Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Shmmigwo

Witam! i proszę o porade;)

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku chciałbym przywitać wszystkich, jako iż jest to mój pierwszy post na forum. (przeglądałem skrycie jako gość od ponad roku). Tak więc 'CZEŚĆ WSZYSTKIM' ! :rolleyes:

 

Przyszedł czas na nowy zegarek:) Zakupu chciałbym dokonać za mniej więcej miesiąc, tak więc jest jeszcze czas na zastanowienie.

 

Szukam zegarka do codziennego noszenia, mój stary Atlantic już mi sie tak przejadł, że nie moge na niego patrzeć... .

Udzieliła mi się forumowa fascynacja Stową. Historia, super wykonanie, mała ilośc egzemplarzy na rynku wtórnym, cała atmosfera panujaca w okol tej manufaktury jest na plus. No, ale... ma to być zegarek do codziennego noszenia. Jestem osobą zdecydowanie aktywną i podróżuje przy każdej wolnej okazji. W związku z tym chciałbym, zeby mój nowy zegarek był ze mną w każdym fajnym miejscu, które odwiedzam, a nie... w pudełku. Czy ktoś z użytkowników Fliegera testował go w kontakcie z wodą? Nad morzem, jeziorem, etc? WR 50 to chyba ryzykowna sprawa jeśli chodzi o pływanie. A ja nie chciałbym ograniczać się w tej kwestii. Czy koperta bardzo sie rysuje? I czy te rysy da się usunąć?

 

Kolejnym zegarkiem, który biore pod uwagę to Sinn 556. WR200, prosta, czytelna tarcza, ale o co chodzi z tą turcją? To tylko forumowa plotka? Czy rzeczywiście czyjeś modele są tam składane i rozpadają się w rękach? Niektorzy pisza ze jest to gorsza, okrojona wersja 656. Na pohybel...! Zegarek uwazam jest niesamowity.

 

No, ale, jakiś czas temu natrafiłem na Fortisy b-42 flieger i b-42 diver. Biała tarcza i niebieskie wskazówki. Czy jest między nimi jakaś różnica, której nie zauważam? (oprócz bezela i wyglądu wskazówki sekundowej). Jestem strasznie napalony na któregoś z tych fortisów, z nastawieniem na b-42 diver ze względu na tą sekundową wskazówke. Jaka jest Wasza opinia o fortisach? Czy jest może tutaj użytkownik, któregoś z tych modeli? Ktory sami wybralibyście?

 

Zdjęcia:

fortis B-42 flieger post-31891-0-14491800-1331589495.jpg

 

B-42 diver post-31891-0-57203600-1331589496.jpg

 

post-31891-0-76071600-1331589498.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Sinn 556 post-31891-0-33038300-1331589500.jpg

 

Stowa Flieger date - każdy wie jak wygląda;)

 

Mimo, ze jakos nie specjalnie ciagnie mnie do zegarkow glycine, przegladajac jakis czas temu WUS natknalem sie na taki model incursore post-31891-0-83301900-1331589501.jpg Czy ktos wie co to za model? Chodzi mi o kolor tarczy To jakas limitowana seria?

 

Jeśli macie jeszcze jakieś propozycje zegarków, które uważacie za warte polecenia w podobnym przedziale cenowym - jestem otwarty na wszelkie sugestie.

 

 

Chciałbym również zapytać skąd najlepiej kupować Fortisy. Czy jest jakiś polski sklep naziemny lub internetowy, który polecacie? Gdzie sa najlepsze ceny? Zaznaczę, że nie interesują mnie egzemplarze używane.

 

 

Pozdrawiam i dzięki za przeczytanie posta;)

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro pisałeś, że jesteś tak "napalony", to widocznie wszyscy myśleli, że już na pewno do tego czasu kupiłeś Fortisa z bazarku od Marcomartina :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Brak odpowiedzi to też (p)odpowiedź.

Napisałeś posta, w którym zadałeś - jak naliczyłem - 15 pytań z różnej "parafii". Być może za dużo pytasz za mało czytasz - i nie złośliwość mi tu w głowie względem Ciebie. Poczytaj trochę wiecej, ustal swoje priorytety, sprecyzuj bardziej oczekiwania i dopiero wtedy może formułuj pytania.

Przede wszystkim to Ty masz wiedzieć co chcesz kupić - z Twojego wpisu to nie wynika. Poza tym wakacje "czuć" bo aktywność na forum mała.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie określiłeś jaki budżet na zakup nowego zegarka posiadasz. Piszesz że jesteś osobą która dużo podróżuje,więc odradzam zegarek na bransolecie,o wiele lepiej sprawdzi się lekki,miękki,skórzany pasek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro pisałeś, że jesteś tak "napalony", to widocznie wszyscy myśleli, że już na pewno do tego czasu kupiłeś Fortisa z bazarku od Marcomartina :lol:

Nie tylko że nie kupił ale też się nie odezwał z jakimiś pytaniami :lol:.

 

 

Gdzie najlepiej kupić Fortisa hehe no pewnie najlepiej u mnie bo najtaniej i nowy :) . Fortis solidna marka, fajne zegary ale jakiś highend toto nie jest. Na pewno mają swój wypracowany rozpoznawalny design którego się trzymają mi ten design bardzo odpowiada.

Jak chcesz kupić albo masz pytania ( użytkowałem 2 fortisy to cośtam mogę powiedzieć) to pisz do mnie na PW. Pozdrawiam. Marcino

 

PS. Acha Glycine Incursore jest bardzo wiele modeli...ale moim zdaniem to jednak troszkę półka niżej od Fortisów B-42, nie duża różnica ale jednak lepiej wykonane tarcze nakładane indeksy itd. Incursore gorzej leży na łapie od fortisa...Incursorki są płaskie jak patelnia trzeba uważać z rozmiarem...Fortis ładnie wygina się i fajnie obejmuje nadgarstek.

Sinn 556 ladny zegarek ale mimo wszystko mały jak na dzisiejsze standardy i moim zdaniem jako nowy ze sklepu za drogi...jeśli porownac to co oferuje. Ale mozna trafic gdzies od kogos uzywke taniej i wtedy juz zakup jest sensowny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, Panowie. Dziękuje za odpowiedzi. Dziękuje również za przeliczenie pytań. Nie chciałem z każdym małym pytaniem zakładać nowego tematu, tak więc pomyślałem, że zapytam w jednym o różne rzeczy, które chodziły mi po głowie.

 

Co do fortisa od Marcomartina to już wysłałem PW. Szczerze mówiąc rzadko zaglądam do bazarku ze względu na brak zainteresowania z mojej strony używanymi zegarkami. Ale dziekuje wam bardzo za skierowanie mnei tam :lol:

 

Aktywność na forum mala... Uważam, że mimo swojego zainteresowania tematem wciąż moja wiedza jest na śmiesznym poziomie i troche głupio by mi było wypowiadać się, doradzać, kiedy sam nic nie wiem. Dodatkowo brak odpowiedzi na moje 'czesc' i '15' pytań spotęgowało to odczucie.

 

Powiedzmy, że chciałbym zamknąć się w kwocie oscylującej w okolicach 4000zł. I może i oczekiwania nie są sprecyzowane, bo chyba każdy zegarek, obojętnie czy na bransolecie, czy pasku, z czarną lub białą tarczą, bez lub z małą sekundą itd, może być wyjątkowy. Popatrzcie na swoje kolekcje, mało kto ma zegarki tylko jednego typu. Jak, np ma się nomos orion do sinna u1? Nijak, a sa to (subiektywnie) super czasomierze, godne polecenia dla każdego, kto szuka ciekawego zegarka w, im podobnym, przedziale cenowym. Podałem jakie modele mi sie podobają, licząc na wsparcie lub jego konkretny brak dla wybranego modelu. No i, że ktoś wyskoczy z jakąś perełką, której w ogóle jeszcze nie brałem pod uwagę. Jak, np, nie wiedzieć czemu, pominięty przeze mnie DA36 damasko... .

Zakupu będe dokonywał w połowie września tak więc jest troche czasu. Przejrzalem wszystkie mozliwe topici dot. interesujących modeli, ale mimo to chciałem jeszcze przed ostateczną decyzją założyć swój. - to chyba akurat częste. No i chciałem się przywitać :lol:

 

Incursore ma 46mm, nie mam jakiegoś tyci tyci nadgarstka, ale mimo modzie, nie chciałbym chodzić z patelnią na ręce.

 

Pozdrawiam

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek,

 

Wpis na temat małej aktywności był odpowiedzią na Twoje nieco ironiczne zdanie "Dziekuje wszystkim za pomoc ;]" i oznaczał, iż odpowiedzi mało bo Klubowiczów więcej na wakacjach niż na forum, a nie oceną Twojej aktywności na forum :lol:

 

4000 zł to akurat budżet na Sinna U1, który jest ciekawą alternatywą dla tych przedstawionych przez Ciebie, jako zegarek sportowy świetnie spełnia swoją rolę, pasuje też do jeansów, swobodnych i wakacyjnych strojów :lol:


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek,

 

Wpis na temat małej aktywności był odpowiedzią na Twoje nieco ironiczne zdanie "Dziekuje wszystkim za pomoc ;]" i oznaczał, iż odpowiedzi mało bo Klubowiczów więcej na wakacjach niż na forum, a nie oceną Twojej aktywności na forum :lol:

 

4000 zł to akurat budżet na Sinna U1, który jest ciekawą alternatywą dla tych przedstawionych przez Ciebie, jako zegarek sportowy świetnie spełnia swoją rolę, pasuje też do jeansów, swobodnych i wakacyjnych strojów :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4000 zł to akurat budżet na Sinna U1, który jest ciekawą alternatywą dla tych przedstawionych przez Ciebie, jako zegarek sportowy świetnie spełnia swoją rolę, pasuje też do jeansów, swobodnych i wakacyjnych strojów :lol:

Zobacz na nasz bazarek zacna marka Glycine i myślę , że zegarek jest uniwersalny http://zegarkiclub.pl/forum/topic/47437-glycine-combat-automatic-40mm/ pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4000 zł to akurat budżet na Sinna U1, który jest ciekawą alternatywą dla tych przedstawionych przez Ciebie, jako zegarek sportowy świetnie spełnia swoją rolę, pasuje też do jeansów, swobodnych i wakacyjnych strojów :lol:

Zobacz na nasz bazarek zacna marka Glycine i myślę , że zegarek jest uniwersalny http://zegarkiclub.pl/forum/topic/47437-glycine-combat-automatic-40mm/ pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ TeJot

Wybacz, źle to odebrałem, sorry :lol:

Miejmy więc nadzieje zobaczyc w galerii całą mase zegarków w wakacyjnych sceneriach :lol:

 

Co do Sinna u1 to rzeczywiscie jest to super zegarek. Typu hate it or love it. Ja zdecydowanie 'love it', nie mniej jednak uważam go za zbyt specyficzny zegarek. Jako jeden z kolekcji - jak najbardziej. Jako jedyny do codziennego noszenia - nie dla mnie.

A tak naprawde to sam sie nie zgadzam z tym co napisałem:D Poprostu tak strasznie mi sie kiedyś podobał, że patrzyłem cały czas na jego zdjęcia, aż mam go dość:)

 

Co do owego Glycine, dziękuje za propozycję. Jednak jest to dla mnie model dość nijaki. Najbardziej zniechęca mnie jednak czcionka nazwy marki, zdecydowanie wole tą, np z tego modelu - http://www.gnomonwatches.com/images/Glycine3821FaroL.jpg

 

A co Panowie myślicie o Sinnie 356? 38,5mm jak na chrono to nie będzie wyglądać tak troche 'nasrane'? Czy to szkiełko akrylowe bardzo się rysuje?

Są jakies ciekawe chrono tak do 4k? Zaznaczam, że interesują mnie niemieckie/szwajcarskie zegarki. Nie umniejszając Strelli, którą na bank kiedys kupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.