Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Kocham mojego Monstera, jest najlepszy ;)

I nie sprzedaje, nawet za ww kwotę :)

Marek, masz rację. Nie wszystko przeliczalne jest wprost na pieniądze. Liczą się jeszcze emocje, przywiązanie do danej rzeczy, która coś Ci przypomina, dzięki której czujesz, że żyjesz i cieszysz się, że jest z Tobą i nie oddasz jej za żadną kasę :lol:

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, masz rację. Nie wszystko przeliczalne jest wprost na pieniądze. Liczą się jeszcze emocje, przywiązanie do danej rzeczy, która coś Ci przypomina, dzięki której czujesz, że żyjesz i cieszysz się, że jest z Tobą i nie oddasz jej za żadną kasę :lol:

Dokładnie,  poza tym że bardzo mi się podoba, dostałem go od żony, za każdym razem gdy kątem oka widzę delikatny uśmiech na Jej twarzy gdy go zakładam, to czuję że żyję -_-  :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tandetny SKX zrobiony ze średniowiecznego wiadra to mój ulubiony zegarek :D

MNn4Qdy.jpg


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no, ale w sumie wypadałoby tego Monstera z niesmakiem odłożyć do szuflady bo ma 7s26 zamiast mechanizmów 6r 

 

chociaż..Patek też nie ma stop sekundy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no, ale w sumie wypadałoby tego Monstera z niesmakiem odłożyć do szuflady bo ma 7s26 zamiast mechanizmów 6r 

 

chociaż..Patek też nie ma stop sekundy...

A mnie ta stop sekunda jest tak pomocna jak chłodzący okład na drewnianą nogę :D

Tobie pewnie też  :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no, ale w sumie wypadałoby tego Monstera z niesmakiem odłożyć do szuflady bo ma 7s26 zamiast mechanizmów 6r 

 

chociaż..Patek też nie ma stop sekundy...

Mistrzowie przekręcania, mieszanian i wrzucania wszystkiego do jednego wiadra. A mało kto przeczytał od czego się to wszystko zaczęło.

Jest sobie skx który wieków kosztuje oodobne pieniądze i nigdy Seiko nie chciało za niego więcej.

Był sobie Monster 7s za 500,później monstery 4r za 800 i monstery 6r za 1600 ostatnie wypusty zdrożały na 2300. Czyli wszystko sensowna naturalna kolej rzeczy!!!

 

Natomiast seria presage ma tak sprytnego brand managera, że w tej serii z roku na rok za więcej dostajemy połowę mniej... Kto tego nie widzi, albo nie chce to już nie moja spraw. Wcześniej wkleiłem zdjęcia konkretnych kastratów, ale mogę jaśniej. Jeżeli zegarki w diverach na 4r nadal kosztują 700-1200-1600zł no w porywach za LE z super kolorkami 2k to ja sie nie czepiam. Ale jeżeli ktoś presage na 4r wystawia blisko 3k to możecie sobie po mnie cisnąć ile chcecie a i tak mi nie wmówicie, że to jest ok i klarowna sytuacja... Dobranoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak łapie mnie nerwica natręctw odnośnie punktualności co do sekundy to staram się zakładać zegarek kwarcowy i problem z odchyłkami, stop sekundami, odkładaniem na noc w odpowiedniej pozycji, rotomatami i innym szitem znika jak ręką odjął. :)

moja teoria jest taka, że to chyba zegarki mechaniczne są bez duszy (dzieło szatana) bo tyle utrapienia forumowiczom przynoszą, a te kwarce to dar od Boga - odchyłka 1s na miesiąc, nie trzeba wysyłać do Szwajcarii na serwis za grube tysiące jak niektóre marki Haute Horologie  typu AP z mechanizmami slim. Polecam jak komuś od mechaników zbiera się potrzeba na meliskę.


Mistrzowie przekręcania, mieszanian i wrzucania wszystkiego do jednego wiadra. A mało kto przeczytał od czego się to wszystko zaczęło.
Jest sobie skx który wieków kosztuje oodobne pieniądze i nigdy Seiko nie chciało za niego więcej.
Był sobie Monster 7s za 500,później monstery 4r za 800 i monstery 6r za 1600 ostatnie wypusty zdrożały na 2300. Czyli wszystko sensowna naturalna kolej rzeczy!!!

Natomiast seria presage ma tak sprytnego brand managera, że w tej serii z roku na rok za więcej dostajemy połowę mniej... Kto tego nie widzi, albo nie chce to już nie moja spraw. Wcześniej wkleiłem zdjęcia konkretnych kastratów, ale mogę jaśniej. Jeżeli zegarki w diverach na 4r nadal kosztują 700-1200-1600zł no w porywach za LE z super kolorkami 2k to ja sie nie czepiam. Ale jeżeli ktoś presage na 4r wystawia blisko 3k to możecie sobie po mnie cisnąć ile chcecie a i tak mi nie wmówicie, że to jest ok i klarowna sytuacja... Dobranoc

Pewnie dlatego z Seiko mam tylko dwie piąteczki i na tym poprzestanę. Weź pod uwagę, że od czasu gdy Monstery jak piszesz były za 500 to wszystkie zegarki podrożały. Mistrzem jest tu chyba ROLEX - który nawet biorąc pod uwagę zmiany wartości pieniądza podrożał mimo tego dziesięciokrotnie na przestrzeni x lat.

A propos presage na 4r za 3k, to zobacz sobie co za te 3k oferuje szwajcarska konkurencja to może trochę Seiko zrozumiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

No ja za to dostane chociazby Certine DS 1 ktora moze oklapana to zje to Presage w kazdym aspekcie. No i jeszcze mi w portfelu zostanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak łapie mnie nerwica natręctw odnośnie punktualności co do sekundy to staram się zakładać zegarek kwarcowy i problem z odchyłkami, stop sekundami, odkładaniem na noc w odpowiedniej pozycji, rotomatami i innym szitem znika jak ręką odjął. :)

moja teoria jest taka, że to chyba zegarki mechaniczne są bez duszy (dzieło szatana) bo tyle utrapienia forumowiczom przynoszą, a te kwarce to dar od Boga - odchyłka 1s na miesiąc, nie trzeba wysyłać do Szwajcarii na serwis za grube tysiące jak niektóre marki Haute Horologie  typu AP z mechanizmami slim. Polecam jak komuś od mechaników zbiera się potrzeba na meliskę.

Ja stosuję wtedy GRAND SEIKO SBGF021 

Koperta: Stal Nierdzewna

Bransoleta: Stal Nierdzewna

Szkło: Szafir z ar od dołu

Mechanizm: 8J56B 7 kamieni +/- 10 s rok

Wymiary: 38,5mm/44mm/9,2mm

WR: 20 bar  :P 


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta: Stal Nierdzewna

Bransoleta: Stal Nierdzewna

Imponująca specyfikacja :P:D 


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie dlatego z Seiko mam tylko dwie piąteczki i na tym poprzestanę.

 

Pewnie dlatego wiesz co piszesz i na tym poprzestań ;)

 

Dla kolekcjonera Seiko, który pamięta ich dobre wypusty, ma ich trochę na stanie, albo miał, większość obecnych projektów jest wkur... i ja się Burnsowi wcale nie dziwię.

 

Z użytkowego punktu widzenia można mieć jeden zegarek i nie ma się o co wkurzać, ale kolekcjonerzy widzą to inaczej.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imponująca specyfikacja :P:D

post-107633-0-32520000-1546814637.jpgpost-107633-0-61470800-1546814650.jpg

 

 

Dla kolekcjonera Seiko, który pamięta ich dobre wypusty, ma ich trochę na stanie, albo miał, większość obecnych projektów jest wkur... i ja się Burnsowi wcale nie dziwię.

 

Z użytkowego punktu widzenia można mieć jeden zegarek i nie ma się o co wkurzać, ale kolekcjonerzy widzą to inaczej.

Ale jest tyle udanych modeli na rynku że nie ma musu kupować każdego badziewia które wypuści Seiko, to przez ten popyt klepią dziadostwo bo każdy tylko myśli "wincyj, wincyj"... :D


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja za to dostane chociazby Certine DS 1 ktora moze oklapana to zje to Presage w kazdym aspekcie. No i jeszcze mi w portfelu zostanie

Mam DS1 i Presage. Jedyne na czym Certina wygrywa, to Szafir vs Hardlex i 100m vs 50m. W każdym innym aspekcie dostaje baty. Pod względem wykonania tarczy, koperty, wskazówek, indeksów, dokładności chodu, no i ceny. 1699 vs 2450. 


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

attachicon.gifpost-40882-0-93837200-1523883404.jpgattachicon.gif1692685881_bitwazegarek.jpg.cfbd1e8b47d81a910a9a510dccf421fc.jpg

Ale jest tyle udanych modeli na rynku że nie ma musu kupować każdego badziewia które wypuści Seiko, to przez ten popyt klepią dziadostwo bo każdy tylko myśli "wincyj, wincyj"... :D

Prawda,

ale ponoć Seiko w oficjalnej polskiej dystrybucji ma wzrosty rok do roku 300% - chyba wcześniej tych lepszych projektów nikt nie kupował, albo ciągnął z azji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam DS1 i Presage. Jedyne na czym Certina wygrywa, to Szafir vs Hardlex i 100m vs 50m. W każdym innym aspekcie dostaje baty. Pod względem wykonania tarczy, koperty, wskazówek, indeksów, dokładności chodu, no i ceny. 1699 vs 2450. 

W tych kwotach w mojej opinii prym wiodą mikrobrandy, oferują o wiele więcej niż Seiko czy znane Swiss.

Zarówno te z rodzimego rynku (VC) jak i zagraniczne (MV)*

 

 

 

 

*przykłady

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny się dosyć wyrównały. Znaczy przy rabatach sklepów w pl i możliwości zapłacenia vat przy zakupach z dalekiego wschodu już tak bardzo się nie opłaca. Do tego ZIBI zaczyna sensowniejsze modele brać i jakby mniej rąbią rodaków na cenach. Pamiętam, że SKX kilka lat temu był w cenie chyba 2000 pln, a dzisiaj niecałe 1200.


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mistrzowie internetów wzmacniają, doradzają jak to się wydaje 3k, aż sobie przypominają, że trzeba zapłacić jedną z 50 rat za zegarek Seiko 5 lub Casio G-Shock.

Są też tacy co obrali proste ścieżki zwane Parnis, albo nie odebrali zegarka, gdy przyszło wezwanie do zapłacenia 200zł vat.

Później jak jakiś sklep nie wysyła zegarków do PL to pamiętajcie, że wasi rodacy już tam byli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się rozgadaliśmy że wyciągnąłem rzeczonego Monstera z szuflady, zmieniłem pasek spadochronowy na bransoletę, trochę go ściereczką pogładzę i na rano mam gotowy zegarek!! post-107633-0-37599100-1546817451.gif


Wykasujcie obaj swoje posty ( @Admof, @Burns) bo do rana jakiś uprzejmy z ozorem poleci....

Wiem co mówię.

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samuraj, we własnym mateczniku prawie popełnił dziś sepuku!

Zobaczymy, czy wyjdzie z tego z twarzą...

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.