Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość 00110010000010011001

Podrobki Casio

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ten DW-5600 to oryginał, podpowiedzcie proszę ;) bo jak dla mnie wygląda na ori.

post-33253-0-09772500-1433080709_thumb.jpg

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginał, tego modelu chyba nie podrabiaja nawet..  ;)


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegow.
Spotkalem sie na allegro z z taka sprawa: czlowiek sprzedaje zegarki Casio w ZA'dobrej cenie- rozumiem ze to wyprzedaż.

http://allegro.pl/my_page.php?uid=7268852

Jednak gwarancje daje na 2 lata co mnie zastanawia, zazwyczaj te sikory maja 3letnia gwarancje.
A ciekawostka jest fakt ze nie daje gwarancji na wodoszczelnosc. Oswieccie mnie bardzo prosze bo moze mam irracjonalną fobie.
 

A tutaj fragment korespondencji:
http://s5.ifotos.pl/img/sklepjpg_wsnppen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daymon-Trade to znany sprzedawca, po prostu ma dobre ceny i swoją politykę.


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak, że on obcina ten jeden rok, tylko Zibi jako oficjalny Polski importer zegarków Casio daje od siebie dodatkowy rok plus ewentualnie za dopłatą jeszcze 3 lata. Daymon importuje zegarki na własną rękę i udziela własnej gwarancji.

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie rowiazanie jest rozsadniejsze wg. Waszych doswiadczen:

A. nabyc drozej ale z powazną 6cio letnia gwarancja u Casio
B. taniej w firmie 'krzak' z watpliwa 2letnią gwarancją?

Doradzcie mi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A. Gwarancja Casio to tylko chyba 2 lata w Europie, te dodatkowe lata to gwarancja importera (Zibi).

B. Pisał Ci już wyżej kamilspider, że to znany i sprawdzony na forum sprzedawca,który ma po prostu swoją politykę,  a nie jakaś firma krzak z wątpliwą gwarancją.

A odpowiedź na Twoje pytanie zależy od różnicy w cenie między Zibi a Daymonem, jak jest nieznaczna to weź z dłuższą gwarancją. Jeśli różnica jest znaczna, a cena ma dla Ciebie duże znaczenie, to możesz rozważyć zakup u Daymona. Generalnie sam sobie musisz to przekalkulować.

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to ze u Daymona zastanawia mnie to ze jego gwarancja jako importera nie obejmuje wodoszcelnosci (jak widac w mailu od wyz. wymienionego).
Troche to dziwne jak na zegarek w tej cenie i o parametrze wodoszczelnosci '10ATM', wiec stad moje wątpliwosci.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie rowiazanie jest rozsadniejsze wg. Waszych doswiadczen:

A. nabyc drozej ale z powazną 6cio letnia gwarancja u Casio

B. taniej w firmie 'krzak' z watpliwa 2letnią gwarancją?

 

Doradzcie mi.

Jest takie przysłowie, że skąpy traci 2 razy więc ja radzę brać z 6 letnią gwarancją i mieć święty spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegow.

Spotkalem sie na allegro z z taka sprawa: czlowiek sprzedaje zegarki Casio w ZA'dobrej cenie- rozumiem ze to wyprzedaż.

http://allegro.pl/my_page.php?uid=7268852

Jednak gwarancje daje na 2 lata co mnie zastanawia, zazwyczaj te sikory maja 3letnia gwarancje.

A ciekawostka jest fakt ze nie daje gwarancji na wodoszczelnosc. Oswieccie mnie bardzo prosze bo moze mam irracjonalną fobie.

 

A tutaj fragment korespondencji:http://s5.ifotos.pl/img/sklepjpg_wsnppen.jpg

Z tą wodoszczelnością i parowaniem to śliski temat. Wydaje mi się, że ten sprzedawca nie daje gwarancji na wodoszczelność nie dlatego, że zegarki są jakieś trefne tylko nie chce mu się bawić w tego typu reklamacje.

W instrukcji Casio można znaleść takie informacje:

 

post-71916-0-65233200-1433503617.jpg

 

Swoją drogą ciekawy jestem jakby w jakiś sposób dostała się woda do wodoszczelnego zegarka jak to jest rozpatrywane podczas reklamacji. Ciężko w tym przypadku ustalić winę, bo załóżmy że wciskaliśmy przyciski pod wodą (co jasno jest napisane, aby tego nie robić) ale nie przyznajemy się do tego reklamując zegarek. Przecież w serwisie nie są w stanie ustalić i udowodnić nam, że kłamiemy i te przyciski wciskaliśmy..

 

Druga sprawa to oznaczenia wodoszczelności.

Z tabeli wynika, że mając 20BAR nie zyskujemy niczego więcej od 10BAR. Dodatkowo można nurkować powierzchniowo ale już z akwalungiem nie można... Ciekawe w takim razie jaką wodoszczelność ma Frogman, który stworzony jest do nurkowania z akwalungiem, bo jak też 20BAR to w takim razie jest to zegarek dla nurków ale basenowych ;)

Chyba że 20BAR + zakręcany dekiel = nurkowanie z akwalungiem to by Frogmana usprawiedliwiało.

Edytowane przez Waldzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldzior, ta Twoja tabelka trochę archiwalna (bez akwalungu), pewnie pierwsza lepsza przekopiowana przez zibi do instrukcji, tak jest i z 200M zyskujesz   ;)

wodoszcz.jpg

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się ma głębokość do ciśnienia czyli 20BAR to jaka dopuszczalna głebokość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to zależy jakie ciśnienie będzie, tak jak napisano 20bar=200M w ciśnieniu statycznym, beż żadnych oporów i nacisków. Jeśli zanurzysz zegarek w wodzie na głębokości 1 metra i zaczniesz machać ręką to wytworzysz jakieś ciśnienie i np. będzie na głębokości 1 metra ciśnienie dynamiczne odpowiadające np. 20 metrom ciśnieniu statecznemu  :) .

Jednym słowem, przywiązując zegarek do pędzącej motorówki np. 100 km/h warto aby 20bar miał  :P

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Swoją drogą to mogliby uaktualnić informacje w instrukcjach, bo z mojej wynika, że mam 20BAR ale nurkować nie mogę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem zegarek tydzień temu to jest aktualna dokładnie taka jak podał tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz. Ja kupowałem 2 dni temu jeden z najwyższych modeli G-Shocka i dostałem instrukcję z taką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może w mtg nie można nurkować ;)


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby od potu nadgarstka nie parował ;)

hehehe ;)

 

Ciekawe zajawki z tą wodoszcelnoasia.

 

Mam ja 10 lat oceanusa OC 500D i NIGDY  sie nic nie stalo zwiazanego z wodą-zadnej awarii.

Ale Edifice to ponoś insza półeczka ;) Stad też moja trzęsiawka Koledzy.

Na zimne (czyt.: mokre- dmucham).

Jezeli chodzi o zegarki jestem "monogamiczny"; ciekawe czy EFR-518 pochodzi 10 lat ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oceanus to podobno najbardziej prestiżowa linia Casio (tak kiedyś wyczytałem na tym forum i nie jest to moja opinia) a Edifice to niedoceniana linia. Uważam, że to dobra alternatywa i dobry współczynnik jakości do ceny. Miałem kiedyś kilka.

Smutne jest to, że Edifice jest mocno podrabiane co psuje trochę ich wizerunek i reputację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.