Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Degustatorr Noir

Pokażmy swoje WORLDMASTERY!

Recommended Posts

dsc00006gn.jpg

Ekstra ten pancernik ;):rolleyes: Gdzie ty je wykopujesz?????????

Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Jestem w posiadaniu atlantica worldmaster z mechanizmem FELSA 756 moim zdaniem,bardzo mało spotykanym.Na mechanizmie widnieje napis ,,ATLANTIC SUPER,, i logo z F756.Zegarek w oryginalnym stanie,bez renowacji.Jak na 50-te lata w dobrym stanie.

Ostatnio po czyszczeniu i konserwacji u zegarmistrza +12sek na dobę.

55441362.jpg

By endriu003 at 2011-10-20

57515056.jpg

49452443.jpg

61946140.jpg

89551024.jpg

pozdrawiam
Andrzej

Guest xylog

Powtórzę. REWELACJA !!! Model, stan, wszystko fantastyczne, wielkie gratulacje. Jeśli będziesz chciał się go pozbyć, to pamiętaj o mnie. Znajdzie godne miejsce w kolekcji :rolleyes:

Zgadzam się z xylogiem ładny egzemplarz kiedyś sprzedałem identycznego w takim samym stanie tylko, że na ecie jednak Felsa to rzadkość w tych zegarkach. Gratulacje fajny egzemplarz.

Witam,

Jestem tu od niedawna:) jednak zegarkami interesuję się od dłuższego czasu. Przedstawiam mojego Atlantica, pamiątka po dziadku - lata 50te, może 60te. Stan oryginalny, z tego co wiem, nigdy nic nie wymieniane - chociaż koronka jest chyba nieoryginalna-nie posiada logo.

Wg mnie stan całkiem niezły, jednak trochę zabrudzony cyferblat - mechaniz zupełnie czysty, bez jakichkolwiek zmian/uszkodzeń;)

Mam pytanie do Was - co sądzicie o jego stanie? Zastanawiam się nad renowacją, chociaż może zwykłe czyszczenie wystarczy oraz przegląd?

Pozdrawiam

Łukasz

post-43016-0-58233200-1319413719_thumb.jpg

post-43016-0-73794700-1319413783_thumb.jpg

post-43016-0-83739400-1319413944_thumb.jpg

Guest xylog

Wskazówka sekundowa nieoryginalna, delbanowska. Ma za długi grot. Szkło do wymiany, bo te koncentryczne rysy to chyba od szkła.

Koronka tez raczej nieoryginalna, ale jest w klimacie epoki, więc powiedzialbym, ze może zostać. A ogólnie tak jak napisane: EXTRA. Gratuluję.

Zgadzam się z Jackiem szkło wymień bo z perspektywy czasu te pęknięcia mogą mieć wpływ na dalszy wygląd tarczy to koszt kilkunastu złotych. Wskazówka rzeczywiście nieoryginalna ale jakaś taka dłuższa niż standardowe Delbanowskie więc chyba od jakiegoś większego modelu, grot czerwony jest znacznie większy a jego końcówka dłuższa niż w Atlantikach, tarczy bym nie ruszał jest zachowana bardzo dobrze renowacja jej to byłby Twój największy błąd ponieważ jest ona czytelna i zachowana bardzo dobrze jak na jego wiek, kilka nalotów w postaci patynki dodaje mu tylko uroku nic po za tym nie zmieniaj, może uda sie lekko spolerować kopertę , ze zdjęć trudno określić czy wymaga renowacji ale jeżeli już to była by jedyna rzecz którą bym zrobił. Gratuluję fajny egzemplarz :P

Ja w ostatnim czasie oddałem tylko kopertę do niklowania a tarcza mimo jakiś tam kropek została nie ruszona to ma swój urok.każdy kupuje i nosi co lubi.gratuluje i pozdrawiam.2 worldmastery,jeden ma 5 a drugi 30 lat.

Guest xylog

Oba wspaniałe, czego nie da się powiedzieć o fotkach :(

Ten ze złotym ringiem i aplikowanym logo bardzo rzadki i bardzo fajnie zachowany. Gratuluję

Oba wspaniałe, czego nie da się powiedzieć o fotkach :(

Ten ze złotym ringiem i aplikowanym logo bardzo rzadki i bardzo fajnie zachowany. Gratuluję

Teraz widzę że fotki są kiepskie :) . Obiecuję poprawę. Ten Ring jest Zielony nie złoty ale to wina zdjęcia.

Guest xylog

Ten ring jest w kolorze starego złota i taki powinien być!

Ten ring jest w kolorze starego złota i taki powinien być!

Ha ha , a wiesz ze masz rację :( , Już wiem dlaczego żonka się ze mnie śmieje że jestem daltonistą.

Guest xylog

Niestety ta powłoka ma tendencję do utleniania się czy ogólnie starzenia. Dlatego tak zachowany okaz to rzadkość.

A co do rozpoznawania kolorków to witaj w klubie. :(

Ha ha , a wiesz ze masz rację :rolleyes: , Już wiem dlaczego żonka się ze mnie śmieje że jestem daltonistą.

Oba są fajne i oryginalnie zachowane mam identycznego z tym "zielonym" :) rigiem tylko w moim lepiej zachowała się koperta ale gratuluje udanych zakupów :)

Guest xylog

To zdjęcie jakieś nieaktualne, dzisiaj jest 31 a nie 25 !! :)

IMG0721.jpg

No czarli toś upolował w końcu piękny egzemplarz. Gratuluje ładny Ci on

No czarli toś upolował w końcu piękny egzemplarz. Gratuluje ładny Ci on

Bardzo ładny.Jeden z moich ulubionych modeli Atlantica. Gratuluję.

Bardzo ładny.Jeden z moich ulubionych modeli Atlantica. Gratuluję.

To fakt maja coś w sobie ten design wgniata po prostu. Jest ponad czasowy i choć miałem już kilka jak nie kilkanaście tych egzemplarzy w różnym stanie to dopiero w stanie Nos spełniły wszystkie moje oczekiwania i takich wszystkim życzę.

Ja ciszę się dwoma czarnym perłowym i jak czarli srebrnym :)

Też juz jakiś czas poluje na takiego klasyka. W domu zawsze bratu zazdrościłem czarnego a sam dostałem już nowego art deco. I zawsze jak chcę coś upolować to akurat trafi sie jakiś ładny z lat 50/60 i nie mogę się oprzeć a oryginala zawsze odkładam na później. Teraz przynajmniej będe polował na "stalowca".

Gratuluję wszystkim nowych nabytków ;) też coś wrzuce za niedługo.

Edited by sbender

Czarli teraz widze na co ci gotówka..kupiles ladny egzemplarz :) gratuluje

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.