Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Stary

Zegarek kieszonkowy !!! Kluczyk w komplecie !

Rekomendowane odpowiedzi

Witam raz jeszcze szanowne grono ekspertów jak i wszystkich spragnionych wiedzy oraz zaglądających tylko z ciekawości!!

Chłopaki z tym tygodniu nabyłem kolejną kieszonkę w stanie jak na zdjęciach poniżej.

Stan oceniam na dobry z racji wieku jaki posiada, drobny ubytek na godzinie drugiej zreperowany dość przyzwoicie,koperta srebrna co nie podlega dyskusji gdyż posiada ledwo widoczne punce od środka na zewnętrznej tylnej kopercie. Poświęciłem mu trzy godziny, aby srebro odzyskało choć odrobinę z dawnej świetności. Chodzi bezproblemowo, nie zatrzymuje się lecz późni około 10 minut na dobę (w trakcie regulacji).

Potrzebuję Waszej pomocy w identyfikacji werku na którym widnieją sygnatury M&ED i w określeniu czy wskazówki mogą być oryginalne i pochodzą z tamtego okresu! no właśnie z jakiego 1800? który końcówka IX wieku czy raczej jego połowa?

 

post-29151-0-01409900-1331589401.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

post-29151-0-38561300-1331589402.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

post-29151-0-60273500-1331589403.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

post-29151-0-84947700-1331589404.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

post-29151-0-11342700-1331589406.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

post-29151-0-45695500-1331589407.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Czekam na wypowiedzi jeżeli ktoś z Was posiada jakieś materiały na ten temat i jemu pokrewne z chęcią poczytam można wrzucać na skrzynkę lub podawać linki do artykułów bo choć grzebałem troszkę w sieci to wiadomości na ten temat jest niewiele Z góry dzięki :rolleyes:


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Srebro... Nieważne! XIX wiek... Nieważne! To mój "ulubiony" wychwyt cylindryczny, z którym ostatnio walczyłem :rolleyes: i to z powodzeniem.

Dla mnie to antyk, którego raczej bym na co dzień nie nakręcał. Ale co pewien czas niezbyt mocno na pewno. By sobie podziałał

"dla zdrowia".

 

p.s.

Jakie ma znaczenie te 10min. w tą czy w tamtą...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

końcówka IX wieku czy raczej jego połowa?

 

Stary, gratuluję nabytku, ale z tym IX wiekiem to chyba przesadziłeś... Były już wtedy takie cylinderki? To musiała być top-manufaktura :rolleyes:

Werku Ci nie zidentyfikuję, bo też mam za mało materiałów na temat cylindrów, natomiast wskazówki wydają mi się późniejsze, chociaż niz za to sobie uciąć nie daję :rolleyes:


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Werk Le Coultre , zegarek z ok 1875-80,szklo plastik,wskazowka sekundowa oryginlana natomiast pozostale moga byc dolozone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary, gratuluję nabytku, ale z tym IX wiekiem to chyba przesadziłeś... Były już wtedy takie cylinderki? To musiała być top-manufaktura :rolleyes:

Werku Ci nie zidentyfikuję, bo też mam za mało materiałów na temat cylindrów, natomiast wskazówki wydają mi się późniejsze, chociaż niż za to sobie uciąć nie daję :rolleyes:

 

:) Już widzę że przesadziłem, ale co tam dziesięć wieków w tą czy w tą, dziesięć minut w tamta czy w tamtą heheh dzięki i za te szczątkowe informacje!!!!


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Werk Le Coultre , zegarek z ok 1875-80,szklo plastik,wskazowka sekundowa oryginlana natomiast pozostale moga byc dolozone.

Kaido zawsze z grubej rury!!!! Dzięki za te wiadomości, Kaido świadomość że zachowała się wskazówka sekundowa napawa mnie dumą i sporym optymizmem :rolleyes:

Ale cóż dobre i to :rolleyes:

Choć myślę że źle nie wygląda a wskazówki dobrane są wzorowo bo trudno teraz o takie


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą " wzorcowo -scią " to bym nie przesadzał ;-)

 

moim zdaniem katedralne lub gruszkowe bardziej by pasowały

 

pozdrawiam

 

Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Werk Le Coultre , zegarek z ok 1875-80,

 

Ja bym powiedział, to mechanizm Vacherona, a raczej jakiś Vacherono-podobny, bo w tamtych czasach nikt specjalnie nie zwracał uwagi na prawa autorskie, np. Mój odnośnik . Lata bym rozszerzył na1840-1885, ze wskazaniem raczej na początek tego okresu.

 

A jeżeli chodzi o sygnaturę, to znalazłem tylko jakieś M&ED - Monitoring and Evaluation Department, ale to raczej nie ma z tym nic wspólnego.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno czytalem stary biuletyn zrzeszenia zegarmistrzow szwajcarskich i oprocz kilku tematow przeczytalem o tym ze Le coultre zlozyl zazalenie na nagminne kopiowanie jego werkow przez szwajcarow w latach 1932.Napewno mialo to tez miejsce i wczesniej.Ale chyba nie byly one sygnowane.Sprawdze wieczorem i wrzuce link.Strona 5 z 6 krotka informacja o podrabianiu werkow bez szczegolow.

http://doc.rero.ch/lm.php?url=1000,25,18,19350417.pdf


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-29151-0-96684800-1331589650.jpg<

post-29151-0-60631600-1331589649.jpg


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział, to mechanizm Vacherona, a raczej jakiś Vacherono-podobny, bo w tamtych czasach nikt specjalnie nie zwracał uwagi na prawa autorskie, np. Mój odnośnik . Lata bym rozszerzył na1840-1885, ze wskazaniem raczej na początek tego okresu.

 

A jeżeli chodzi o sygnaturę, to znalazłem tylko jakieś M&ED - Monitoring and Evaluation Department, ale to raczej nie ma z tym nic wspólnego.

 

Piotrze a co powiesz o tym to werk Vacheron 13 jest identyczny jak prezentowany prze ze mnie i przez Twój odnośnik, rzeczywiście lata 40-te XIX wieku.

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?00&ranfft&&2uswk&Vacheron_Constantin_13

 

Pojawia się pytanie jak określić czy werk jest bliżej oryginału czy jakiejś innej nieznanej manufaktury?


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam też inną kieszonkę, z werkiem, który koledzy również opisywali jako pochodzący od Le coultre jednak nie jestem ekspertem a sądzę że różnią się one wyglądem

Hmm... Tutaj masz stare mechanizmy od LeCoultre: http://www.columba.c.../klecoultre.htm

Najczęściej "zrzynany" był kaliber 3, ale inne też.

Tutaj masz podobne mechanizmy do tego pierwszego:

http://www.ranfft.de...k&Bautte_10H1_8

http://www.ranfft.de...&Louis_Golaz_10

http://watch-wiki.de/index.php?title=Datei:Schl%C3%BCsseltaschenuhr_42mm_Werkansicht.jpg

 

Piotrze a co powiesz o tym to werk Vacheron 13 jest identyczny jak prezentowany prze ze mnie i przez Twój odnośnik, rzeczywiście lata 40-te XIX wieku.

http://www.ranfft.de...n_Constantin_13

 

Pojawia się pytanie jak określić czy werk jest bliżej oryginału czy jakiejś innej nieznanej manufaktury?

Tutaj masz jeszcze:

http://watch-wiki.de...chenuhr_003.jpg

http://watch-wiki.de...Werkansicht.jpg

 

A moje zdanie jest takie, że jeżeli chodzi o zegarki kluczykowe, gdy nie ma jakiejś sygnatury, to ze względu na to, że mechanizmy kopiowano bez skrupułów, nie można nic konkretnego o pochodzeniu mechanizmu powiedzieć. Jeżeli natomiast chodzi o mechanizmy LeCoultre i Vacherona z tamtych czasów, to faktycznie często wyglądają, jakby je projektował ten sam zegarmistrz. :P

 

PS

Producentem jest najprawdopodobniej to M&ED.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki śliczne!!! Piotrze że poświęciłeś aż tyle czasu na ten temat, poczytałem i z chęcią porównywałem , jest tego sporo i rzeczywiście trudno jednoznacznie określić w przypadku pierwszego mechanizmu, co do drugiego pewnie się zgodzę z Tobą ,że jeżeli widnieje sygnatura to pewnie producentem jest lub są właściciele tych inicjałów!!!


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Le Coultre był znaczącym dostawcą mechanizmów dla Vacherona (i Patka również) stąd "podobieństwo".

Mechanizmy opracował Le Coultre. Wytwarzane były w systemie nakładczym i stopniowo się rozpowszechniły,że tak powiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Le Coultre był znaczącym dostawcą mechanizmów dla Vacherona (i Patka również) stąd "podobieństwo".

Mechanizmy opracował Le Coultre. Wytwarzane były w systemie nakładczym i stopniowo się rozpowszechniły,że tak powiem.

 

Hmm... A gdzie można znaleźć materiały na ten temat?

 

Edit.

Pytanie suche takie, więc może je rozszerzę.

Nie ukrywam, że zegarki kluczykowe, a szczególnie z wychwytem cylindrowym to nie mój konik, ale kolekcjonowanie wszelkiej wiedzy o zegarkach to już tak. No a według mojej wiedzy w tym zakresie to LeCoultre dostarczał swoje mechanizmy firmie Patek Philippe przez ok 30 lat ale dopiero od roku 1902. Przedsiębiorstwo LeCoultre założono w 1883 i faktycznie sprzedawało ono swoje surowe mechanizmy firmom takim jak Moser czy Bure, pewnie też i innym, no ale my tu mówimy o zegarkach z okolicy 1850r. Jednak historia zegarmistrzowskiej rodziny LeCoultre sięga 1500r., a firm z LeCoultre w nazwie było dużo więcej niż jedna, no ale moja wiedza na tym się kończy. Byłbym wdzięczny za podpowiedź gdzie mógłbym ją rozszerzyć/uzupełnić.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Le Coultre był znaczącym dostawcą mechanizmów dla Vacherona (i Patka również) stąd "podobieństwo".

Mechanizmy opracował Le Coultre. Wytwarzane były w systemie nakładczym i stopniowo się rozpowszechniły,że tak powiem.

 

Zgadza sie.Werki do VC pochodzily glownie od LC i od Patka(pozniejszy okres).Zapewne dostawca surowych werkow byla manufaktura Antoine`a LeCoultre`a pozniej znana jako JLC. Sorry ze English.

 

 

Stary, czy te kluczykowce maja jakies punce na kopertach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie.Werki do VC pochodzily glownie od LC i od Patka(pozniejszy okres).Zapewne dostawca surowych werkow byla manufaktura Antoine`a LeCoultre`a pozniej znana jako JLC. Sorry ze English.

 

No tak ta firma powstała w 1833 roku, ale wiesz może gdzie/np. w jakiej książce/ można poczytać o tym komu ona dawała te surówki i kiedy?


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Gdzies kiedys na anglojezycznym forum znalazlem przypadkiem skan z przedwojennej ksiazki, gdzie podane bylo jakie kalibry LC trafialy do producentow/skladaczy zegarkow.Jak znajde to oczywiscie wrzuce linka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie.Werki do VC pochodzily glownie od LC i od Patka(pozniejszy okres).Zapewne dostawca surowych werkow byla manufaktura Antoine`a LeCoultre`a pozniej znana jako JLC. Sorry ze English.

 

 

Stary, czy te kluczykowce maja jakies punce na kopertach?

 

Ten omawiany egzemplarz posiada jakieś punce jednak są one tak wytarte że nawet pod lupą nie można stwierdzić co tam mogło być dolne wybicie przypomina dwa półksiężyce skierowane do siebie ostrymi końcami z reszty raczej nic nie można wywnioskować, natomiast ten z mechanizmem gdzie śrubki są oksydowane nie posiada żadnej puncy ani śladu że jakiekolwiek mogły kiedyś istnieć.


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Zapewne polksiezyc i korona, a wiec zegarek wyprodukowany po 1871r.(ok 1875).W tym okresie byl zasyp tego typu 4j cylindrow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowicjuszem w materii zegarków, ale troche sie znam na analizie obrazu. Jeśli istnieje możliwość wykonania możliwie dużego zdjęcia (kolorowego) miejsca z puncami, to może sie da odczytać to jakąś techniką filtrowania obrazu. Foto powinno być zrzucone bez kompresji.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Te cylindry pojawialy sie w wielu zegarkach roznych firm,Patek wtedy nie robil jeszcze wlasnych konstrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.