Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Klub Miłośników Zegarków TISSOT

Rekomendowane odpowiedzi

a ja lubię tą wersję, nawet bardziej niż lubię, kaliber Valjoux 7750  w topowej wersji, z cert COSC, mam jeden egz zupełnie nowy i nienoszony do zbycia, jakby ktoś chciał  :-)

post-38031-0-71777400-1454521173_thumb.jpg

post-38031-0-09150000-1454521446_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny ten Valjoux 7750, ale ja lubię mieć użyteczny sekundnik w zegarku. Chronografy tego nie umożliwiają. Szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny ten Valjoux 7750, ale ja lubię mieć użyteczny sekundnik w zegarku. Chronografy tego nie umożliwiają. Szkoda.

 

Ale mały sekundnik to też fajna sprawa, wszystko to kwestia przyzwyczajeń :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny ten Valjoux 7750, ale ja lubię mieć użyteczny sekundnik w zegarku. Chronografy tego nie umożliwiają. Szkoda.

ale dla mnie chronograf to fajna sprawa, chyba najfajniejsza, a że mały sekundnik to mały kłopot, z resztą co kto lubi :-) a jeszcze jak chronometr to już całkiem fajnie:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyzwyczajeń i preferencji, a podobno przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka.

Na szczęście są miłośnicy chronografów (i dobrze), bo to dobre zegary a nie miał by ich kto kupować.

Dla mnie mała sekunda nie do przyjęcia i już. HAWGH :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:P

Przyzwyczajeń i preferencji, a podobno przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka.

Na szczęście są miłośnicy chronografów (i dobrze), bo to dobre zegary a nie miał by ich kto kupować.

Dla mnie mała sekunda nie do przyjęcia i już. HAWGH :D.

no i fajnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj przymierzyć dwa zegarki, TISSOT PRS 516 oraz TISSOT TOUCH CLASSIC.

 

Jednak mieliście rację, na żywo PRS 516 z niebieska tarcza robi dużo większe wrażenie niż na zdjęciach czy filmach, bardzo fajnie mieni się ta tarcza.

 

Mam pytanie: czy tarcza koloru czarnego rownież się mieni ? Czyt. jest zrobiona tak sama jak niebieska ?

 

Ogólnie zegarek sprawia wrażenie bardzo mocnego, jest ciężki co wg mnie jest zaletą, ogólnie byłem zadowolony ale nie kupiłem jeszcze bo nie mogliśmy porozumieć się co do ceny, w poniedziałek będzie kierownik ;)

 

Co do TOUCH CLASSIC, rownież bardzo fajny zegarek EDC, choć jakość paska taka sobie, niby skórzany ale miałem wrażenie ze z plastiku. Ogólnie kupiłbym oba zegarki ale budżet póki co na jeden z nich mam zaplanowany. Zdjęcia poniżej:

 

89073efd409d10109f22959b1801a6b8.jpg73532f2aa04b3e2772bc774b762b02d5.jpg69f71d8c5162ff0135d6e5f0d54b6d4f.jpg

 

Strasznie bałem się tych 42mm a wg mnie pasują jak ulał;) EDIFICE 527 i jego 45,5mm już przestało mnie straszyć

 

Wysłane z iPhone 5S

Edytowane przez gąssi_gąsqi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale cena nie z tej półki

 

No zgadza się, ale warto,  widziałem go w Austrii , zrobił na mnie mocne wrażenie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bo ładny jest faktycznie, z nowym werkiem, o ile się nie mylę na bazie valjoux 7750... ostatnio coś szukałem o nim info... ETA A05.H31. Szkoda tylko, że ma tylko 30 min stoper...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak sądziłem do tej pory. Ale powiedz mi, w jakich sytuacjach okaże się to wadą?

Poważnie pytam bo jestem ciekaw, dla mnie chronograf jest realnie użyteczną komplikacja.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale już zmieniłeś zdanie?? dlaczego? odpowiedź jest wg mnie prosta, zawsze wtedy kiedy będziesz mierzył czas powyżej 0,5h, czyli w moim przypadku wcale nie rzadko, może Tobie wystarczy, mnie akurat nie bardzo, i dlatego napisałem że szkoda.... i cenię sobie licznik w moim PO, który na jednej tarczy pokazuje i godziny i minuty, i jest to chyba najlepsze rozwiązania, najbardziej czytelne, i zapewniający płynny odczyt mierzonego czasu... reasumują w tym Tissocie brakuje wskazówki godzinowej. Ładną kolekcję masz tak by the way, gratuluję :-) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, kilka sztuk muszę odstrzelić choć z żalem bo każdy ma w sobie "coś". Traktuję swój zbiór mocno utylitarnie i wkurza mnie fakt, że fajne zegarki leżą miesiąc w rotomacie bo przegrywają z fajniejszymi.

 

Powiedz, kiedy Tobie się przydaje licznik godzin? Ja jego przydatność motywowałem pomiarami czasów przejazdów dłuższych tras samochodem ale teraz stwierdzam, że i tak zawsze pamiętam, iż wyjeżdżałem "przed godziną x" czy "po godzinie y" .

 

Przychylam się do opinii, że ideałem jest licznik godzin i minut na jednej subtarczy, jak u Omegi czy w Seiko, np. bullhead.

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie przy tej grubości zegarka stoper 30 min to lekka przesada . Jak już zrobili to powinien być stoper z prawdziwego zdarzenia.

 

Ps. Ciekawe jest to że jak go oglądałem to nie zwróciłem na to uwagi. Adamator , Dzięki :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Szanowni Pasjonaci, czy ten TISSOT PR 100 CHRONO AUTOMATIC kaliber VALJOUX 7750 , jest oryginalny? Czy gdzieś jest jakiś katalog, który dokładniej opisuje ten model? Proszę o wsparcie, gdyż chcę go nabyć. Pozdrawiam Serdecznie.http://www.ebay.pl/itm/Vintage-RARE-TISSOT-PR-100-CHRONO-AUTOMATIC-MOONPHASE-cal-VAL-7750-DUAL-DATE-/222008724998?ssPageName=STRK:MESE:IT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie przy tej grubości zegarka stoper 30 min to lekka przesada . Jak już zrobili to powinien być stoper z prawdziwego zdarzenia.

 

Ps. Ciekawe jest to że jak go oglądałem to nie zwróciłem na to uwagi. Adamator , Dzięki :rolleyes:

a bo ja zaraz porównałem go do swojej Omegi i czegoś mi zabrakło, no  i ta skala do 30 min, wg mnie to jednak jest wada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, kilka sztuk muszę odstrzelić choć z żalem bo każdy ma w sobie "coś". Traktuję swój zbiór mocno utylitarnie i wkurza mnie fakt, że fajne zegarki leżą miesiąc w rotomacie bo przegrywają z fajniejszymi.

 

Powiedz, kiedy Tobie się przydaje licznik godzin? Ja jego przydatność motywowałem pomiarami czasów przejazdów dłuższych tras samochodem ale teraz stwierdzam, że i tak zawsze pamiętam, iż wyjeżdżałem "przed godziną x" czy "po godzinie y" .

 

Przychylam się do opinii, że ideałem jest licznik godzin i minut na jednej subtarczy, jak u Omegi czy w Seiko, np. bullhead.

No właśnie w takich wypadkach jak piszesz, czyli w długich podróżach.... nie jest wygodne, abym musiał zliczać "pół godziny" bo przy naprawdę długich wyjazdach musisz po prostu wiedzieć o której wyjechałeś, a wtedy taki stoper traci sens, bo liczysz czas na zegarku po godzinach....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Szanowni Pasjonaci, czy ten TISSOT PR 100 CHRONO AUTOMATIC kaliber VALJOUX 7750 , jest oryginalny? Czy gdzieś jest jakiś katalog, który dokładniej opisuje ten model? Proszę o wsparcie, gdyż chcę go nabyć. Pozdrawiam Serdecznie.http://www.ebay.pl/itm/Vintage-RARE-TISSOT-PR-100-CHRONO-AUTOMATIC-MOONPHASE-cal-VAL-7750-DUAL-DATE-/222008724998?ssPageName=STRK:MESE:IT

wydaje się być oryginalny, mechanizm też wygląda na val 7750 choć stoi napisane, że ma 17 kamieni, zawsze myślałem, że ten werk ma 25. Ładny zegarek, choć ktoś chciał go chyba już wypolerować. Piękna tarcza i komplikacje, choć na pewno nie jest to dual date. Wg mnie ciekawy egzemplarz, ja żadnych informacji nie znalazłem w necie o tym modelu, jedynie kilka zdjęć z Ebaya innego egzemlarza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie, "wydaje się" jest poczuciem niepewnym, nie stwierdzającym :) , czy w ogóle gdzieś istnieje katalog Tissot-a, gdzie są wyszczególnione wszystkie modele? w dobie cyfryzacji nie powinno być z tym problemu, a tu jednak jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istnieją takie katalogi. Są rozprowadzane wśród autoryzowanych sprzedawców marki. Opasłe tomiska prawie jak książki telefoniczne :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak koledzy?! TISSOT PRS 516 z tarczą w kolorze czarnym (cała tarcza w tym kolorze) mieni się podobnie jak w kolorze z niebieską tarczą? Nie mogę tego wychwycić na filmach a na zdjęciach nie widziałem

 

f2412e795ced0ddd3f9dde6a42c8075e.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez gąssi_gąsqi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym zdjęciu widzę tarcze w niebieskim kolorze, a co że niby jest czarna ?

 

 

   Ps.   Jest już twój czy druga przymiarka ? ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wciąż pierwsza przymiarka tylko inne zdjęcie ;) chodzi mi czy tarcza koloru czarnego mieni się podobnie jak tarcza koloru niebieskiego, czy mają taką samą strukturę ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.