Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Klub Miłośników Zegarków TISSOT

Rekomendowane odpowiedzi

To i ja dołączam do klubu...

24230658290_4a7e40f3e8_o.jpg


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny tituch :)

Gratulacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

super, z którego roku i jaki model?? prs516, mam taki z 2012, a nawet 2 szt, z COSC , Val 7750 w wersji top, bardzo go lubię

Edytowane przez Adamator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny. Mechanizmem zawstydza moją Carrerę... Rewelacyjny, do tego ta bransoleta. Szarpałbym jak Reksio nogawkę listonosza.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny. Mechanizmem zawstydza moją Carrerę... Rewelacyjny, do tego ta bransoleta. Szarpałbym jak Reksio nogawkę listonosza.

Dzięki, No trzeba przyznać, że mechanizm jest ślicznie zdobiony, niebieskie śrubki, perłowania, pasy genewskie etc, no i inne sprężyny i włos. No muszę przyznać że Tissot stanął na wysokości zadania. Mam 2 egz z 516. Wersja limited.  Za relatywnie niewielkie pieniądze zrobili zegarek z mechanizmem, którego nie wstawiają znacznie bardziej utytułowane marki w modelach kilka razy droższych, a tu za około 5 kPLN taki werk, no i chodzi perfekycjnie, no ale ma COSC. Jest dokładniejszy od Omegi PO, aż zły jestem na omegę.

post-38031-0-51039400-1454147074_thumb.jpg

Edytowane przez Adamator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super, z którego roku i jaki model?? prs516, mam taki z 2012, a nawet 2 szt, z COSC , Val 7750 w wersji top, bardzo go lubię

To Prs 516 Extreme z 2014 roku, już mi się trochę znudził, raczej się rozstaniemy .

Edytowane przez zbyniu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Prs 516 Extreme z 2014 roku, już mi się trochę znudził, raczej się rozstaniemy .

no tak, jak wszystko, niemniej ładnie się prezentuje, to ten z nowym werkiem??? a jak mu działa stoper? się zastanawiałem... jest 6 godzinny czy 12-to??. a może dekiel pokażesz??? przeszklony jest??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stoper 6 godzinny, mechanizm eta c.01. Kupiłem go całkiem przypadkowo będąc na zakupach w galerii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stoper 6 godzinny, mechanizm eta c.01. Kupiłem go całkiem przypadkowo będąc na zakupach w galerii.

46312695a31ade1c52d0a0e469447c20.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:-) fajne takie całkiem przypadkowe zakupy w galerii;-) ja się biłem z myślami dość długo, ładny, c.01.211?? miałem taki w Couturierze kiedyś, ale miał tylko małe okienko na balansie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:-) fajne takie całkiem przypadkowe zakupy w galerii;-) ja się biłem z myślami dość długo, ładny, c.01.211?? miałem taki w Couturierze kiedyś, ale miał tylko małe okienko na balansie

Tak to ten kaliber. Powiem tyle , fajny, ładnie się prezentuje, jednak jego wielkość trochę mnie zmęczyła. Od dłuższego czasu poszedł u mnie w zapomnienie, i są jeszcze inne plany, ale w kierunku nowego TH Aqa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale to już inna półka, ja też poszedłem w inną stronę- do Omegi póki co - De Ville chronoscope GMT a teraz do Planet Ocean chrono, ale sentyment do Tissota mam cały czas, i PRSy 516 zachowuję, i jeden na pewno zostanie, a myślę, że warto z takim werkiem niecodziennym . To powodzenia w znajomości z Tagiem;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

no ale to już inna półka, ja też poszedłem w inną stronę- do Omegi póki co - De Ville chronoscope GMT a teraz do Planet Ocean chrono, ale sentyment do Tissota mam cały czas, i PRSy 516 zachowuję, i jeden na pewno zostanie, a myślę, że warto z takim werkiem niecodziennym . To powodzenia w znajomości z Tagiem;-)

U mnie w tej chwili Omega nie schodzi z ręki, jednak często zatrzymuje się przy gablocie z Tissotem.

Prs-y to fajne zegarki, a nowa 516 daje radę.

Edytowane przez zbyniu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O matko bosko częstochowsko! To dobrze, że nie jest inspirowany Railmasterem.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę i mojego Seastara :)

7a3e359b231955af7aa3398915ca9eb9.jpg

Zegarek z historią w rodzinie. Na razie zrobiony mechanicznie, teraz się zastanawiam co poprawiać wizualnie. Bransoleta oczywiście do wymiany ale nie mam pomysłu na jaką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna sztuka chociaż już trochę zmęczona życiem :).

Bransoleta tu nie każda będzie pasowała. Jest takie nietypowe mocowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończy się pewnie dopasowaniem jak przy tej taniej blaszance. Mam dylemat odnośnie tarczy i wskazówek. Na tarczy były chyba kiedyś punkty lumy ale już się skończyły i brzydko wyglądają. A wskazówki takie trochę nadgryzione. Mechanizm za to radośnie tyka i nawet dokładny jest jak na swoje ~40 lat. Połowa tego czasu w szufladzie. Jeśli macie jakieś sugestie albo informacje o tym modelu będę wdzięczny za zamieszczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nim nie tylko luma kiepska 

ale i przy niej sypie się tarcza.

Wiele starszych zegarków

ma z tym problemem.

Osobiście mam piękne Lanco 

oraz jeszcze ze dwa staruszki 

w których jest ten sam problem.


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja zaprezentuję znowu staruszka. To już mój trzeci Tissot, poprzednie były z 1949 i 1951. Tym razem cofnąłem się o 10 lat wstecz. Poniższy egzemplarz pochodzi z roku 1939. Tarcza dwu-tonowa, w stylu Bauhaus. Ogromna linia - 38 mm bez koronki :D

Tissot kaliber 27, 1939 r., Bauhaus.

20160202_095454_zpswtyrxqqn.jpg

20160202_100025_zpsxxi8qyrn.jpg

20160201_144942_zpsgiafggwk.jpg

20160202_095739_zpsbtsdbkax.jpg


Lubię stare zegarki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z chodem staruszka? Będziesz odnawiał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Balans kołysze się niespieszne z nóżki na nóżkę, ale co ciekawe zegarek prawidłowo trzyma czas.

Koronka jest tak zużyta, że już całkiem okrągła więc trudno go nakręcić.

Koperta nie wygląda źle z perspektywy oczy-nadgarstek. Ma urok vintage, widać że nie jest nowa ale nie razi mosiądzem czy dziurami (nawet całkiem ładnie jeszcze błyszczy chromem) więc koperty na pewno nie ruszę.

Co do tarczy - hmmm. Chyba też nie będę ruszał. Ma mnóstwo "piegów" ale przecież nie ma żadnych odbarwień czy zacieków. Też urok vintage. Ten zegarek ma prawie 80 lat i musi na tyle wyglądać ;)

Raczej się za to zdecyduję na malowanie tarczy w moim poprzednim Tissocie (ten stalowy krab parę podstron wcześniej)

Pozdrawiam!


Lubię stare zegarki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.