Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

To nowość/premiera. W JP 56000 yen. Obstawiam, że w PL 2800 a realnie jak pozostałe kastraty presage na 4r czyli nadal stanowczo za drogo...

Zgadzam się z Tobą Marcin, to jakaś paranoja, w tym przypadku 6R15 to minimum co powinni do niego włożyć, dziwna polityka  :huh: 

Mam przed sobą katalog na 2019 i te dwa co pokazywałeś SARY111 i SARY 113, wycenione są na 65000JP. Wszystkie SARY mają mechanizm 4R.. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

56 to realna cena sklepowa. Jeżeli mowa o katalogowych to 65 vs 120, ale te drobne niewiele zmieniaja

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tego i tak bym nie kupił, ale są osoby które mogą czuć się wydymane, te same bebechy co w zegarach o klasę niżej, nic nie ujmując tym werkom, są porządne, ale niesmak jakiś pozostaje. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Może ktoś szuka nowego w foliach SARBA035?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza że 6r to nie jest szczyt szczytów jak próbuję pozycjonować go Seiko. Presage zawsze było dziwną serią, ale obecnie przechodzi samą siebie. Nadal podtrzymuję slogan, że presage to tylko presage! Jednocześnie mam wrażenie, że seiko chce być wpisane do słownika pojęć presage = synonim prestiż - hahaha. Zapomnieli o przysłowiu, że z gówna bata nie ukręcisz ;)

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Zwłaszcza że 6r to nie jest szczyt szczytów jak próbuję pozycjonować go Seiko. Presage zawsze było dziwną serią, ale obecnie przechodzi samą siebie. Nadal podtrzymuję slogan, że presage to tylko presage! Jednocześnie mam wrażenie, że seiko chce być wpisane do słownika pojęć presage = synonim prestiż - hahaha. Zapomnieli o przysłowiu, że z gówna bata nie ukręcisz ;)

 

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że Sumo jest nie do pobicia cena/jakość :) Czy może macie inne typy?  :)

post-105425-0-87328000-1546776512_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sumo jest fajne ale...20mm w uszach zaburza proporcje zegarka.Mam zastrzeżenia do kultury pracy bezela (w skx płynniej i bardziej miękko się go obraca).Pozatym fajny zegar i może się podobać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sumo jest fajne ale...20mm w uszach zaburza proporcje zegarka.Mam zastrzeżenia do kultury pracy bezela (w skx płynniej i bardziej miękko się go obraca).Pozatym fajny zegar i może się podobać.

Wady ma każdy, uszy też mi się nie podobały (kwestia przyzwyczajenia), ale dalej uważam jako najlepszą dostępną opcje cena/jakość. Nie mam zamiaru go bronić, chodzi mi czy wśród zegarków Seiko jest jakiś model lepiej zrównoważony według waszej oceny?  :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Sumo jest fajne, ma wiele smaczków koperty i 20mm w uszach jest ok, jak ktoś się w paski nie bawi, bo to bardziej odległość nawiercenia uszu pod teleskop od koperty robi zła robotę przy pasku.

Skx jest imo fajniejszy, wygodniejszy tym bardziej jak się go fajnie zmoduje. Niestety, jak dla mnie skreśla go mechanizm. Umówmy się że w XXI on reprezentuje średniowiecze. Komuś może nie przeszkadzać ale dla mnie odpada. Nie wymagam cudów ale 4R byłoby wskazane, tym bardziej że SKX to Seiko 5 a tam już jakiś czas temu zagościły lepsze werki niż 7s, np SRP513K1.

 

Wysłano z Google Pixel 2

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Sumo świat nie kończy się.

Poniżej wypłoch na 4r i qualita na 6r ;) tylko, że tutaj proporcje cenowe zostały jeszcze zachowane, jakieś 700zł vs 1700zł

c74f33ef32a89475d4437b9f9de95e18.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proporcje cena/jakość są, tylko oba egzemplarze już nie dostępne w normalnej dystrybucji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi Państwo 500+ nie wypłacało, a młode pokolenie będzie stać na przepłacanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi Państwo 500+ nie wypłacało, a młode pokolenie będzie stać na przepłacanie ;)

Nic straconego, bierz się do roboty :P:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic straconego, bierz się do roboty :P:D

Że niby pieniądze swoich dzieci miałbym zabierać na swoje durne zegarki? Gratuluję toku myślenia. Czytaj uważnie, ze zrozumieniem.

Napisałem mi nie wypłacało a nie moim dzieciom a to ogromna różnica... I tu buźki z uśmieszkiem nie będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sumo jest fajne, ma wiele smaczków koperty i 20mm w uszach jest ok, jak ktoś się w paski nie bawi, bo to bardziej odległość nawiercenia uszu pod teleskop od koperty robi zła robotę przy pasku.

Skx jest imo fajniejszy, wygodniejszy tym bardziej jak się go fajnie zmoduje. Niestety, jak dla mnie skreśla go mechanizm. Umówmy się że w XXI on reprezentuje średniowiecze. Komuś może nie przeszkadzać ale dla mnie odpada. Nie wymagam cudów ale 4R byłoby wskazane, tym bardziej że SKX to Seiko 5 a tam już jakiś czas temu zagościły lepsze werki niż 7s, np SRP513K1.

Wysłano z Google Pixel 2

Piszesz że mechanizm w skx to średniowiecze.To napiszę ciekawostkę od siebie.Mianowicie po wycieczce do Warszawy i zakupie Seiko SDGM od Ulotnego udałem się do warszawskiego serwisu Seiko celem profesjonalnego skrócenia bransolety.Po wykonaniu usługi bez najmniejszej mikroryski zegarmistrz mówi do mnie „szkoda że to 6R15”.Ja zdziwiony pytam ,ale jak to szkoda?Przecież to bardzo dobry szanowany nowoczesny i nietani mechanizm.Zegarmistrz na to” no tak tylko one są bardzo niedokładne i bywają kłopotliwe w serwisowaniu wie pan o tym i jeśli zdarzają się usterki w Seiko to właśnie bardzo często dotyczą tych werków”.Bardzo zachwalał natomiast 7s26 (taki siedzi m.i.n w SKX)mówiąc,że są dużo dokładniejsze,mniej awaryjne i proste w budowie.Tak więc biorąc pod uwagę opinie człowieka,który przerobił trochę tematyki Seiko,to średniowiecze nie musi być taką złą opcją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Pany, a w SARBach 033 i 035 to mam dobre werki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Na Sumo świat nie kończy się.

Poniżej wypłoch na 4r i qualita na 6r ;) tylko, że tutaj proporcje cenowe zostały jeszcze zachowane, jakieś 700zł vs 1700zł

c74f33ef32a89475d4437b9f9de95e18.jpg

 

Ten po prawej, na żywo, jeśli chodzi o wykonanie zjada tego po lewej bez popijania. Tak więc jak piszesz proporcje OK i ten po prawej moim zdaniem to fajny zegarek.

Piszesz że mechanizm w skx to średniowiecze.To napiszę ciekawostkę od siebie.Mianowicie po wycieczce do Warszawy i zakupie Seiko SDGM od Ulotnego udałem się do warszawskiego serwisu Seiko celem profesjonalnego skrócenia bransolety.Po wykonaniu usługi bez najmniejszej mikroryski zegarmistrz mówi do mnie „szkoda że to 6R15”.Ja zdziwiony pytam ,ale jak to szkoda?Przecież to bardzo dobry szanowany nowoczesny i nietani mechanizm.Zegarmistrz na to” no tak tylko one są bardzo niedokładne i bywają kłopotliwe w serwisowaniu wie pan o tym i jeśli zdarzają się usterki w Seiko to właśnie bardzo często dotyczą tych werków”.Bardzo zachwalał natomiast 7s26 (taki siedzi m.i.n w SKX)mówiąc,że są dużo dokładniejsze,mniej awaryjne i proste w budowie.Tak więc biorąc pod uwagę opinie człowieka,który przerobił trochę tematyki Seiko,to średniowiecze nie musi być taką złą opcją.

 

Nie piszę, że złą. Ja wiem, że do 7S przyklejono łatkę "woła roboczego", ale to właśnie wynika z tego, że jest prosty w budowie jak konstrukcja cepa. Tak się akurat składa, że też pracuję w branży i na tyle SEIKO co sprzedałem z 6R15 to razem niie stanowiły nawet promila reklamacji co 4R i 7s łącznie, a trafiały do tego samego zegarmistrza co Ty (bo rozumiem, że byłeś w Zibi) więc nie wiem skąd takie informacje.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że Sumo jest nie do pobicia cena/jakość :) Czy może macie inne typy?  :)

Zdecydowanie Monster, szczególnie drugiej generacji.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że Sumo jest nie do pobicia cena/jakość :) Czy może macie inne typy?  :)

 

Oczywiście - używany SDGM. Używki chodzą sporo poniżej 3k. Jeśli miałby inny brand, kosztowałby z 8k w salonie.

Edytowane przez Istvan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten po prawej, na żywo, jeśli chodzi o wykonanie zjada tego po lewej bez popijania. Tak więc jak piszesz proporcje OK i ten po prawej moim zdaniem to fajny zegarek.

 

 

Nie piszę, że złą. Ja wiem, że do 7S przyklejono łatkę "woła roboczego", ale to właśnie wynika z tego, że jest prosty w budowie jak konstrukcja cepa. Tak się akurat składa, że też pracuję w branży i na tyle SEIKO co sprzedałem z 6R15 to razem niie stanowiły nawet promila reklamacji co 4R i 7s łącznie, a trafiały do tego samego zegarmistrza co Ty (bo rozumiem, że byłeś w Zibi) więc nie wiem skąd takie informacje.

Byłem w Warszawie przy ul.Belgradzkiej 4 a Pan serwisant miał na ręku starego GS-a i bardzo go chwalił.Z ciekawostek dowiedziałem się również,że GS-ów nie serwisuje się w Polsce z uwagi na to,że nie ma u nas labolatoryjnych warunków(chyba zanieczyszczenia powietrza miał na myśli). Edytowane przez surovy77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.