Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Pagaj

Majstersztyki wystawiennicze w Allegro

Rekomendowane odpowiedzi

zabytkowa róhla pszecódnej órody, za grosze: :lol:

 

http://allegro.pl/item491281450_spszedam_z...ieszonkowy.html

 

spszedam zabytkowy zegarek rohla kieszonkowy

 

Witam mam do spszedania zegarek rohla zegarek podobno ma 119 lat jak mi muwili a najdziwniejsze ze dzjała jest nakrecany nie na baterie dostałem go od dzjadka ktury go ma od ojca prosze wszelkie pytania kierowac na email ********@wp.pllub gg***2775

 

491281450pz7.th.jpgthpix.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ot.. człowiek wrażliwy na złe słowo

 

:rolleyes: nie ma to jak zdrowo się pośmiać w niedzielny poranek... :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do zaoferowania piękną REPLIKE OMEGA Constellatio. Zegarek jest dla przeciętnej osoby nie do rozróżnienia, zewnątrz nie posiada żadnych różnic od oryginału, wszystkie napisy, wykończenia, bardzo ładnie wykonane, prezentuje sie naprawdę świetnie. Od oryginału wizualnie sie praktycznie nie różni jest to wręcz mistrzowska replika - bo trudno to nazwać podróbką. Wszędzie posiada znaki ?

 

Zegarek jest w stanie dobrym ma drobne ślady użytkowania nosiłem go przez ponad dwa lata i nie miałem z nim żadnych problemów. Chodził bardzo dobrze aż do pewnego momentu jak mi felernie upadł na kamień. Potrzaskało się szkiełko, które znajduje się pod spodem. Reszta zegarka nie ucierpiała cały mechanizm jest na chodzie. Próbowałem dokupić takie same szkiełko ale tylko oferowali bez napisów (AUTOMATIC CHRONOMETR) co już mnie nie interesowało. Więc zostawiłem tak jak ma oryginał. Na święta dostałem już nowy a ten sprzedaje.

 

Cały mechanizm, koperta i bransoletka nic się nie uszkodziła zegarek jest na chodzie po założeniu go na rękę chodzi przypominam, że jest to automatic i sam się nakręca przy ruchu ręki. Zegarek na to że jest potrzaskane szkiełko sprzedaje jako uszkodzony!

 

Posiadam zdjęcia zegarka które były robione przed kupnem i zdjęcia jak wygląda teraz. Nie wiem czy posiadam jeszcze takie opakowanie ale poszukam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomekk
119 lat jak mi muwili a najdziwniejsze ze dzjała jest nakrecany nie na baterie

 

 

faktycznie w zegarku który ma 119 lat to że jest nie na baterię jest najdziwniejsze ;):P :P :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam do zaoferowania piękną REPLIKE OMEGA Constellatio. Zegarek jest dla przeciętnej osoby nie do rozróżnienia, zewnątrz nie posiada żadnych różnic od oryginału, wszystkie napisy, wykończenia, bardzo ładnie wykonane, prezentuje sie naprawdę świetnie. Od oryginału wizualnie sie praktycznie nie różni jest to wręcz mistrzowska replika - bo trudno to nazwać podróbką. Wszędzie posiada znaki ?

 

Zegarek jest w stanie dobrym ma drobne ślady użytkowania nosiłem go przez ponad dwa lata i nie miałem z nim żadnych problemów. Chodził bardzo dobrze aż do pewnego momentu jak mi felernie upadł na kamień. Potrzaskało się szkiełko, które znajduje się pod spodem. Reszta zegarka nie ucierpiała cały mechanizm jest na chodzie. Próbowałem dokupić takie same szkiełko ale tylko oferowali bez napisów (AUTOMATIC CHRONOMETR) co już mnie nie interesowało. Więc zostawiłem tak jak ma oryginał. Na święta dostałem już nowy a ten sprzedaje.

 

Cały mechanizm, koperta i bransoletka nic się nie uszkodziła zegarek jest na chodzie po założeniu go na rękę chodzi przypominam, że jest to automatic i sam się nakręca przy ruchu ręki. Zegarek na to że jest potrzaskane szkiełko sprzedaje jako uszkodzony!

 

Posiadam zdjęcia zegarka które były robione przed kupnem i zdjęcia jak wygląda teraz. Nie wiem czy posiadam jeszcze takie opakowanie ale poszukam.

:P;):D Drobne ślady użytkowania :) Zbite szkiełko..A z tym pudełkiem też niezłe :P


"Billy: -I'm scared Poncho.

Poncho: -Bullshit. You ain't afraid of no man.

Billy: -There's something out there waiting for us, and it ain't no man. We're all gonna die..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oznaczone chyba cykoriami albo jakimiś innymi świecidełkami

Cykoriami ;) Buahahaaaaa :P:P:D Ale tępa sztuka...


"Billy: -I'm scared Poncho.

Poncho: -Bullshit. You ain't afraid of no man.

Billy: -There's something out there waiting for us, and it ain't no man. We're all gonna die..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item516850775_tag_he...ny_prezent.html

 

"Czasomierz został kupiony 3 lata temu w Hong-Kongu zapakowany jest w foliowy woreczek. ! Pamiętaj że towar ten zmontowano w tamtejszej firmie która zajmuje się produkcją takich rzeczy!" - ??

 

i

 

"Licytując masz szanse wygrać aukcje z przedmiotem ze zdjęcia"

 

sensacja... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

--------------------------------------------------------------------------------

Dodano 2008-12-31 15:38

Sprzedaje tylko zegarek z 2 ogniwami do przedłużenia branzolety,nie posiadam papierów ani pudełka poniewaz zagubiły mi sie przy przeprowadzce ale jesli ktos mi nie wierzy zegarek mozna sprawdzic na policji.

 

 

..........znalazłem dzisiaj na allegro.........koleś sprzedaje omesię........więc jeżeli ktoś ma jakiekolwiek wątpliwości czy zegarek jest orginalny czy też nie to nic tylko zgłosić się na policję.......tam ,,fachowcy " w dziedzinie zegarkomanii potwierdzą autentyczność lub nie zegarka ;) .......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę moderatora o usunięcie tego postu, gdyż nie zauważylem i napisałem to samo co kolega wyżej ;)


Im mniej wiesz, tym dłużej żyjesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jesli ktos mi nie wierzy zegarek mozna sprawdzic na policji.

 

Ale czy jumany to już mogliby co nieco wiedzieć ;)


"Billy: -I'm scared Poncho.

Poncho: -Bullshit. You ain't afraid of no man.

Billy: -There's something out there waiting for us, and it ain't no man. We're all gonna die..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tachymetr oraz jeszcze jedną tarczkę która szczerze mówiąc - nie wiem do czego służy (wskazówka przesuwa się co jakiś czas)

Ja piernicze ale gigusie na tym allegro się zdarzają...Jak można tak bełkotać?!

 

"Nie każdy może mieć taki zegarek. Tak, nie każdy ale Ty tak" -hasło z aukcji wymiata!Powinien np.IWC wykupić prawa do tego sloganu!Bez kitu <_<


"Billy: -I'm scared Poncho.

Poncho: -Bullshit. You ain't afraid of no man.

Billy: -There's something out there waiting for us, and it ain't no man. We're all gonna die..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blaz

Omegla już w koszu. <_< Tym razem allegro zadziałało sprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko Aviator SNK809K2 modified ;p ;Sturmanskie Arctic 2623/0241181 ;Vodolaz; Seiko SKX007; Poljot Aviator Automatic; Simths PRS-27; Poljot De Luxe; Citizen VO10-6612H; Stowa Marine Automatic; Klubowy Zeno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pagaj

Antoni Norbert Patek h. Prawdzic (ur. 14 czerwca 1812 w Piaskach Luterskich, Lubelszczyzna, zm. 1 marca 1877 w Genewie) - polski zegarmistrz, założyciel firmy Patek Philippe & Co. - produkującej zegarki jedne z najbardziej ekskluzywnych na świecie.

 

Jego rodzicami byli Anna z domu Piasecka i Joachim Patek herbu Prawdzic[1]. W wieku kilkunastu lat przeprowadził się z rodzicami do Warszawy. Gdy w 1830 r. wybuchło powstanie listopadowe Antoni Patek wziął w nim czynny udział; w powstaniu doszedł do stopnia podporucznika i został odznaczony krzyżem Orderu Virtuti Militari. Po upadku powstania udał się na emigrację, gdzie z polecenia gen. Józefa Bema organizował szlak ewakuacyjny dla polskich powstańców z Prus do Francji. Po jakimś czasie osiadł na stałe w Szawjcarii, w Genewie, wówczas znaczącym ośrodku rzemiosła artystycznego. W Genewie początkowo Patek uczył się malarstwa, by potem skupić się na sztuce zegarmistrzowskiej. Zaczął od kupowania mechanizmów zegarków u sławnych genewskich mistrzów, które następnie zlecał oprawianie w ozdobne koperty - arcydzieła szwajcarskich jubilerów, grawerów, emalierów i miniaturzystów. W 1839 r. w wraz z innym polskim emigrantem Franciszkiem Czapkiem (z pochodzenia Czechem), otworzył manufakturę artystycznych zegarków.

 

W 1844 r. podczas wystawy w Paryżu, gdzie firma Czapek-Patek prezentowała swoje wyroby, Antoni Patek dowiedział się o francuskim zegarmistrzu Adrien Philippe, który skonstruował zegarek kieszonkowy, nakręcanych bez klucza. W 1845 po wygaśnięciu umowy z Czapkiem, Patek zatrudnił Philippe'a na stanowisku dyrektora technicznego w swym przedsiębiorstwie.[2]

 

W 1851 r. firma zmieniła nazwę na Patek Philippe, a jej współwłaściciele wyznaczyli sobie za cel produkcję zegarków najlepszych na świecie. Zamierzenia udawało im się skutecznie realizować - w tym samym roku, 1851, na Wystawie Światowej w Londynie otrzymali złoty medal. W latach następnych zdobyli kilkaset międzynarodowych nagród i szybko stali się ulubioną manufakturą europejskiej arystokracji. W 1868 r. dla węgierskiej księżnej Kocewicz firma Patek Philippe wykonała pierwszy na świecie zegarek na rękę.

 

Antoni N. Patek został wyróżniony tytułem hrabiowskim przez papieża Piusa IX. Choć na emigracji pozostał do końca życia, nie zaprzestał interesować się sprawami polskimi - wspierał wydarzenia Wiosny Ludów, opiekował się uchodźcami po klęsce powstania styczniowego i do końca swoich dni pozostał działaczem katolickim.

 

Po jego śmierci firma kilkakrotnie zmieniała właścicieli. Od kilkudziesięciu lat należy do rodziny Sternów.

 

Zegarki marki Patek-Philippe nieprzerwanie zaliczane sa do najlepszych i najdroższych na świecie. W 1933 r. firma ustanowiła rekord, konstruując i sprzedając amerykańskiemu bankierowi Henry Graves najbardziej skomplikowany na owe czasy zegarek kieszonkowy z 24 funkcjami. Egzemplarz ten w 1999 r. na aukcji w Nowym Jorku został sprzedany za 11 mln dolarów.

 

Wśród znanych posiadaczy zegarków firmy Patek-Philippe byli królowa Wiktoria i książę Albert, Zygmunt Krasiński, Piotr Czajkowski, Lew Tołstoj,Maria Curie, Albert Einstein, Niels Bohr, papież Pius XII, Walt Disney, Josip Broz Tito, Józef Stalin.

 

Antoni Norbert Patek jest patronem Gimnazjum nr 1 w Piaskach w woj. lubelskim.

 

Do zaoferowania mam zegarek ww firmy zalozony tylko raz w celu sprawdzenia dzialania mechanizmu. Zegarek dostal mój dziadek bedac w Niemczech od przyjaciela w prezencie. Zegarek w stanie idealnym jak nowy nie posiada sladów uzytkowania.

INFORMUJE ZE ZDJECIA BEDA WKRÓTCE GDYZ JESTEM TERAZ NA DELEGACJI W WIELKIEJ BRYTANII. Z GÓRY PRZEPRASZAM.

 

Czekamy :(:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blaz

Poprosiłem w tej aukcji o zdjęcia i je dostałem. Zaraz wyrzuciłem do kosza, bo mój komputer też swoje granice tolerancji ma. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem na forum linka do tego Patka już parę dni temu, ale w innym temacie (bezpośrednio w podróbki na ukcjach). Podróba, nie podróba, ale przygotowanie merytoryczne godne pochwały... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.