Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Klub Miłośników Zegarków TISSOT

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

WITAM proponuje zacząć temat klub miłosników Tissota

krótka historia znaleziona w necie

Tissot to szwajcarskie przedsiębiorstwo mające swoją siedzibę w miejscowości Le Locle w Szwajcarii, od 1853 roku specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości zegarków.

 

Historia przedsiębiorstwa sięga 1853 roku, kiedy to Charles Emil Tissot wraz z synem wraca z wyprawy do Ameryki, do Le Locle gdzie też zakłada przedsiębiorstwo produkujące zegarki, które w późniejszym czasie miałyby być sprzedawane do Ameryki oraz Rosji. W 1904 roku Tissot otrzymuje order od cesarza rosyjskiego za dostarczenie najlepszego zegarka kieszonkowego dla armii Imperium Rosyjskiego. W 1915 roku Tissot tworzy swój pierwszy zegarek naręczny, a po pięciu latach zaczyna je produkować na skale masową. Najbardziej popularnym modelem zegarka był model Knoplock. W 1930 roku przedsiębiorstwo wypuszcza na rynek pierwszy zegarek antymagnetyczny, a w roku 1944 do sprzedaży wchodzi Tissot PR 500 którego projektantem był Paul Tissot - wnuk Charlesa. Od ponad 150 lat przedsiębiorstwo wciąż udoskonala swój produkt tak aby każdy model zegarka był idealny, niepowtarzalny i wpasowywał się w szwajcarskie normy jakości i solidności wykonania. Firma Tissot do 1930 roku była przedsiębiorstwem rodzinnym, teraz jest własnością Swatch Group, w skład której wchodzą również takie firmy jak: BLANCPAIN, OMEGA, LONGINES, RADO, TISSOT, CERTINA, MIDO, HAMILTON, PIERRE BALMAIN, CALVIN KLEIN, LANCO, SWATCH oraz fabryka mechanizmów ETA.

oto moje tisoty

2nib7mo.jpg

244w5sp.jpg

jeżeli ktoś maciekawe egzemplarze bardzo prosze się pochwalić B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-19722-0-60074700-1331555612.jpg Edytowane przez bobwoj

"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-1432-0-92673700-1331555722.jpg Edytowane przez RadG

Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to moja dwójka ;), kwarcyk i automacik.

 

post-28348-0-61310200-1331555734.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam

kupie tissocika visodate z lat 50-60 tych najlepiej manualny w rozsądnej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem tu nowy i miałbym pytanie,czy jesteście w stanie wycenić mi zegarek tissot.

Wiem tyle że mój ojciec 5lat temu był u złotnika i powiedział mu 500zł oto zdjęcia

http://yfrog.com/gidsc02227pj

http://yfrog.com/jmdsc02229mj

Proszę o szybką odpowiedz z góry dziękuje.

Witaj Majster na początku przeczytaj to : http://zegarkiclub.pl/forum/topic/43777-wycena-zegarkow/

Teraz już wiesz, że wycena nie jest taka łatwa. Napisałeś zbyt mało o zegarku, nie zamieściłeś zdjęć mechanizmu, a z wyceną też będzie ciężko jeden zapłaci 400 drugi 150 a trzeci wcale się tym nie zainteresuje.


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam miłośników Tissota sam posiadam w swojej kolekcji trzy Tissoty, które nabyłem w różnym stanie, natomiast nie przeprowadzam całkowitej renowacji jedynie lekkie odświeżenie, szkiełko, koronka, wskazówki(polerowanie lub tylko czyszczenie z wieloletniego nalotu), wypełnienie wskazówek nowa substancją fluorescencyjną i oczywiście czyszczenie oraz smarowanie mechanizmu obowiązkowo po każdym zakupie. A oto moje perełki przed i po zakupie ;) :

 

Przed zakupem spał mechanizm stał bez ruchu jednak jeden dzień w czyszczarce zegarmistrzowskiej postawił go na nogi i chodzi jak na szwajcarski przystało:

zdjęcie z aukcji:

 

post-29151-0-17223200-1331580522.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

I po zabiegach wygląda tak :

 

post-29151-0-51261200-1331580527.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

A to drugi z mojej kolekcji kupiony okazyjnie był na chodzie jednak spolerowano wskazówki wymieniono szkiełko do tego czyszczenie i smarowanie zdjęcia z aukcji:

 

post-29151-0-69532300-1331580528.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

I zdjęcie po wizycie u zegarmistrza :

 

post-29151-0-53911600-1331580530.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

I ostatni Tissocik chyba najstarszy bo koniec lat 30-tych na pięknych oksydowanych wskazówkach niestety nie mam zdjęć z przed zakupu ale został nasmarowany oczyszczony i otrzymał nowe szkiełko reszta 100% oryginał zresztą jak dwa poprzednie :)

 

post-29151-0-70316200-1331580532.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Zdjęcia nie są najpiękniejsze ale myślę że chociaż w części oddają ich urok

Pozdrawiam wszystkich miłośników i z chęcią obejrzę pozostałe okazy ;)

Edytowane przez Stary

Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

TYLKO POZAZDROŚCIĆ KOLEKCJI

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TYLKO POZAZDROŚCIĆ KOLEKCJI

;)

Piotrze Twoje są równie piękne, jak nie piękniejsze,pierwszy egzemplarz jest bardzo podobny do mojego pierwszego, wzornictwo tarczy(chodzi mi o złote punkty między godzinami) ogólny wygląd bardzo zbliżony gdyby nie wypukłe oznaczenia godzin i centralna sekunda w moim były by prawie bliźniakami ;). Wzornictwo wskazówek jest identyczne, choć koperta z mojego bardziej przypomina kraba niż klasyczna kopertę to bardzo jestem z nich zadowolony, wczoraj przyszła Doxa w krabie subsekond z lat 30-tych może 40-tych nie potrafię tego określić równie cieszy jak Tissociki Pozdrawiam :)


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-30965-0-54578500-1331581808.jpg

 

 

Wlasciwie to mam tylko Tissoty. Ten jest moj ulubiony. Co nie znaczy, ze nie lubie pozostalych :lol:


Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześc :lol: Zapisuję sie do tego klubu. Mam dwa Tissoty: kwarcowego i automatycznego. Zdjecia zamieszcze później:) Pozdrawiam.


JTW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli mogę dorzucić swoje trzy grosze - moim zdaniem Le Locle z rzymskimi cyframi prezentuje się o niebo lepiej. Sam jestem posiadaczem Tissota PR50 z rzymskimi cyframi i chociaż jest to tylko kwarc, to cieszy oko za każdym razem gdy tylko na niego spojrzę. Troszkę za późno zacząłem czytać forum by wybrać mechanika, ale nie ma co żałować, teraz już wiem czego szukać:rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Poszukuję używanego Tissot'a le Locle. Bardzo proszę o informacje i kontakt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jako posiadacz kilku Tissotow.

 

- T-LORD Auto Chronograph Valjoux - 7 letni

- T-SPORT Racing - kwarc - 2 letni

- PRS 516 Auto Chronograph Valjoux - swiezynka, zakupiona 27.11.2010 :)

 

Zdjecia wrzuce pozniej.

 

mialem rowniez Tissot V8 z biala tarcza i brazowym paskiem przekazanym przez ojca. On juz go nie nosil, u mnie lezal rok nie noszony a z racji tego, ze bardzo podobal sie szwagrowi to mu go podarowalem. Zegarek bez przesady ma juz chyba z 20 lat i od wymiany do wymiany baterii chodzi bez zajakniecia.

Edytowane przez reXio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-16365-0-27221500-1331640194.jpg<

post-16365-0-43234400-1331640185.jpg

post-16365-0-45179400-1331640187.jpg


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja tez zalacze zdjecia mojego Tissota

post-29151-0-59035800-1331640729.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

post-29151-0-22153100-1331640731.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

post-29151-0-83735600-1331640742.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Bardzo ładny ten tissocik sam posiadam trzy wklejone na pierwszej stronie w stylu vintage ale pierwszy raz widzę Tissota stylizowanego na vintage i to tak urodziwego, mam tez identyczne wskazówki w Omedze z lat 50-tych, fajny egzemplarz ;)


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Tissot to linia heritage , limitowana seria . Jest to replica ( w tym znaczeniu mozna tego slowa uzywac bo tak nawet Tissot pisze na papierach ) ich zegarka z 50 -tych lat .


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do Kolegów - fanów Tissota

Tissot Le Locle posiada na końcu sekundnika coś w rodzaju grotu - widziałem te groty w jednych egzemplarzach zaokrąglone w innych ostre.Od czego to zależy ?... ;) Czy ma na to wpływ np. rok produkcji ?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.