Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kwisatzhaderach

Pytanie o Rakietę automat

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Koledzy Rusofile, mam pytanie odnośnie automatycznego mechanizmu rakieta: czy mechanizm 2627H ma funkcję dokręcania koronką??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nakręca się identycznie jak wersja bez automatu, ale nadmierne używanie tej funkcji moze zużyć kolo sprzęgłowe rozłączające automat podczas tej operacji. Ogólnie polecam używanie takiego zegarka jak najrzadziej, bo nie ma części do automatu.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do mnie dzisiaj przyszła taka jedna prosto z Czech w stanie bdb. Jutro postaram się wrzucić zdjęcia - potwierdzam jest super. Czy mi się zdaje czy koperta jest w tym modelu stalowa???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja ma malutkie przetarcia na spodzie - jest chromowana. Jak się przyjrzysz, to dekiel i koperta trochę różnią się kolorem. Przetarcia pojawiają się jednak stosunkowo późno, co jest normalne w automatach, bo głęboki dekiel częściowo zabezpiecza kopertę przed kontaktem ze skórą - w Sławach automat też często nie ma wyraźnych przetarć. Ponadto był to drogi zegarek, więc pewnie grubość powłoki też jest stosownie większa B)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ufff to dobrze, bo gdy pokręciłem koronką, a ona zaczęła chodzić to byłem na tyle zdziwiony, że zacząłem się zastanawiać czy to może nie jakaś pasówka, a tu mnie mój pierwszy radziecki automat zaskoczył mnie funkcjonalnością :-) Przy pierwszej okazji muszę zanieść ją do mojego zegarmistrza żeby ją nasmarował (pamiętając o radzie co do kół automatu z twojej recenzji). Wasze rakiety automaty mają zdobione dekle? Bo moja (złocona z jasną tarczą i opisana cyrylicą) dekiel ma gładki, jak żadna ze zdjęć w internecie? To kwestia późniejszych czasów i cięć, czy może na wewnętrzny rynek nie robili takich upiększeń?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej daj fotkę dekla. Z reguły maja przynajmniej symbol wahnika i napis informujący, że to automat, ale niewykluczone, że były potem jakieś cięcia...

 

Przy okazji - nie wiem, czy już to pokazywalem na tym forum, ale chyba tylko na innym. Tak to wygląda po wyjęciu:

 

 

post-2232-0-44398000-1331584636.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

po kolei 1-koła automatu (roller freewheels) napędzane przez wahnik

2-koło redukcyjne

3-zapadka umożliwiająca pracę w jednym kierunku

4-koło sprzęgłowe

 

Jak na Sovietów, bardzo przemyślana i dopracowana konstrukcja B) W kółku słaby punkt - dolne łożysko koła sprzegłowego jest w module automatu, a nie w płycie mechanizmu bazowego, przez co łatwiej jest je uszkodzić, bo zazębiamy na ślepo przy montażu. Lepiej nie dokręcać śrub bez dokładnego sprawdzenia :D


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie które widziałem w całości maja rys. wachnika na deklu, ale mam dekiel (kupiony luzem) bez rysunku - tylko napisy. Jest identyczny kształtem (a dekiel tego zegarka jest dość nietypowy jak na ruska i charakterystyczny).

 

Co do naciągu recznego to wszystkie ruskie automaty naja mozliwość dokręcania koronką.

Potwierdzam i podkreslam natomiast, ze rakieta tego nie lubi - jest to jedyny rusek w którym zdarzyło mi się, że były problemy z naciągiem recznym a automat działał ok - odwrotna sytuacja jak w pozostałych ruskach B) W 2 (najbardziej wymęczonych) spośród 5 jakiem mam/miałem po zakupie nie działał naciąg ręczny (a jednoczesnie automat "pełen full wypas", bardzo wydajnie i elegancko). Jesli mechanizm jest wypracowany to trzeba uwazać przy składnaiu bo inaczej "nie trybi".

 

Warto dbać o ten zegarek - o części jest trudno - w zasadzie jedyna droga to zakup dawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecane zdjęcia Rakiety Automat :) kolejny egzemplarz z wishlist

Z przodu niepozorna rakieta...

post-28028-0-72734800-1331585273.jpg

 

Dekiel informuje że jednak to coś więcej...

post-28028-0-43919200-1331585275.jpg

 

A tak wygląda werk w dwóch odsłonach...

post-28028-0-39830300-1331585277.jpg

 

post-28028-0-30617500-1331585279.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny - sam bardzo chciałem automat z Ruskimi napisami, ale trafił się inny :). Widac tu jeszcze jedną z nielicznych wad tego modelu - wcięcia w deklu są płytkie i nie mają kantów, wiec nie ma tego jak bezpiecznie otworzyć - praktycznie każde narzędzie, może oprócz klucza trójpunktowego, może się łatwo wyślizgnąć, co owocuje licznymi rysami, jak widać na zdjeciu :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny - sam bardzo chciałem automat z Ruskimi napisami, ale trafił się inny :). Widac tu jeszcze jedną z nielicznych wad tego modelu - wcięcia w deklu są płytkie i nie mają kantów, wiec nie ma tego jak bezpiecznie otworzyć - praktycznie każde narzędzie, może oprócz klucza trójpunktowego, może się łatwo wyślizgnąć, co owocuje licznymi rysami, jak widać na zdjeciu :)

 

Zgadzam się że piękny, jeśli chodzi o rysy na deklu na swoje usprawiedliwienie powiem że nie jam Ci to uczynił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wcięcia w deklu są płytkie i nie mają kantów, wiec nie ma tego jak bezpiecznie otworzyć - praktycznie każde narzędzie, może oprócz klucza trójpunktowego, może się łatwo wyślizgnąć, co owocuje licznymi rysami, jak widać na zdjeciu :)

Można jeszcze bezpiecznie otwierać za pomocą suwmiarki starego typu - czyli takiej, w której położenie przesuwnej szczęki jest blokowane za pomocą śrubki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze bezpiecznie otwierać za pomocą suwmiarki starego typu - czyli takiej, w której położenie przesuwnej szczęki jest blokowane za pomocą śrubki :)

 

Potwierdzam - mam taki i radzi sobie nawet w sytuacjach kiedy tradycyjny klucz zegaarmistrzowski zawodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.