Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gastro

Spóźnianie zegarka po zegarmistrzowskim przeglądzie.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kilka dni temu odebrałem Atlantic'a Milano po przeglądzie zegarmistrzowskim. Pierwsze co chciałem sprawdzić, to wahania dobowe. Zsynchronizowałem w/w zegarek z zegarkiem kwarcowym i wahania wskazały mi na spóźnianie się Atlantic'a ~76 sekund na dobę. Czy zanieść zegarek do reklamacji do zegarmistrza, czy jest to standardowy wynik na taki zegarek ( MOD EDIT: nie wstawiamy linek do serwisow aukcyjnych w tym temacie

 

Dodam, że przy oddawaniu do przeglądu zegarmistrz poinformował mnie (co z resztą wiedziałem), że zegarek mechaniczny nigdy nie będzie dokładny jak kwarcowy, nawet od nowości miał wahania ~20 sekund na dobę. O ile się orientuję, system "antishock" zapewnia wahania mniejsze niż 60 sekund na dobę. Dziękuję za każdą radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System antishock ma zupełnie inne zadanie.Ma wpływ na dokładność lecz nie zawsze w sensie pozytywnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Link nie dziala a wiec nie wiadomo co siedzi w tym zegarku,domyslac sie moge ze as1187 badz felsa465.W przypadku jednego i drugiego mechanizmu po tylu latach uzytkowania wlos w nim jest do wymiany i zapewne znajda sie jeszcze inne mniej lub bardziej zuzyte podzespoly wplywajace na dokladnosc chodu.Obydwa mechanizmy mialy odchylke ponizej 20s na dobe w momencie opuszczenia fabryki.Mozna probowac go jeszcze regulowac, moze cos to pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

antishock to system przeciwstrząsowy - jego zadanie jest zgodne z nazwą - łagodzić skutki udarów działających na chronioną oś - system znacząco zmniejsza ryzyko uszkodzenia werku np. podczas upadku zegarka - ot wyślizgnał Ci się na podłogę w łazience... bywa. Tu jest filmik:

 

Co do chodu to można spróbować poprawić regulację - jesli odchyłka jest mniej więcej stała to da się nawet napewno.

Ja bym zareklamował usługę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

EDIT: Czy mogę sam:

-odkręcić dekielek

-spróbować regulować mechanizm,

czy zegarek utraci wtedy gwarancję nadaną przez zegarmistrza?(...)

 

 

A jak myślisz ? Spróbuj hipotetycznie zamienić role zegarmistrza i klienta, który chce regulować swój zegarek, pytając na forum jak do tego się zabrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyraziłem się po części tylko - niestety. Miałem na myśli, czy zegarmistrz rozpoznałby, czy przy zegarku było coś robione, czy nie? Co jak co, ale z moimi zdolnościami w tej sprawie wolę go zareklamować. Jeżeli mogę zapytać, to jakiego minimalnego wahania mogę wymagać od zegarmistrza? rozumiem, żę 20s na dobę, raczej będzie ciężkie do osiągnięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Przy fhf 28 jak w przypadku felsy i as1187 ktoremu rzadziej sie to zdarza ,obstawialbym zmeczony wlos.Reklamuj usluge, w najgorszym wypadku potwierdza sie moje przypuszczenia. Jak odkrecisz dekiel o ile odkrecisz to z gwarancja mozesz sie pozegnac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz gwarancję od zegarmistrza to niech poprawi - wziął za to pieniądze i dał gwarancję - próbę samodzielnej regulacji potraktuj jako ostateczność (choć nie twierdzę, ze nie jest możliwa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj tej klasy zegarek może mieć odchyłkę kilkanaście s/dobę, ale nawet gdyby nowy zegarek miał odchyłkę ok 20 s/dobę to jeszcze nie powód, że musi mieć ponad 60 s/dobę jak się zestarzeje. Dobry zegarmistrz bez problemu uzyska z powrotem te kilkanaście s/dobę. Jedynie trzeba pamiętać, że stare zegarki trzeba niestety częściej regulować niż nowe, bo szybciej tracą dokładność.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.