Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Czervol

potrzebuję pomocy w sprawie zegarka

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem ostatnio zegarek, byłem z nim u zegarmistrza powiedział że części i naprawa będą mnie kosztować 300 zł.

Czy jest sens naprawy tego zegarka? A może jest to tylko złom? Proszę o informacje, o to zdjęcia

http://img15.allegroimg.pl/photos/oryginal/993/33/38/993333886

http://img15.allegroimg.pl/photos/oryginal/993/33/38/993333886_1

http://img15.allegroimg.pl/photos/oryginal/993/33/38/993333886_2

http://img15.allegroimg.pl/photos/oryginal/993/33/38/993333886_3

http://img15.allegroimg.pl/photos/oryginal/993/33/38/993333886_4

http://img15.allegroimg.pl/photos/oryginal/993/33/38/993333886_5

Liczę na pomoc doświadczonych miłośników, moje gg 10138892

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, moim skromnym zdaniem nie. Dlaczego? Za 300zł kupisz takiego na chodzie. Na zdjęciu , które zamieściłeś zegarek wygląda ładnie od strony wizualnej, śmiem nawet twierdzić , że balans chodzi... Także nie mam pojęcia co ten zegarmistrz tam chce włożyć za 300zł. Jeśli chcesz zaryzykować wysyłkę do mnie to mogę go obejrzeć za darmo a ewentualną naprawę przedyskutujemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czervol nie zastanawiaj się tylko wysyłaj zegarek do kolegi , który wyciągnął do Ciebie rękę, lepiej skorzystać z porady i opinii entuzjasty, który takich kieszonek rozebrał i złożył np. setki :P , jak dać się orżnąć jakiemuś naciągaczowi :)


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koronka prawdopodobnie nie jest od tego zegarka, nie ma wskazówki (sekundnik). Wiem, że na zdjęciach jest ale odpadła i się zapodziała... nie ma też tej szybki ceramicznej. Może dlatego mistrzunio wycenił to na 300 zł? Z numeru seryjnego można dowiedzieć się z jakiego roku jest zegarek? Czy w przypadku mojego istnieje taka możliwość? Jest to oryginalny zegarek czy może chińska podróbka? Piszcie, bo ja jestem laikiem, a chciałbym coś wiedzieć o swoim zegarku. Spodobał mi się, a może nawet rozpoczął nowe hobby? :P Blase jeżeli chcesz się ze mną skontaktować proszę bardzo: [email protected] ew. gg 10138892 zaciekawiła mnie Twoja propozycja. Życzę wam wszystkim udanego weekend'u, pozdrawiam Czervol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na pewno nie jest to zadna podrobka, tylko stary amerykanski zegarek kieszonkowy, klasy popularnej (za duzo kamieni ja tam nie widze), w chyba pozlacanej kopercie. Rzeczywiscie calkiem ladnie zachowana koperta.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Za szklo,sekundnik i koronke 3 stowy? Rozumiem max 5 dyszek ,ale 3 stowy?Koronka rzeczywiscie nie od tego zegarka,sekundniki do nich takie mam,ze szklem moze byc problem,od biedy mozna zalozyc profilowane plexi.I tak,rzeczywisty koszt naprawy powinien wynosic-5pln koronka+5 pln szklo+3pln sekundnik+10pln max robocizna(zalozenie szkla,sekundnika,nabicie koronki na walek)=mnie wychodzi 23pln.Werk w srodku jest 7j.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisze zbyszke - N.Y. Standard znany był raczej z produkcji "niedrogich" zegarków. Brak jest danych pozwalających określić konkretną datę produkcji, ale firma nie działała zbyt długo od 1885r - w 1903 została kupiona przez Keyston Case Company - produkowali zegarki do 1925r. Fajny, ładny, ale trzy stówy... Za te pieniądze pewnie kupisz Walthama na chodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 miesiące temu w Gorzowie Wlkp. na targowisku w pobliżu kupca Gorzowskiego mogłem nabyć Walthama za 200 złotych w pięknej kopercie na chodzie od starszego Pana do dziś żałuję że nie kupiłem. Ale koledzy mają racje powiedz temu zegarmistrzowi że za te pieniądze to Ty możesz mu go sprzedać w takim stanie jak jest :P. Poszukaj tańszego wyjścia. Kaido2 jest tym wyjściem trochę części posiada dogadasz się postawisz piwo + koszty naprawy i nawet 100 nie zapłacisz no chyba że Kaido woli whisky :)


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Alkocholu raczej unikam,Bo pozniej widze wiecej pacjentow na stole,ale piwko od czasu do czasu czemu nie.Mineralki szkla nie mam9moge wyprofilowac plexi), a koronke to musialbym sprawdzic czy mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkło wydaje się mniejszym problemem niż brak ramki, który zauważyłem. Wskazówka minutowa i godzinowa według mnie od Walthama a sekundnik o cechach NY St. Wskazówki chyba powinny być sercowe. Co sądzicie o tej teorii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam sporo szkiełek starych lub dorabiam łącznie z profilowaniem szkła (nie plexa) współczesne.

Wskazówki i sekundniki też pewnie się znajdą.

 

pozdrawiam

 

Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze polecam uslugi kaido2.Poszedl wlasnie do niego moj waltham (z tych wypasniejszych) i 19 wieczny anglik : ]


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Specyficzne sercowki sa wlasnie w walthamach i glownie w amerykancach,jednak jak ktos mial stycznosc z oryginalnymi amerykancami to jest w stanie je rozroznic. Takie nys widzialem z sercowkami(szersze groty),te zapewne pochodza ze swissa le coultre z tego samego okresu (XIX w). Zegarek lepiej wyslac komus kto ma szkla mineralne,takie wskazowki i koronke. Ja na bank mam tylko sekundy do nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam wszystkim za informację i pomoc. Trochę już o swoim skarbie wiem ;D. Jest może osoba, która ma chęci, czas i części? Przydałoby się naprawić mojego dziadka. Kaido2, a może jednak pobawisz się trochę moim zegarkiem? Tak w ogóle to mili z Was Panowie :D dobrze trafiłem. Życzę udanej niedzieli!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że najważniejsze aby zegarek dostał nową ramkę ze szkłem, koronkę no i ducha. Wskazówki z braku laku mogą zostać takie jakie są, no chyba , że właściciel się będzie "upierał".

Ja do tej pory widziałem NYS tylko z sercówkami także na tym opieram swoją wiedzę, także mylić się jak najbardziej mogę... Szkła jakieś do hunting'ów mam , ramki też, koronek też sporo z tym , że nie wiem czy będzie szczęście sprzyjało, dlatego napisałem to co napisałem w moim pierwszym poście tego tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Jak widac blase spokojnie moze sie zajac uzupelnieniem tego zegarka. Na chwile obecna nie mam ramek,ani koronek tego typu zloconych/niklowanych (ostatnia zuzylem do Blancpaina z konca XIX w). Najlepiej jak trafi do kogos kto ma czesci,ktore mozna uzyc do tego zegarka(typuje blase).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.