Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ded

Buty wojskowe na zime

Rekomendowane odpowiedzi

A może totalny odjazd... ? Noble House Fallschirmjäger Leder Stiefel Montecassino Type 2 ++ Buty z najwyższej jakości bydlęcej skóry argentyńskiej.

Jest to replika butów z II WŚ niemieckich spadochroniarzy (Takie mieli w 1944r. Między innymi pod Monte Cassino)

Bardzo wygodne i ciepłe. Nie wiem tylko czy design i podłoże historyczne ci odpowiadają :-)

 

Wykonanie I klasa.

 

(Mam kurtkę skórzaną tej firmy wiosenno-jesienną Typ: Hartmann-Jacke i zamiarzam na zimę kupić też od nich kurtkę - replikę RAF lub B-6 pilotów amerykańskich)

 

Cena 139,00 EUR + wysyłka

 

01.jpg

 

02.jpg

 

03.jpg


The sun is the same in a relative way but you're older,

Shorter of breath and one day closer to death.

 

Pink Floyd, Time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że obecna bundeswehra jest wierna temu specyficznemu wzornictwu i fakturze skóry http://ngt.pl/?p=test&nr=94

Mam paru kumpli którzy tyrają w tych butach i z tego co widze są niezniszczalne :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Kortyzol - Solovair możesz śmiało kupować. Ręcznie robione porządnę i co najważniejsze oryginalnie angielskie buty. Martensów chińskich nie miałem więc nie wiem. Miałem jeszcze te, które robione były w Anglii (model Highlander, bez zółtych nitek). Śmigałem w nich 8 lat i przestałem tylko dlatego, że zasnąłem przy ognisku i stopiłem jedną podeszwę.

Na zachętę filmik z fabryki Solovair

http://www.youtube.com/watch?v=JhXbyQKq7Y4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś tak właśnie robiło się buty w NZPS "Podhale" w Nowym Targu :lol: Ludzie znają tylko beznadziejne Relaksy a mało kto wie, że robiono tam też tzw. "Kanady" na eksport. Jestem z Nowego Targu i miałem przyjemność posiadać takowe Kanady (odrzut z eksportu) - buty nie do zdarcia, legenda. Mogły w tym chodzić pokolenia, bo otrzymując je w "spadku" od ojca były tylko przyjemnie rozchodzone.

Zresztą wtedy (lata 80-te) wszystkie buty robione z prawdziwej skóry były wzorowej jakości, a mankamentem było może jedynie wzornictwo. Dziś tak trwałych butów już się nie robi, a szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi :) po poszukiwaniach w sieci znalazłem podobne do tych butów, które proponowałeś Flieger - Batesy ICW, dosyć podobne z wyglądu, ale czarne, a na tym kolorze mi zależało :) poza tym mają goretex + vibram i są w idealnej jak dla mnie cenie, a na tym forum do którego linka dał Darecki ktoś je miał, i stwierdził że były to najlepsze buty w jego karierze. Thx raz jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważaj na amerykańskie obuwie wojskowe. Jest perfekcyjne i trwałe (te kontraktowe), ale mają taką rozmiarówkę że trzeba je przymierzyć. Mają 2 rozmiary - długość i szerokość!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okej, zwrócę na to uwagę :) właśnie tych dwóch cech poszukuję w obuwiu, a co do tych dwóch rozmiarów, zrobię sobie obrys stopy, a jeśli mimo to będzie nie tak to w sklepie internetowym można bez kosztów wymienić na inny rozmiar... Chętnie bym zmierzył, ale czasu na łażenie po sklepach to niestety nie mam :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a co polecacie do śmigania po mieście zimą?

Oczywiście nie mówię tu o butach wojskowych. Raczej coś lżejszego.


Totalny laik :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja planuje lżejsze Ecco lub Clarks. Cięższe posiadam La Sportiva i jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nosze się z zamiarem zakupu butów wojas, a konkretnie tego modelu:

4177f701d08811efbe94be6c55f978b8.jpg

Ma ktoś takie? Chodzi mi o trwałość i wygode użytkowania.

Pozdr


Wszystko z czasem się zmienia

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojasy z całego serca odradzam. Już nigdy nic tej firmy nie kupię.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam stronę Ecco i znalazłem coś takiego:

LINK

Widzę, że polacecie firmę.

Bije się jednak z myślami czy nie będą za ciężkie jak na śmiganie po mieście. Z drugiej strony wolałbym wyższe buty, bo to jednak cieplej i na wypadek pójścia w cięższy teren (nawet zwykla wycieczka, czy spacer po lesie) pewnie lepiej się sprawdzą.

 

Rzepa, te Karrimory fajne, choć nie spotkałem się z tą marką. Jednak wolałbym przymierzyć przed kupnem. LaSporiva podobnie.

 

Macie jeszcze jakieś firmy/modele godne polecenia? Tylko nie zabijajcie ceną :unsure: 500zł to już i tak całkiem sporo :D


Totalny laik :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Co do LaSportivy - mam już 3 lata i wyglądają jak nowe. Normalnie nie do zajechania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do LaSportivy - mam już 3 lata i wyglądają jak nowe. Normalnie nie do zajechania.

 

Zgadzam się w 100%

 

Karrimory 5 lat - super buty - w tym roku już niestety trzeba kupić nowe ale 5 latek to i tak sporo :blink:

 

Nie ukrywam, że na zimę w moim przypadku 3 pary butów to minimum dlatego może tak długo wytrzymują.

 

Ecco/Clarks ( nie wiem co kupię ) do pracy.

 

Karrimory - po pracy po mieście

 

LaSportiva - zaspy i zamiecie ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem przedwczoraj jakieś outdoorowe Ecco - w przypływie chwili kupując buty dziecku (ach te miłe ekspedientki :blink: ) Wróciłem do domu, odpaliłem internet i poczytałem na NGT o bucikach Ecco ;) Wczoraj zaraz po pracy poleciałem i je oddałem :) ulga niesamowita.

Jak to jest naprawdę z tą firmą? Ja osobiście wolałem niesprawdzać prawdziwości wrażeń ludzi z NGT, ale po Ecco sprawdziłem sobie opinie o Salomonie której to firmy dodzieram już kolejne buty i potwierdziły się moje doświadczenia że są to buty wygodne i co ważne bardzo solidne.

Poszukiwania niskich butów z gore-texem na miasto trwają :) Może jakieś propozycje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm, szczerze powiem że naszukałem się, zanim znalazłem niskie buty z gore-texem... membrana ta raczej jest używana w wyższych butach, co najmniej do kostki. Ale udało mi się znaleźć Meindle Magic XCR LINK - o klasie butów nie ma co się rozwodzić, na pewno nie są to buty od Ecco, heh :D na wspomnianym NGT można o nich wiele znaleźć. Przy okazji, nieco droższe, ale pod kostkę są też takie: LINK - a moim skromnym zdaniem, będą bardziej odpowiednie na zimę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki już w zeszłym roku o nich pisałem,na mroźną i mokrą zimę oraz na śliskie chodniki najlepsze jakie mam to te.

Już je przetestowałem i polecam

Mocne,ciepłe i wygodne.

Jak na buty bhp dość spartański wygląd a w środku pełen komfort.

 

96532778925603714797.jpg


-"bo raz tylko dany nam czas,więc żyj na huśtawce życia,ŻYJ !!!"
Życie z zegarkiem na ręku stało się jeszcze ciekawsze! B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:D

-"bo raz tylko dany nam czas,więc żyj na huśtawce życia,ŻYJ !!!"
Życie z zegarkiem na ręku stało się jeszcze ciekawsze! B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc ja też coś polecę, w zeszłym roku za namową znajomego sprzedawcy kupiłem buty firmy KEEN - świetne, bazując na poprzednich doświadczeniach z ECCO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darecki,sprawdź buty z linka,naprawdę warto są rewelacyjne,firma i jakość wykonania z górnej półki.Dość trudno je w Polsce znaleźć,ale są.

 

HanWag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja smigam w ecoo w lato. Mam neobasic kupione za 240zl. Bardzo tanie ale tez bardzo wygodne. Brak sladow zuzycia po jednym sezonie. Teraz kupilem sobie wyjsciowe tez ecco. Duza zaleta ecco jest bogata oferta. Wiekszosc producentow o ktorych piszecie robi buty w gory. Ecco ma bardzo ladne modele do smigania po miescie. Miekka podeszwa ulatwia prowadzenie samochodu. Mozna znalezc z gore i bez. Ja jestem z ecco jak na razie bardzo zadowolony.


Obecnie na nadgarstku Orient Star SDK05003W0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam Ecco na co dzień i są genialne (zarówno modele na wiosnę/lato jak i na jesień), ale modele outdoorowe mają złą opinię, którą potwierdzają moi znajomi. Kumplowi sypnęły się po 4 miesiącach, innemu po 6, generalnie żadne nie dotrwały do roku. Tymczasem moje najstarsze Transportery mają 7 lat i jeszcze nie padły ;)


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem neobasic jakis model za 249zl. sa super. nie widac zuzycia nawet sznurowadla w super stanie. ja mam porownanie do nike i powiem ze ecco sa super. na zime mam belki icw i troche za zimne i za slizgie ale tylko troche. wykonanie najwyzsza jakosc i nie przemakaja


Obecnie na nadgarstku Orient Star SDK05003W0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darecki,sprawdź buty z linka,naprawdę warto są rewelacyjne,firma i jakość wykonania z górnej półki.Dość trudno je w Polsce znaleźć,ale są.

 

HanWag

 

Hanwagi owszem rewelacja :) używam modelu Alaska i to najlepsze górskie buty jakie miałem.

post-292-0-88010800-1331601713.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Teraz jednak kupiłem Salomony. Z butów do kostki od lat jestem wierny Salomonowi i jestem z nich baaardzo zadowolony, są przewygodne i sam nie wiem co mnie skusiło na te Ecco.

Polecam ten model - gore-tex, super podeszwa no i wygoda ;)

post-292-0-78259200-1331601715.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.