Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

jabol

IWC 5001.07 czy 5001.14

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Cztery kolory dla klasyka - biały, srebrny, złoty, czarny.

O niebieskim nie ma mowy.

Ale to tylko moja subiektywna opinia.

To jest ładne co się komu podoba.

Jeśli nie musisz kupować zegarka w tej chwili - "prześpij" temat przez parę tygodni.

A jeśli widzisz, że coś w nim do końca nie jest tak jakbyś chciał - odłuż zakup o parę miesięcy - może pojawi się wersja przy której nie będziesz miał dylematu wyboru.

Mój ostatni zegarek kupowałem przez 3 lata - nie do końca pasowały mi proporcje indeksów.

I doczekałem się nowego modelu w którym spełniły się moje oczekiwania.

Wprawdzie trwało to jak wspomniałem 3 lata i kosztowało parę groszy więcej, ale jestem zadowolony i wiem, iż warto było poczekać. Przy kwotach rzedu kilkadziesiąt tysięcy pośpiech jest złym doradcą

Co nagle to po diable.

 

pozdrawiam

Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się całkowicie z poprzednikiem , ale i zarazem też nie .

Czyli jak to już bywało drzewiej - jestem za ale i też przeciw .

Taka teoria plusów dodatnich i ujemnych.

To jest ładne co się komu podoba.

To stwierdzenie niestety nie jest zgodne z prawdą obiektywną . Czy ktoś słyszał może na tym

forum o dobrych gustach i złych ? . Albo o wyrobieniu estetycznym lub jego braku ?.

Cżęsto czytam na tym forum właśnie takie poglądy że ładne jest to co się tobie podoba , albo

to ma się tobie podobać a reszta nie ma znaczenia . Ja natomiast uważam że takie podejście do

spraw estetyki to często zwykłe schlebianie tanim gustom . Problem polega na tym że są tacy

którzy zdają sobie sprawę z ułomności własnego wyrobienia w sprawach estetyki i oni pytają na forum co wybrać , oraz inni mający w nosie wszystko - ci nie pytają .

Z tych powodów myślę że rady w rodzaju " to ma się tobie podobać " albo " to jest ładne co się komu podoba " , niczemu nie służą i są zaprzeczeniem edukacji estetycznej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy Portugalczyk IW500114 jest jak na razie trudno dostępny. Wersja z niebieskimi wskazówkami jest bardzo

ładna jednak trzeba pamiętać że ten zegarek wygląda wspaniale wyłącznie na oryginalnym pasku z granatowego

kroko. Na czarnym pasku wieeele traci w mojej opinii. IW500114 wygląda natomiast wspaniale zarówno na pasku

czarnym jak i brązowym. Jest to wiele bardziej uniwersalny zegarek od IW500107.

8a5d5d88ddc20f80777e53ab5a2af15f.jpg5395d9763fa5e138d20d498676ccd1c3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakikolwiek wybor na podstawie zdjęć jest złudny

znajdź dealera który ma ten zegarek w obu wersjach

Jak je porownasz na zywo decyzja bedzie prosta

Zdjecie 5001.14 jest lepsze "marketingowo"

Z doswiadcznia wiem jednak, ze nie raz zegarek, ktory na zdjeciach odrzucał mnie wzięty do reki bardzo sie podobał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się całkowicie z poprzednikiem , ale i zarazem też nie .

czyli niecałkowicie :rolleyes:

 

moim zdaniem 14 jest piękny w klasycznym stylu i oprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakikolwiek wybor na podstawie zdjęć jest złudny

znajdź dealera który ma ten zegarek w obu wersjach

Jak je porownasz na zywo decyzja bedzie prosta

Zdjecie 5001.14 jest lepsze "marketingowo"

Z doswiadcznia wiem jednak, ze nie raz zegarek, ktory na zdjeciach odrzucał mnie wzięty do reki bardzo sie podobał

Nie znajdziesz (raczej) obydwu zegarków w Polsce gdyż jak wspominałem IW500114 jest nowością

i prezentowany będzie dopiero oficjalnie na SIHH 2010. Niektórzy dealerzy na zachodzie już go

mają ale są to przypadki odosobnione.

IW500107 jest już dobrych kilka lat w ofercie IWC i jego fotek można znaleźć tysiące w internecie.

Z doświadczenia wiem, że porównywalne wersje kolorystyczne w Portugalczykach Chrono znacznie częściej

po testach nadgarstkowych były kupowane w wersji pozłacane wskazówki i indeksy + czarny pasek aniżeli

granatowe wskazówki i pasek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się całkowicie z poprzednikiem , ale i zarazem też nie .

Czyli jak to już bywało drzewiej - jestem za ale i też przeciw .

Taka teoria plusów dodatnich i ujemnych.

 

To stwierdzenie niestety nie jest zgodne z prawdą obiektywną . Czy ktoś słyszał może na tym

forum o dobrych gustach i złych ? . Albo o wyrobieniu estetycznym lub jego braku ?.

Witam,

Może byłoby to trafne stwierdzenia, gdyby nie to, iż kolega jabol nie wybiera między Portugalczykiem, a np. Rolexem z brylantami na złotej bransolecie :rolleyes:

Nie można go więc podejrzewać o brak gustu.

 

pozdrawiam

Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czternastka, ale jak już koledzy pisali - TY musisz zdecydować :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Portugalczyki (te modele które widziałem na żywo) ze złotymi indeksami są nieciekawe - bez sportowej elegancji te zegarki IMO są nudne. Nie uważam też (subiektywnie) że ze złotymi indeksami/ wskazówkami pasują do stroju casual. Nie wiem jak z czarna tarczą (znam tylko ze zdjęć). Jeśli pasuje Ci zegarek z niebieskimi indeksami i granatowym paskiem (inny chyba nie wchodzi w rachubę) bo nosisz niebieskie koszule, czy też granatowe/ grafitowe garnitury to IMO 5001.07.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Może byłoby to trafne stwierdzenia, gdyby nie to, iż kolega jabol nie wybiera między Portugalczykiem, a np. Rolexem z brylantami na złotej bransolecie :rolleyes:

Nie można go więc podejrzewać o brak gustu.

 

pozdrawiam

Jacek

Moje uwagi były raczej natury ogólnej , dość lużno związane z tym konkretnym przypadkiem

i raczej sygnalizowały pewien , wedłg mnie , mylny sposób postrzegania estetyki , wzornictwa

i piękna w ogóle.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy Portugalczyk IW500114 jest jak na razie trudno dostępny. Wersja z niebieskimi wskazówkami jest bardzo

ładna jednak trzeba pamiętać że ten zegarek wygląda wspaniale wyłącznie na oryginalnym pasku z granatowego

kroko. Na czarnym pasku wieeele traci w mojej opinii.

A na brązowym wiele zyskuje, w mojej opinii :rolleyes:


Pozdrawiam

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za opinie. Muszę niestety poczekać 6 tygodni gdyź dopiero wtedy zobaczę 5001.14 na żywo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

To ja zaproponuję trzecie rozwiązanie. Miałem kiedyś Portuguese Automatic w stali, ale z czarną tarczą i właśnie ten model moim zdaniem prezentuje się najlepiej - nie licząc oczywiście wersji w białym złocie i w platynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeprasza ze sie podepne pod ten watek, ale nie jest to absolutnie OT.

 

Rowniez zachorowalem na IWC IW500109

 

Pytanie: za ile realnie mozna go kupi (oczywiscie interesuje mnie nowy model z pewnego zrodla).

 

Aktualna cena w Aparcie to cos w granicach 35KPLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.