Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Voli

???-30 czyli Amfibia 300m

Rekomendowane odpowiedzi

VOLI - Śliczna, gratulacje

 

Na dodatek ma 22 w uszach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję. Piękna Amfibia,pięknie zachowana. Wygląda potężnie. Fajnie,że w uszach ma 22 mm,można się pobawić z paskami. Mocno świeci? Sprawdzałeś wodoszczelność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

REWELACJA :D

 

 

....zazdraszam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wyrwałeś perełkę!! Gratuluję. Pasior grubaśny do tego dać i piękna sprawa na półeczce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek fajny, ale zainwestuj w pasek. Nic nie poprawia wizerunku jak odpowiednio dobrany pasek, a także nic bardziej nie psuje wizerunku zegarka jak pasek. Dobry pach to spory wydatek, ale widzę że sporo wydajesz na zegarki, więc chyba możesz sobie pozwolić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Aż się prosi o NATO, ale trochę szkoda zakrywać ten piękny dekiel - moi zdaniem jeden z piękniejszych wśród radzieckich zegarków. Ja rozważyłbym na Twoim miejscu pokombinowanie coś samemu i zrobienie paska DOKŁADNIE odpowiadającego Twoim gustom. Kupić skórę na znanym portalu aukcyjnym za grosze, ew. dorwać jakiś domowy stary pas\futerał i zacząć tworzyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
takiby mógł być fajny, na fotce akurat 20mm, ale 22 też są (oczywiście Horido)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Voli, na wstępie gratulacje, nie dość że ładna porządna maszyna to jeszcze do tego szczególna bo 300m

 

Ale pozwól że zadam pytanie - na werku 2209 - trochę mnie to zaskoczyło bo miałem wrażenie że nieco inne werki są w amfibiach 2409, - chodzi mi zwłaszcza o taką charakterystyczną "blaszkę" ? jest na tej np. na tej fotce http://images45.fotosik.pl/11/8d3943aacbbcc2d3.jpg - jeśli się mylę poprawcie, ciekaw jestem jak to było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Voli, na wstępie gratulacje, nie dość że ładna porządna maszyna to jeszcze do tego szczególna bo 300m

 

Ale pozwól że zadam pytanie - na werku 2209 - trochę mnie to zaskoczyło bo miałem wrażenie że nieco inne werki są w amfibiach 2409, - chodzi mi zwłaszcza o taką charakterystyczną "blaszkę" ? jest na tej np. na tej fotce http://images45.foto...3aacbbcc2d3.jpg  - jeśli się mylę poprawcie, ciekaw jestem jak to było.

 

Mechanizm o którym mówisz jest charaktereytyczny dla Amfibii z lat 80-tych i 90-tych. Wcześniejsze "Amfy", śmigały właśnie na 2209.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małą edytę co do świecenia (poprawię też wczesniejszy post) - moja amfa musiała bardzo długo leżakować w ciemności - dziś pozwoliłem się jej popalać na słońcu (parapet) i po powrocie z pracy zamknąłem w ciemnicy - odczyt godziny jest wciąż możliwy, czyli po prawie 5 godzinach (!) i sądzę po intensywności świecenia, że jeszcze trochę poświeci. Nie świeci mocno, ale równomiernie - myślę, że po prostu luminofor musiał mieć czas by "naładować akumlatory" po długim zamknięciu w ciemnościach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yasiooo i Voli, dzięki za odpowiedź, , Voli twoja wiedza a zwłaszcza kontekst przemysłowo czasowy minie zawsze jak czytam forum powalają. Rozumiem że tak jak i my jesteś pasjonatem ale skąd ty ta wiedzę czerpiesz? :lol:))

 

Jak obfocę to wrzucę fotki swojej amfy ale jest na to właściwy wątek, a Twoja świeci pięknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd to biorę? Staram się chłonąć każdą dostępną wiedzę, obserwować, analizować etc. Kiedy powstawały kolejne werki i jak się zmianaiały można wywnioskować choćby obserwując rynek zegarków vintage, jakich modeli jest dużo, jakich mało, jak wyglądają mechanizmy z poszczególnych lat (zmiana zdobień i szczegółów technicznych) - po pewnym czasie mozna to robic nawet nie wspomagając się źródłami typu wywiad z dyrektorem fabryki. Co do kontekstu przemysłowego - siedzę w tym zawodowo i porównuję z własna praktyką pewne prawidła gospodarczo-ekonomiczno-praktyczne są niezaleznie od ideologii itp. i zawsze wszędzie wyglądają tak samo - wystarczy długo obserwować produkty danego zakładu by wiedziec co się dzieje w polityce firmy na przestrzeni lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny, może nieco za ciemny, na pewno Vintage, by the way z czego wymontowałeś sprzączkę ? bo tak wygląda jak od jakiegoś starego wojskowego paska do plecaka :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...już pisałem gdzie indziej, fajnie pasuje ten styrany życiem pasek


Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzaczkę giąłem z nierdzewnego drutu - delikatnie skróciłem i dopiłowałem kształt - teraz jeszcze zapadkę by lepiej pasowała. Skóra jest nowa-stara - rozbebeszyłem stare nieużywane rękawice do gorącego żelastwa. Aby nadać odpowiedni kolor i "starość" pasek został "nadpalony" za pomocą zapalniczki - z wyczuciem - zapachu nie ma, a kolorek jest smile.gif

 

Myślę jednak, że nie jest to ostatnie paskowe słowo, dla tego zegarka :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczes ! Zegarek powala !

Wielkie gratulację :P


Pozdrawiam, Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i to jest piękna kropka nad "I" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-26957-0-56538900-1331580872.jpg

post-26957-0-75118300-1331580861.jpg

post-26957-0-15377800-1331580864.jpg

post-26957-0-51725900-1331580866.jpg

post-26957-0-92438700-1331580869.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ???????

 

Postawiłem sobie kiedyś taki mały cel w zakresie amfibii dla wojska - robili dwie wersje koperty i dwie wersje dekla - cel: mieć wszystkie kombinacje ;)

 

Pierwsza była beczka z dumnym:

????????????????? 300 ?

(wodoszczelny 300m)

 

No to teraz starsza od niej o jakąś dekadę "uszata"

ta dla odmiany ma napis:

????????????? 30 ???

(hermetyczny 30 atmosfer)

 

No to cel zrealizowałem :)

 

post-26957-0-60682200-1331831544.jpg

post-26957-0-15012400-1331831547.jpg

post-26957-0-87931700-1331831548.jpg

post-26957-0-53397000-1331831550.jpg

post-26957-0-34053900-1331831552.jpg

post-26957-0-15448300-1331831554.jpg

post-26957-0-33763700-1331831556.jpg

post-26957-0-06947900-1331831558.jpg

post-26957-0-69697500-1331831560.jpg

post-26957-0-76180900-1331831564.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, ze prędzej czy później wrzucisz :) Sliczna, rzadka, czego chcieć więcej ;)?


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.