Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

nowik

Zabytkowy zegarek niewiadomej nazwy i wieku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jakiś czas temu dostałem od mojego wujka stary zegarek. Wujek ma ponad 80 lat. Zegarek jest bardzo ładny wiec poszedłem z nim do zegarmistrza zapytać czy da się go jeszcze wskrzesić, ponieważ nie chodzi. Jubiler spojrzał na niego i powiedział ze nie wie jak go otworzyć (!). Powiedział ze jest to bardzo ładny zegarek i bardzo duzo warty. Zapytałem go ile? 1000? 2000? On powiedział ze wiecej. Powiedział ze nie umie go otworzyc i nie chce go zniszczyc, powiedział ze znał takiego zegarmistrza który umiałby sie nim zajać, jednak od jakiegos czasu nie żyje. Mam pytanie do znających się na tym, czyli Was ile ten zegarek może być wart? Prawdopodobnie jest ze srebra. Proszę o odpowiedzi :) Fotki zegarka znajdują sie w mojej galerii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) a jakieś zdjęcia będą czy mamy sobie go wyobrazić?

“There are far, far better things ahead than any we leave behind.” C.S. Lewis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to Elgin - przynajmniej takie logo wydaje mi się, że widzę na tarczy :)

Dalej potrzebne byłoby zdjęcie mechanizmu - a wtedy znajdą cię fachowcy którzy powiedzą ci jeszcze parę słów o nim.

Pozdr

GrzecH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

H. MOSER ma rację,

po niewyraźnym logo wszystko wskazuje ma amerykańskiego Elgina.

Datować ten zegarek można po nr seryjnym który jest na werku.

Niektóre Elginy miały dekle odkręcane. Jeśli ten nie ma u dołu na deklu zawiasów to można spóbować odkręcać.

 

pozdrawiam

 

Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

numer serujny to 869991, a nazwa to chyba Elgin, torez rozszyfrowałem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ten zegarmistrz nie potrafi otworzyć tego zegarka, to trzymaj się od niego z daleka.

Jeśli wg niego ten zegarek wart jest więcej niż 2kzł, to natychmiast mu go sprzedaj i dopiero póxniej trzymaj się od niego z daleka ;)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Z numeru wynikało by że rok produkcji 1881

 

coś więcej mogą powiedzieć koledzy po dokładnym zdjęciu werku.

 

pozdrawiam

 

Roman

 

p.s. Cena podana przez zegarmistrza mocno zawyżona. Na allegro te zegarki chodzą po 200 - 400 PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przychylam się do zdania kolegów (Elgin)... Na Twoim miejscu spróbowałbym go ożywić ale domniemam że brakuje ci narzędzi i wiedzy na ten temat także najlepiej byłoby go oddać w ręce fachowca... Koperta wygląda na srebrną z elementami pozłocenia... Podejrzewam , że zegarmistrz do którego zaniosłeś zegarek mógł bez problemu go otworzyć tylko że jego wiedza , brak części lub brak chęci spowodowały, że Cię odprawił z kwitkiem... Niestety większość tzw. zegarmistrzów nadaje się tylko do wymiany bateryjek i pasków (wielka mi filozofia)... Szkoda , że nie możesz jakoś otworzyć dekli i pokazać mechanizmu bo wtedy może byśmy zobaczyli co to za mechanizm... Największym problemem w naprawie zegarków są połamane czopy osi ... I tu się pojawiają schody bo dorobić to nie taka prosta rzecz a części zamienne są praktycznie nie dostępne... W najlepszym wypadku pęknięta sprężyna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Numer koperty nic nie pomoże w datowaniu, bo na 100% jest inny niż nr mechanimu. Tak, jest to Elgin (o ile ktoś mechanizmu nie podmienił). Koperta wygląda na srebrną ze złoceniami - m.in. Illinois Watch Case Co takie robiła, powinno być na jednym z dekli. Dekle nie są odkrecane - trzeba podważyć w odpowiednim miejscu, ale jak nie umiesz, to się nie bierz, bo zarysujesz. Dobry zegarmistrz otworzy w jakieś 10 sekund :rolleyes: . W srodku może być w zasadzie każdy mechanizm Elgina, od najtańszych 7-kamieniowych po drogie 15-kamieniowe - wyglada na stosunkowo mały mechanizm (na oko), wiec więcej niż 15 kamieni raczej nie będzie. Sądząc po tarczy, konkretnie po stylizacji napisu, mozna się spodziewać, że to produkcja z okolicy przełomu wieków, gdzieś około 1895-1910. Wartość? Sprawnego zegarka pewnie koło 300zł.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie o ten zegarek czy posiada grawer w jezyku rosyjskim? od kogos dla kogos? powinien byc napisany stara cyrylica. prosze o odpowiedz chocby na maila [email protected]. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Temat dosc stary i zapewne autor usunal zdjecia .Prosze sie bardziej sprecyzowac i umiescic dobre zdjecia zegarka,dekla,mechanizmu,tarczy...., a bedzie mozna cokolwiek wiecej powiedziec,bo niesadze ze po tak dlugim czasie ktokolwiek bedzie cos pamietal,zreszta tamte fotki byly marnej jakosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam problem jak u poprzedników, pytanie jest proste czy ktoś może mi pomóc?

INFO: kiedyś ktoś mi powiedział, że znalazł informacje o moim zegarku, że jest on starej szwajcarskiej firmy rodzinnej, która już nie istnieje-nazwa firmy to DFaC, jest to zegarek z tarczą godzinową jak i sekundnik, cyfry Romańskie, srebrny. Prawdopodobnie ma ponad 100lat.

Nie mogę znaleźć informacji w internecie, choć na 100% właśnie z tego źródła pochodzą te wiadomości.

 

Bardzo proszę o wszelkie komentarze, w szczególności o linki ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam problem jak u poprzedników, pytanie jest proste czy ktoś może mi pomóc?

INFO: kiedyś ktoś mi powiedział, że znalazł informacje o moim zegarku, że jest on starej szwajcarskiej firmy rodzinnej, która już nie istnieje-nazwa firmy to DFaC, jest to zegarek z tarczą godzinową jak i sekundnik, cyfry Romańskie, srebrny. Prawdopodobnie ma ponad 100lat.

Nie mogę znaleźć informacji w internecie, choć na 100% właśnie z tego źródła pochodzą te wiadomości.

 

Bardzo proszę o wszelkie komentarze, w szczególności o linki ;)

 

Pozdrawiam

Załóż nowy temat wklejając fotki swojego zegarka łącznie ze zdjęciami mechanizmu w dobrej jakości, opisz co by Cie interesowało i wówczas poczekaj na odzew kolegów. Wpisałeś jaką nazwę której nie jesteś pewien, podałeś wiek zegarka, którego też nie jesteś pewien.....

Wszystko tylko prawdopodobnie. Chcesz konkretnych odpowiedzi wrzuć konkretne zdjęcia a fachowcy sie wypowiedzą tylko i wyłącznie w kwestii Twojego zegarka :)


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.