w znalezieniu tego zegarka

Tak dla jasności - w internecie napewno gdzies sa na sprzedaż ale nie potrafiłem znalesc, jak widze kolega tomtytus tez sobie z tym zadaniem nie poradził ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależałoby Tobie na tym modelu to myślę, że guma nie stanowiłaby większej przeszkody.

Powodzenia w poszukiwaniach na bransolecie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Dlaczego zależało Ci tak na pierwszej wersji? Czy z nową generacja coś jest nie tak? Jak się zasadza na nowego Ray'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zależało Ci tak na pierwszej wersji? Czy z nową generacja coś jest nie tak? Jak się zasadza na nowego Ray'a.

może dlatego że pierwsza wersja jest bardziej charakterystyczna choćby przez pusher od daty?

 

branse zawsze można dokupić z poljota 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Przemyśle temat. A co z mechanizmem? Jest różnica pomiędzy wersjami? Który wygrywa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

j/w, teoretycznie "performensem" wygrywa ten z 2gen, praktycznie - jak dla mnie stop sekunda i dokręcanie to tylko bajer i nie rekompensują braku pushera więc gdybym miał wybierać - 1 gen

Edytowane przez trollu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

j/w, teoretycznie "perfomensem" wygrywa ten z 2gen, praktycznie - jak dla mnie stop sekunda i dokręcanie to tylko bajer

 

Mogę się pod tym podpisać :)

Druga wersja jest też droższa


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokręcanie rzeczywiście moim zdaniem bajer, ale stop sekunda przydatna. A dodatkowy pusher fajnie wygląda, ale byłyby lepszy gdyby zmieniał też datę nie tylko dzień tygodnia.

 

Wysłane z mojego m2 note przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mi teraz namieszaliscie. Trzeba kupić i się przekonać.

 

@josh.kowalski a w czym jest przydatna stop sekunda?

Edytowane przez suqub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Dość logiczne. Dzięki za wyjaśnienie.

Edytowane przez suqub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

logiczne w zegarku który może mieć dobową odchyłkę na poziomie kilkunastu sekund?  :lol:  mam Raya bez stop sekundy i sumo z stop sekundą, w obydwu czas ustawiam tak samo. Co do zmiany dnia miesiąca/tygodnia przez pusher - a co to za różnica? Jeżeli bierzesz do ręki zegarek, który leżał kilka dni w pudełku to albo olewasz date albo ustawiasz wszystko - tak czy inaczej trzeba ustawić dzień tygodnia i miesiąca, co za różnica którą pozycję zmienia się koronką/pusherem ;) mi się pusher podoba, tym bardziej, że się do niego przyłożyli i dali zakręcany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tym dokładnym ustawieniem przesadziłem. Piszę narazie z poziomu swoich przemyśleń, pierwszy automat do mnie leci. A pusher w pierwszej generacji ma swój urok i mi się podoba. Gdyby nie ładniejsza połówka, pewnie wziąłbym już jakiegoś divera i pewnie byłby to Ray /mako.

 

Wysłane z mojego m2 note przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano jest. Z kolegami z pracy, którzy pokazują zegarki mechaniczne i potem człowiek chce kupić co trzeci zegarek z forum też jest problem.

A co do wersji zegarka, bierz ten który Ci się bardziej podoba. I z pierwszą i z drugą generacją dobrze zrobisz.

 

Wysłane z mojego m2 note przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez josh.kowalski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego pierwszego nie mogę kupić... Ale walcze!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@suqub jeżeli nie jesteś mocno ukierunkowany na Raya to polecam Mako. Nie posiada stop sekundy ale ma koronkę i pushera, kupiłem tutaj na bazarku od kolegi Istvana. Z tego co ostatnio sprawdzałem to ma jeszcze dostępnego Mako w wersji Pepsi.

 

Po testach "robi" mi jakieś 1,5 sekundy na dobę, sprawdzałem WatchCheck-iem, na noc odkładam go na bok koronką do góry (w innych położeniach robił więcej do przodu).

 

@josh.kowalski -- masz rację, po zakupie Mako na chwilę zrobiłem sobie odpoczynek od bazarku - niestety ;) od 2 miesięcy ślęczę i znowu szukam. Czego szukam?? trudno powiedzieć, za dużo fajnych sikorów się przewija -- trudno wybrać, chciałbym wszystkie :D.

 

Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zafiksowalem się na Big Mako. Ale zmieniłem na Ray'a ☺ Nastawienie się na wersję 2, ale teraz już sam nie wiem. Najlepiej kupić dwa i wybrać

Edytowane przez suqub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehehe - wiem coś o tym.

Gdybym tak długo nie "gdybał" przed zakupem to miałbym Mako ale niebieskiego, niestety długa "walka ze sobą" spowodowała że niebieski poleciał do innego kolegi z forum ;). Reasumując musisz wybrać, no chyba że (jak piszesz) weźmiesz dwa ;).

 

Kończę, nie chcę zaśmiecać wątku :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BM ma wiele fajnych szczegółów ale w kwestii divera Ray z tej trójki wygrywa. Prostota i czystość formy  ;)  Mako jest wg mnie zrobiony na siłę, skala cyfr na bezelu, indeksy na tarczy, coś jest nieteges. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.