Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wegota

DELBANA

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej nie warto - słaba, ba nawet niechlujna renowacja koperty (widoczne pochromowane wżery i uszkodzenia), przyzwoita tarczy, ładne wskazówki (ale sekundnik bez flagowej czerwieni grotu), standardowy mechanizm. Naprawdę nic specjalnego za takie pieniądze, za podobne, a może nawet mniejsze kupisz oryginał w dobrym stanie.

A propos - to temat rzeka, poruszany już na forum - czy opłaca się restauracja zegarków pokroju Delbany?


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Wlasnie ,nie wiem co ludzie widza w tych Delbanach,przeciez to nic specjalnego a placic sie jak widze za niedlugo bedzie jak za omege.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to co? Ojciec mial Delbane, dziadek mial Delbane, wujek mial Delbane. To wielki kapital, ktorym niewiele firm na rynku polskim moze síe poszczycic (Atlantic przede wszystkim , no i jeszcze Doxa).


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

renowacja koperty rzeczywiscie troche skopana, czy warto czy nie trudno ocenic, kupowanie takiego zegarka ma sens jezeli mamy go zamier nosic a ze wzgledu na maly rozmiar wolalbym jakiegos atlantica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za spostrzeżenia, i raczej nie kupię jej. :)


Non omne, quod nitet, aurum est.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos - to temat rzeka, poruszany już na forum - czy opłaca się restauracja zegarków pokroju Delbany?

 

Słuszne spostrzezenie/pytanie.

Finansowo opłaca się tym, którzy sami dokonują renowacji i potem sprzedają.

Kupowanie trupka delbany i poddawanie go kompleksowej renowacji ma niewielki sens - chyba, ze jakiś model strasznie kogoś zauroczy. Zawsze lepiej poszukać w oryginale, bo mozna upolować za podobne pieniądze, a oryginał, to zawsze oryginał.

jesli zegarek ma wartość sentymentalną, to zupełnie inny temat. Ale wtedy trzeba dokładnie przemyśleć zakres renowacji, bo czasami największą wartośc mają te właśnie slady uzytkowania.......


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojciec mial Delbane, dziadek mial Delbane, wujek mial Delbane. To wielki kapital, ktorym niewiele firm na rynku polskim moze síe poszczycic (Atlantic przede wszystkim , no i jeszcze Doxa).

Przyznam, że jest to (czyli związek emocjonalny ze wspomnieniami z dzieciństwa) jedna z przyczyn dla których zbieram "legendy PRL" i nie widzę w tym nic złego. ;)


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie ,nie wiem co ludzie widza w tych Delbanach,przeciez to nic specjalnego a placic sie jak widze za niedlugo bedzie jak za omege.

 

Moja babcia ma Delbanę od około 50 lat. Jeden raz (jakieś 30-40 lat temu) zalała zegarek i był u zegarmistrza oraz jeden raz był na wymianie szkiełka też X lat temu. Używa go codziennie. Zegarek nie smarowany od X lat (w ciągu około 50 lat 2 razy smarowany) i chodzi bez zarzutu ;). Żadnych większych odchyłek nie ma bo to by babcia zauważyła. Postaram się ją pożyczyć od niej na jedną dobę i spróbuję zmierzyć odchyłkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

AS1187,Felsa465,Eta1260,Fhf63 to zywotne woly robocze stosowane przez firmy takie jak Atlantic czy Delbana i po dzis dzien te werki dobrze trzymaja czas.Te rowniez werki stosowane byly w zegarkach np Tosal,Pallas, Zodiac.Dla przykladu za Zodiaca na AS1187 w bardzo dobrym stanie dalem 55 pln-jakby nie bylo zegarek tej samej jakosci , nie odnawiany w bdb stanie i 200 w kieszeni.No coz metka robi swoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jedna delbane z lat 50 o kopercie ok 37 mm - wyglad standard z centralnym sekundnikiem.

To byl trupek - zakupiony za ok 80 pln. Zrobienie do stanu wzglednego to dalsze 170 PLN.

Wiec jestesmy na cenie za jaka mozna nabyc odnowiona.

Ale jest jedno ale - wiem co w srodku siedzi i jak zostala odnowiona, jak zrobiony mechanizm.

Przy zakupie kierowalem sie ( jak wiekszosc z Was) sentymentem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

80 za trupa Delbany? Kurde, mnie gosc jeszcze niedawno wciskal cos tam cykajace po 15 pln za sztuke.Wzielem 2 ze wglednymi tarczami i niewyoranymi kopertami do eksperymentow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O duza delbane trudniej niz o mala. A te male tez sie cenia.

Wiem ze mnie ponioslo :D ( ale w sumie cos ok 1/3 ceny to byl transport)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O duza delbane trudniej niz o mala. A te male tez sie cenia.

 

 

A jeszcze trudniej o dużego 100% NOS-a. Tę sztukę upolowałem parę lat temu z trzema innymi Delbanami (też NOS-ami). Emerytowany marynarz trzymał je przez kilkadziesiąt lat, zawinięte w szmatki, jako lokatę.

Trochę kosztowały, do dziś została tylko ta, ale moim zdaniem najpiękniejsza, no i big size - 40mm z koronką. :D

 

delb-du%C5%BCa.jpg


 

Jeśli zaadoptujesz psa, to nie zmienisz tym świata, ale cały świat zmieni się dla tego psa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze trudniej o dużego 100% NOS-a. Tę sztukę upolowałem parę lat temu z trzema innymi Delbanami (też NOS-ami). Emerytowany marynarz trzymał je przez kilkadziesiąt lat, zawinięte w szmatki, jako lokatę.

Trochę kosztowały, do dziś została tylko ta, ale moim zdaniem najpiękniejsza, no i big size - 40mm z koronką. :D

 

delb-du%C5%BCa.jpg

 

Czesc,

Jak jest okazja to trzeba korzystac i nie zastanawiac sie.

Piekna duza delbana w prostej linii - uwielbiam takie. Gratulacje!

 

Tu dla porownania wstawie zdjecie mojej, po totalnej renowacji ( koperta nie jest tak kanciasta jak Twoja - przyoszczedzilem na chromowaniu - mozna by bylo zmienic wypelnienie wskazowek - ale chialem zostawic orginaly, nie udalo sie ich bardziej doczyscic.

caloscpo.jpg

By ulan65 at 2010-03-27

 

Ja wstawilem wskazowke ze strzalka - bo wydaje mi sie ze takie byly w orginale - jestem zdziwiony widzac Twoja bez. Wiec jak bylo; ze strzalka czy bez.

Ciagle probuje zdobyc dlugi sekundnik ze strzalka -- moze niepotrzebnie?

 

(Jak ktos chce zobaczyc jak wygladala przed - byl temat na forum)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dużej linii wskazówki były bez grota.

No to trzeba zmienic ;) . Dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.