Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Wahnik

4R15 versus 6R15

Rekomendowane odpowiedzi

Napiszcie , proszę jakie są różnice ( pewnie w czym 6R15 jest lepszy ) oraz ,żeby nie był zbyt łatwo jak się ma jakość 4R15 do 7s36B ?

Rozumiem ,że klasa 6R15 jest ciut wyższa od podstawowej E-2428 ?


pozdrawiam, Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zimny-wiatr

po pierwsze, różnią się datownikiem, w 4r15 znajduje się od ok. godziny 4, i w sumie nie zdziwiłbym się gdyby to była jedyna większa różnica. Nie sądzę żeby 6r15 był lepiej wykonany i bardziej dokładny B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4R15 nie ma stop sekundy , ani dokręcania. To tak jakby klasa niżej od 6R15 , ale lepiej od 7S26/36 i przypuszczam ,że z czasem wypchnie te mechanizmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak , 4;15 dokładnie jak w SRP 043 K1 , myślę sobie ostatnio trochę o tym podwodnym pilocie ...

Pocieszasz mnie , Zimny skoro jest to werk na równi z 6R15 to chyba całkiem przyzwoity. B)


pozdrawiam, Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... zdążyłem kliknąć , a tu okazuje się że bez stop sekundy - głowa pełna myśli B)


pozdrawiam, Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze, różnią się datownikiem, w 4r15 znajduje się od ok. godziny 4, i w sumie nie zdziwiłbym się gdyby to była jedyna większa różnica. Nie sądzę żeby 6r15 był lepiej wykonany i bardziej dokładny B)

Datownik możesz umieścić i na 9, nie ma to nic wspólnego z modelem mechanizmu.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze, różnią się datownikiem, w 4r15 znajduje się od ok. godziny 4, i w sumie nie zdziwiłbym się gdyby to była jedyna większa różnica. B)

No to zobacz gdzie jest datownik na przykład w SARB015 na 6R15.


Jurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Napiszcie , proszę jakie są różnice ( pewnie w czym 6R15 jest lepszy ) oraz ,żeby nie był zbyt łatwo jak się ma jakość 4R15 do 7s36B ?

Rozumiem ,że klasa 6R15 jest ciut wyższa od podstawowej E-2428 ?

4r15 to jakby nowsza wersja 7s36. 6r15 to klasa wyżej. 6r15 to w zasadzie, przynajmniej teoretycznie ta sama półka co Eta 2824-2, ale moim zdaniem japoniec jest lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio.w

"4r15 to jakby nowsza wersja 7s36. 6r15 to klasa wyżej. 6r15 to w zasadzie, przynajmniej teoretycznie ta sama półka co Eta 2824-2, ale moim zdaniem japoniec jest lepszy."

 

 

Dzień dobry. Popieram przedmówcę. Porównując swoją Certinę na 2824-2 i Seiko na 6R15 zdecydowanie bardziej przemawia do mnie drugi. Większa kultura pracy wahnika i ew. dokręcania, w moim przypadku (zegarki regulowane fabrycznie) dokładność chodu zdecydowanie na korzyść seiko, chociaż to zapewne można poprawić. Nie mam doświadczenia z 4R15, ale na 7S36 w mojej "5" też złego słowa nie powiem, gdyby jeszcze koronka miło terkotała...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze 4r15 nie bedzie tak zywotny jak 7s36 ??


SEIKO RULEZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"... Porównując swoją Certinę na 2824-2 i Seiko na 6R15 zdecydowanie bardziej przemawia do mnie drugi. Większa kultura pracy wahnika i ew. dokręcania, w moim przypadku (zegarki regulowane fabrycznie) dokładność chodu zdecydowanie na korzyść seiko, chociaż to zapewne można poprawić..."

 

Witam kolegów

Mam trochę inne obserwacje.Prawie rok temu zakupiłem SARBa na 6R15, wcześniej miałem Certinkę na 2824/2 - oba na regulacji fabrycznej, nakręcane w rotomacie:

Wnioski:

1. Seiko spóźnia się ok. 1 minutę na tydzień, Certina przyspiesza ok. 1 minutę na miesiąc - pewno można trochę poprawić wynik seiko

2. wahnik Certiny jest cichy, seiko trochę za głośny (no ale to nie jest GS)

3. Certinka cieńsza, Seiko troszkę grubsze

4. mimo tego częściej noszę ... Seiko

 

pozdrawiam

WS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mysle ze troche przesadzacie 6r15 to niejest zadna wyzsza polka poprostu 7s po doposazeniu , co w nim jest lepiej wykonane?

Ta sama regulacja balansu a pewnie i pozostale elementy jesli nie identyczne to podobne i wykonane z tego samego materialu. Z moich obserwacji wynika ze dokladnosc chodu tez jest podobna no a czemu mialaby byc inna? Pewnie lozysko wahnika tez maja identyczne?

A ten 4r to jakis kolejny przejaw ciecia kosztow, co mechanizm to bedzie mial pewnie wiecej plastiku w sobie

Odnosnie grubosci to rzeczywiscie moglibysie dolozyc i wypuscic cos cienszego Ciekawe kiedy tak wypuszcza calkiem nowy niskobudzetowy mechanizm za 100 lat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio.w

"Koledzy mysle ze troche przesadzacie 6r15 to niejest zadna wyzsza polka poprostu 7s po doposazeniu , co w nim jest lepiej wykonane?"

 

 

Dla mnie podstawowa rzecz - możliwość dokręcania koronką. Bez tej funkcji, która być może dla niektórych jest fanaberią, dla mnie każdy automat jest nieco ułomny. Koronka ma być w pełni funkcjonalna, po to w końcu jest. Ale to tylko moje subiektywne zdanie. A i stop-sekunda też się przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7S i 4R są mechanizmami bliźniaczymi, oba mają bardzo podobną żywotność, różnica w wartości roboczej polega na dłuższej rezerwie chodu ~50h, na plus dla 4R.

 

6R natomiast to całkiem inna historia... Za sprawą mało rzucających się w oczy zmian i modyfikacji w.w wartości są... lepsze smile.gif

Para kamieni więcej, lepsze przełożenia i mniejsze tarcia na kołach zębatych wpływają zasadniczo na mechanizm. Prostszy w serwisowaniu, tak samo łatwy w regulacji jak 2824-2 ( i 92-A2, włos jest antymagnetyczny ), o lepszej rezerwie chodu i lepiej rozłożonej właściwości siły ze sprężyny głównej czyni go IMO mechanizmem pomiędzy 2824-2 a 2892-A2 w wersjach z podstawowym wyposażeniem ( nie piszę tu o dekorowaniu, a raczej o komponentach wpływających na dokładność chodu i jej trwałość po ustawieniu ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojej , cieszę się z tak wielu szczegółowych i konkretnych odpowiedzi ; z Wami tak jest ;powiedzieć coś , napomknąć i już się robi gorąco wokół tematu - to świetnie !

Cieszą mnie pozytywne opinie o R15 , choć nie jestem do końca przekonany do SUMO , bo szukam jakiegoś bardzo solidnego , ale może nieco dyskretnego divera - dlatego porównuję te japońskie werki z E-2824-2 w podstawowej wersji jakie proponuje

Eddie Platts w swoich produktach , a są one według mnie bardzo rasowe i godne uwagi . Raz jeszce dziękuję i gdybyście mogli doradzić coś odpowiedniego ( taki PRS- 2 Dreadnought też mnie osłabia mocno , ale za drogi... ) Gońmy króliczka !


pozdrawiam, Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POwitoł

Są co prawda ludzie uważający sumo za zegarek do wszystkiego. Ja do nich nie należę. Ba, uważam sumo za zegarek nudny ;)

Rzuć może okiem na Seiko Alpinist - co prawda nie typowy diver, ale dwustumetrowiec jednak :) Fajne opracowanie o różnych pokoleniach tego zegarka:

http://uhr-forum.de/der-berg-ruft-reloaded-seiko-sarb015-t16075

 

Według mnie przedostatnia wersja w czarnym anturażu prezentuje się świetnie i o ile nie doczekam się SKX007 na 6r15 to w niego będę pewnie celował :)

Dwa czarne: Seiko Alpinist SARB015 (lewy :) ) i SBJC019 (prawy):

Alpinist28092008023.jpg

 

I jeszcze raz SARB015:

Alpinist28092008006.jpg

Więcej pod wskazanym adresem :)


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POwitoł

Według mnie przedostatnia wersja w czarnym anturażu prezentuje się świetnie i o ile nie doczekam się SKX007 na 6r15 to w niego będę pewnie celował :rolleyes:

Cieszy mnie, że nie tylko mnie się tak spodobał Alpinist, że postanowiłem go nabyć. Bardzo dobry wybór, idealnie pasuje do noszenia na codzień. Zastanawiałem sie nad zmianą bransolety na pasek, ale jeszcze ciągle w niezmienionym stanie, tak jak przyjechał z Japonii B)


Jurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeden z bazowych mechanizmów do grand seiko, więc podstawowe ety wypadają przy nim tak sobie.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.