Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

foti

Omega

Rekomendowane odpowiedzi

http://allegro.pl/show_item.php?item=1180737168

aukcja jeszcze trwa ale czy warto kupić ten egzemplarz??

Czy może przyczaić się na ten egzemplarz?

http://allegro.pl/item1175279870_fabrycznie_nowa_omega_constellation_pie_pan_chrono.html

Który byście wybrali i czy warto dać za pierwszy 3.500 czy czekać na lepszą okazję??

Z góry dzięki za podpowiedzi.

 

Czy oba to oryginały

 

I jeszcze jaka jest różnica w jakości pomiedzy automatic chronometer (1) a automatic chronometer oficialy certified (2)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale szajs - popękany wachnik, chyba umiesz patrzeć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale szajs - popękany wachnik, chyba umiesz patrzeć?

 

Pewnie i umiem ale jak człowiek się specjalizuje w czym innym to w zegarkach różne rzeczy moga ujść uwadze.

Dopiero teraz zobaczyłem pęknięcie a i tak nie wiem czy dokońca o tym samym myślimy :-)

Rozumiem że to dotyczy tego drugiego zegarka który niby jest w stanie "nowościowym" :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba się specjalizować - popatrz na oba wachniki jechane pilnikiem kowalskim - dałbyś parę tys. zł za takie wykonanie?.

Zakryj na tarczy znaczek omega - a teraz porównaj która tarcza jest ładniejsza - "omegi", czy jakiegoś casio za 50 zł?

Cosik mi się wydaje, że ludzie kupią każdy szajs, choćby się im nie podobał, byle tylko był napis "omega", "breitling","rolex".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba się specjalizować - popatrz na oba wachniki jechane pilnikiem kowalskim - dałbyś parę tys. zł za takie wykonanie?.

Zakryj na tarczy znaczek omega - a teraz porównaj która tarcza jest ładniejsza - "omegi", czy jakiegoś casio za 50 zł?

Cosik mi się wydaje, że ludzie kupią każdy szajs, choćby się im nie podobał, byle tylko był napis "omega", "breitling","rolex".

Chciałbym zobaczyć twoje zegarki jak Ty Pie Pan do casio porównujesz :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy oba to oryginały

 

Oba te zegarki to oryginały i do tego w świetnym stanie nie wydaje mi sie że znajdziesz takie zegarki w tym stanie za mniejsze pieniądze.

wydaje mi sie też ze sprzedawca wystawiając ten drógi zegarek na ebayu nie miał by problemu z osiagnieciem 1000 euro.

Widzałem ktos w stanach sprzedawał n.o.s constellation za 3000 usd.

A poza tym nie widzałem żadnej takiej jak ta.

 

Obecnie omega Pie Pan jest bardzo popularna, i sie nie dziwie bo jest śliczna i nie zawodna sam mam 561 identyczna jak ta pierwsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa - o 18 były inne zdjęcie tego pie pan, teraz są inne. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy oba to oryginały

 

Oba te zegarki to oryginały i do tego w świetnym stanie nie wydaje mi sie że znajdziesz takie zegarki w tym stanie za mniejsze pieniądze.

wydaje mi sie też ze sprzedawca wystawiając ten drógi zegarek na ebayu nie miał by problemu z osiagnieciem 1000 euro.

Widzałem ktos w stanach sprzedawał n.o.s constellation za 3000 usd.

A poza tym nie widzałem żadnej takiej jak ta.

 

Obecnie omega Pie Pan jest bardzo popularna, i sie nie dziwie bo jest śliczna i nie zawodna sam mam 561 identyczna jak ta pierwsza.

 

No to teraz już zbaraniałem (beeeeee) :rolleyes:

Jakże skrajne opinie :rolleyes:

Owszem Pie Pan jest piękna ale właśnie co zrobić żeby nie kupić szmelcu :-)

Tu jest problem.

Nie chodzi oczywiście o znaczek ale jeśli już wydawać więcej pieniędzy to chyba lepiej kupić coś lepszego niż gorszego.

Stąd pytania.

 

Piszesz że nie widziałeś żadnej ładnej jak ta. Czyli która? Ta złota czy ta srebrna??

Generalnie troszkę się tych omeg sprzedaje czy to na allegro czy na eBay-u

Oczywiście liczba nie idzie w setki ale wydaje mi się że takich srebrnych to już widziałem dużo

a i ze złotymi elementami nie mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa - o 18 były inne zdjęcie tego pie pan, teraz są inne. :rolleyes:

 

Po Twoich uwagach zacząłem oglądać inne aukcje

ten sam co sprzedaje srebrną sprzedawał wcześniej ze złoceniami Pie Pan

http://allegro.pl/item1061110591_zloto_stalowa_omega_constellation_pie_pan.html

Zauważyłem po otwarciu obok siebie zdjęć mechanizmów że w tej srebrnej jakby mechanizm jest gorzej wykonany

logo omegi z jedynką inne

wachnik inny

Napisy na prawym zdjęciu takie bardziej wyraźne

 

post-22504-0-76667300-1331589512.jpg

 

Oczywiście nie wiem czy na prawym zdjęciu to oryginalny mechanizm ale widzę teraz różnicę i fatalne wykonanie tego z lewej strony.

 

Kurcze ile szczegółów. Na końcu wachnika tym mniejszym jest po prawej stronie polerowanie którego nie ma na zdjęciu po lewej.

Wnioskuję że skoro oba mechanizmy sa 561 to powinny być identyczne??

 

Malbert - szacunek, chylę czoła :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to że nie widzałem Pie Pan (stalowy) n.o.s, czyli zegarka który nigdy wcześniej nie był urzynany.

To prawda ze mechanizm wygląda na troche surowy ale jezeli chodzi dobrze to sie dotrze po 40 latach :rolleyes:

Powiem tak nie wiem na ilu stanie cena ale lepszego zegarka nie znajdziesz.

 

Zastanawia mnie tylo pochodzenie tego zegarka . Widzałem dobrze zachowane zegarki ale wszystkie z reguły miały oryginalne pudełka , poza tym to nie pierwszy pie pan krory ten człowiek sprzedaje w stanie n.o.s.

wcześniejszy licytowałem był taki z czarną tarcza i w stali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwage ze te dwa modele są z różnych lat . Jesli przesledisz dokładnie wszystkie modele od początku powstania znajdziesz więcej różnic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwage ze te dwa modele są z różnych lat . Jesli przesledisz dokładnie wszystkie modele od początku powstania znajdziesz więcej różnic.

 

Ja widząc te różnice pomyślałem że ten teraz sprzedawany ma nieoryginalny mechanizm.

Omega jako dobra firma pewnie jakość wybijania liter na mechanizmach ma opanowane i powtarzalne

a te na tym aktualnie sprzedawanym są nabite brzydko, do tego nierówno (24 jewels)

stad podejrzewam że może mechanizm nie jest wcale oryginalny.

Ale oczywiście się nie znam

Mam jedną omege współczesną do tego kwarca ale widać dokładność wykonania itp

a na tym mechanizmie z lewej widać jakby tandetność nabitych liter w porównaniu do zdjęcia prawego.

I stad moje wątpliwości.

Przy pisaniu pierwszego postu w tym temacie byłem przekonany że z zegarkiem jest wszystko ok

teraz nie mam już tej pewności :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zegarkow z pierwszego postu.

 

Ten zloty (gold-capped) - zbyt slabe zdjecia, zeby ocenic tarcze (kluczowy element pie-panow). Mozna prosic o lepsze zdjecia ewentualnie, albo lepiej dac sobie spokoj. Zreszta takich jest akurat obecnie dosc duzo.

 

Ten stalowy natomiast jest rzadszy - zdjecia sa swietne (co budzi zaufanie do Sprzedajacego). Uwazam (choc moge sie mylic), ze to nie jest oryginalna tarcza od tego zegarka, w szczegolnosci nie podoba mi sie czcionka drobnych napisow, "font" czy jak to sie nazywa powinien byc inny. Tarcza wyglada mi wiec na wspolczesna, zreszta bardzo dobra produkcje.

 

A tak w ogole, zalecam kupowanie, gdzie sprzedajacy jasno i na pismie deklaruje: "tarcza nigdy nie byla poddawana renowacji" oraz "tarcza nie jest pozniejszym/wspolczesnym zamiennikiem". Wbrew pozorom niewiele osob jest zdolnych do jawnego klamstwa (w odroznieniu od polprawd i gierek slownych) oraz jest to dobra podstawa do odstapienia od zakupu. W obu powyzszych aukcjach tego jasnego zapewnienia brakuje, slowo "oryginalny" w tym kontekscie nic nie znaczy.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam wątpliwości ze ten stalowy to oryginał

jednak zgadam sie ze jest jakis nie taki. Mechanizm- brakuje mu dokładności .

wcześniejszy miał bardzo powykręcane logo konstelacji na deklu.

i krzywo przyklejony złoty napis omega na tarczy.

 

Mam taką spekulacje że może ten człowiek ma jakies dojscie do odrzutów z tamtych lat .

chociaż to strasznie naciągane .

 

Pewny jestem ze człowiek ten nie jest do koncza szczery , bo nigdzie nie pisze ale zegarki wysyła z niemiec .

wczoraj przegladałem jego komentarze i natrafiłem na nick znajomego , napisałem do niego z prozbą o opinie.

odpisał ze kupił 3 zegarki i jest z nich zadowolony w tym Pie pana.

 

Pozatym zastanawia mnie jescze jedna sprawa jezeli mieszka w niemczech dlaczego nie wystawia na ebay tam N.O.S

Pie Pan to prawdziwy biały kruk. :PB)

Tak czy siak opierając sie na opinij znajomego postanowiłem zalicytować w tej aukcji .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

=post-10448-0-71591100-1331589781.jpg/

post-10448-0-64193400-1331589779.jpg


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

=post-22504-0-90353800-1331589925.jpg/

post-22504-0-14647900-1331589924.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.