Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ph7

SCHAUMBURG GNOMONIK - mój faworyt

Rekomendowane odpowiedzi

Prawię się zdecydowałem na SCHAUMBURG GNOMONIK Po przeglądnięciu zegarków w cenach 1000 - 10000zł on jedyny mnie zaintrygował. Tissot Le Locle wydaje mi się dobrą ofertą ale jest zbyt ulizany. Mam jeszcze wątpliwości o uniwersalność tego zegarka (początkowo szukałem pilota na bransolecie). Jak myślicie, da radę?

 

Jeśli nie on to interesują mnie również:

 

Longines Conquest

Tag Heuer Carrera

 

Wiem że spory rozrzut stylów i ceny ale starałem się przeglądnąć możliwie szeroką ofertę ocieniając zegarki sercem a nie chłodną kalkulacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zaprezentowanych znam tylko dwa, Longina i TH. Tu wątpliwosci bym nie miał. Brałbym TH.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gnomonik to bardzo ciekawa alternatywa do wszedobylskich longinesow. Zeppelina bym sobie darowal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę namieszam i dodam:

 

Longines Grande Vitesse

Oris chronograf TT3

 

Kupując jeden z tych dwóch to jeszcze mi starczy na tissota le locle a wyglądem nie ustępują Tag Heuer. Głowa mi już pęka od tych wyborów, za komuny było lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-31008-0-06340000-1331573547.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sonatę proponuję obejrzec na żywo... IMHO wyglada duzo gorzej niż na zdjęciach. IWC - miazga!


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czego się spodziewałeś :) ? :D:)


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na sonatę trochę liczyłem ale z pewnością w tym przedziale cenowym coś się znajdzie. Myślę że jak dojrzeję do zakupu to się wybiorę na wycieczkę do Szwajcarii lub Japonii. IWC jest raczej w sferze marzeń ale bez nich trudno o ich realizację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Sonatę musisz również budżet zwiększyć kilkukrotnie. W Japonii zegarki drogie :)


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o tym? Wyglądają na solidne zegarki w rozsądnej cenie.

 

10_0119_BAUME_MERCIER_classima_1.jpg

 

bac70365677a4d201e1a90f988021ded_iwc3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wybiorę się do jakiegoś sklepu gdzie mają duży wybór zegarków ze średniej półki bo inaczej to przypomina wróżenie z fusów. Znacie coś godnego polecenia w Katowicach lub Krakowie. Tik Tak jest z chyba z Krakowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak , jestem z Krakowa, ale nie posiadam sklepu stacjonarnego :blink:. O zegarkach natomiast chętnie mogę przy kawie porozmawiać :)


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tik Tak. Żeby ograniczyć temat rozmów i przeglądając ofertę w twoim sklepie, interesują mnie:

 

Jaeger LeCoultre Master Geographic

Omega Seamaster Planet Ocean 2200.50

Omega Speedmaster Moon Watch 3570.50

Schaumburg Ceramatik, Gnomonik oraz 24h

Vulcain Anniversary Heart Automatic

Zenith Chronomaster Open

 

Jedynie omgegi widziałem na żywo, ich zaletą jest natychmiastowa rozpoznawalność oraz duży popyt na rynku wtórnym. Chyba każdy kto myśli o pierwszym porządnym zegarku patrzy w kierunku omegi. Ze zdjęć bardzo podoba mi się vulcain choć sama nazwa nic mi nie mówi. Schaumburgi wydają mi natomiast mało fotogeniczne ale czuję że prezentują się w realu bardzo dobrze. Co z tej listy skreślić?

 

Jeśli pasja zegarkowa rozwinie się u mnie jak rowerowa to pójdę z torbami. W 2006r. jak w sklepie facet mi powiedział że 1000zł to minimum na przyzwoity rower to myślałem że chce mnie naciągnąć, dzisiaj kilka tysięcy wydaję na same koła. Jak sprowadzałem ramę z USA to żonie wciskałem kit że kwota opłat celnych jest ceną jaką zapłaciłem za ramę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwiecej JLC na zywo mozesz obejrzec w Bonarce. To jeden z dwoch powodow dla ktorych warto wg mnie tam jechac (drugi to duzy wybor grzybow i ciekawych salat). Czasami sie tam chodze "nacieszyc" patrzac na wystawe na te mechaniczne cudenka z mojej ulubionej firmy :] Jest tam tez pare innych ciekawych marek do obejrzenia. IMHO na zywo bardzo pieknie wygladaja tez Chronoswissy (mam nadzieje, ze nie pokrecilem nic) - te widzialem tylko w Galerii Krakowskiej na "srodkowym" pietrze w okolicy "srodkowych" schodow ruchomych - ale nie wiem czy gdzies nie przeniesli.

 

 

Tik Tak - masz w ofercie JLC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.