Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mmmisiek23

Prośba o identyfikację i wycenę zegarka

Rekomendowane odpowiedzi

Uzyj szukajki forumowej ("chronographe suisse")- wiele sie dowiesz.

 

Czy on jest na chodzie i czy wszystkie funkcje dzialaja? Bo tarcza i koperta sa w dobrym stanie, powyzej przecietnej. koperta jest zlota, ale to pewnie wiesz. Zainwestowac minimalnie (manualnie) w czyszczenie koperty (wykalaczki, recznik papierowy badz delikatna szmatka i spirytus), w wypolerowanie szkielka (srodek do polerowania ekranow w telefonach komorkowych np. Displex) i bedzie wygladal swietnie. Do zegarmistrza na czyszcznie, smarowanie i regulacje (niezbedne nawet jesli wszystko dziala), teleskopy, jakis fajny pasek i mozesz zadawac szyku, naprawde. Ja bym go nie sprzedawal, jak to pamiatka po dziadku.

 

Nawet w tym stanie jak obecnie (tzn. nie wiedzac, czy dziala), dalbym w ciemno 1000 zl (mechanizmy mozna kupic). Jak jest w pelni sprawny, to robi sie cos kolo 1500 zl.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyszke mnie uprzedził i wszystko Ci powiedział. Kosmetyka i wymiana, lub polerka szkła konieczne, no i przegląd. Takie zegareczki w pieknym stanie wizualnym i w pełni sprawne osiagają 2000-2500zł


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem kompletnie zielony jeśli chodzi o zegarki. Nakręciłem go pochodził ok 1 godziny i stoi.

Wyda się Wam pewnie to śmieszne ale nawet nie wiem do czego służą te dwa przyciski oraz dwa dodatkowe wskaźniki na tarczy. Popstrykałem przyciskami i znowu ruszył.

Aha i przy okazji, czy każdy zegarmistrz poradzi sobie z takim zegarkiem, a może macie kogoś godnego polecenia, może na podlasiu?

A sprzedawać go nie zamierzam, właśnie myślę o odświeżeniu i korzystaniu z niego. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chronograf - zegarek z funkcja stopera. Ta tarcza po lewej (na 9-tej) to zwykly sekundnik - porusza sie caly czas, kiedy zagarek jest nakrecony i dziala. Duza wskazowka sekundowa to sekundnik stopera. Tarcza po prawej to licznik minutowy stopera - do 45 minut. Przycisk "nad" koronka to start i pauza stopera - duzy sekundnik zaczyna isc po nacisnieciu i zatrzymuje sie (zastyga) po ponownym nacisnieciu. Jesli obejdzie cala tarcze to wskazowka minutowa stopera na malej tarczy przeskoczy o 1 jednostke. Przycisk "pod" koronka resetuje stoper (dziala po jego "zapauzowaniu") - wtedy nacisniecie dolnego przycisku powoduje powrot sekundnika na godzine 12-ta. Zgadza sie? Dziala wszystko?


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem zegarek Chronographe Suisse po dziadku, widać na nim już ząb czasu.

 

I dlatego temat powinien się znaleźć w dziale Vintage => Pytania o stary zegarek...

 

Prośba do Was o identyfikację, przybliżoną datę jego produkcji

 

Mechanizm jest to kaliber Venus 188 produkowany w latach 1948-1966. Wprawdzie na bazie tego kalibru produkowano później bo w latach 1966-73 kaliber Valjoux 7730, ale zegarek wygląda mi na lata 50-te, no i Valjoux miał zmodyfikowaną dźwignię do zmiany długości włosa.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, Piotrze, bo on tak na pierwszy rzut oka wygladal cokolwiek inaczej niz typowy Landeron.

 

Do zalozyciela watku: tak czy owak porzadny mechanizm - ja np. mam Breitlinga "vintage" z dokladnie takim samym mechanizmem


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje zbyszke i Piotrze za informacje.

Zbyszke, rozjaśniłeś mi tarczę zegarka. Tak jak pisałem, chodzi kilka-kilkanaście minut i sam się zatrzymuje. :)

Możecie mi kogoś polecić do naprawy tego zegarka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Podlasia jestes? Zawsze mozesz kopnac sie do Warszawy. Koledzy na pewno poleca kogos, ale jedna ogolna uwaga, zebys nie byl zdziwiony. Mechanizm chronografu jest duzo bardziej skomplikowany od zwyklego nakrecanego zegarka i cena serwisu jest odpowiednio wyzsza.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie z tego sprawę. Tak dokładnie to z Białegostoku jestem. Dojazd do Warszawy nie robi dla mnie problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie z tego sprawę. Tak dokładnie to z Białegostoku jestem. Dojazd do Warszawy nie robi dla mnie problemu.

 

No, bez przesady. nie sadzę, żeby w Białymstoku nikt nie potrafił wyczyścić i nasmarować chronografu Venus. Białystok to porządne miasto i mam tam kilku naprawdę fajnych kolegów :)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mam nadzieję, że załatwie to na miejscu. Jeszcze raz dzięki Panowie za informację. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.