Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
SIRLUKE1

Klub Miłośników Zegarków Steinhart

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kowal_86

Może Łukasz się wypowie na ten temat :) widział ich chyba najwięcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W modelu vintage (pytałem o niego na poprzedniej stronie) również nadruk źle nie wygląda. Na poniższym zdjęciu, pod słońce, wyraźnie widać, że jest niczego sobie. Z kolei na innych fotografiach, jest średnio.

 

Bardzo podobny do Orienta pilota... Przynajmniej mi się tak skojarzyło ;) bo to przecież całkiem inne zegarki nawet stylistycznie, hmm. Pora na urlop :D

b0d0f228a3dec85ed0f068bb52aa7442.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gość”u

Przeglądam sobie różne modele Fliegerów i na razie Steinhart jest na pierwszym miejscu. Głównie przemawia do mnie połączenie tytanu oraz "starych" indeksów wraz ze wskazówkami. Stowa nie ma takiego modelu u siebie, a szkoda. Pytania mam jednak trzy:

 

1. Czy wskazówki barwione są termicznie? Natrafiłem na zdjęcia w sieci, które sugerują, że tak, ale wolę dopytać,

2. Ile wynosi lug to lug? Dobrze doczytałem, że 51 mm?

3. Jak oceniacie jakość nadruku? Jest on płaski, czy wypukły w jakiś nieznaczny sposób?

 

 

Narobiles apetytu, filmow poogladalem i teraz bym kupil...

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój stenek z nowym paskiem, który mu zrobiłem :)

 

46uQvFd.jpg

 

Von7vHW.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narobiles apetytu, filmow poogladalem i teraz bym kupil...

 

Sobie również narobiłem apetytu. Największe wrażenie zrobił na mnie dotychczas taki oto model.

 

 

Elegancko zrobiony Unitas plus sandwich dial robią robotę. Możliwe, że się skuszę za jakiś czas.

 

Mój stenek z nowym paskiem, który mu zrobiłem :)

 

Ładnie się prezentuje. Gratuluję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gość”u

szkoda tylko, ze koperty to dalej niezgrabne kloce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda tylko, ze koperty to dalej niezgrabne kloce...

 

uważam, że są bardzo zgrabne i dobrze leżą. Tylko, że to męskie zegarki są... :D

Edytowane przez Thomas666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gość”u

Tak wiem Thomas, ty jesteś prawdziwy men. Wciaż o tym piszesz... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O zegarkach napisałem, a Ty, jak widzę w zgodzie z duchem czasów znalazłeś trzecie dno B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gość”u

A pisz sobie co tam chcesz.

 

Wracajac do Steinharta to chyba wypuścili kiedyś coś na soprodzie w "damskiej" czyt. zgrabniejszej kopercie.

Widze, jednak, ze nowy tytan z gmt na soprodzie dalej wysoki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kowal_86

A pisz sobie co tam chcesz.

 

Wracajac do Steinharta to chyba wypuścili kiedyś coś na soprodzie w "damskiej" czyt. zgrabniejszej kopercie.

Widze, jednak, ze nowy tytan z gmt na soprodzie dalej wysoki.

Też o tym kiedyś pisałem i to jedyny powód dlaczego odpuściłem temat ST-1. Co zrobić skoro rozsądny dla mnie rozmiar 40mm i 10mm wysokości to według niektórych damka ;) Edytowane przez Kowal_86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś Titanium 500 był na Soprodzie, ale okazał sie awaryjny i wstawili ETA 2892 czyli ten mechanizm co w innych GMT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podzielam opinię, że koperta to kloc, ale dla mnie to akurat zaleta. W kolekcji posiadam zegarki o średnicy od 40 mm do 45,5 mm, więc rozmiar 44 w ogóle nie jest dla mnie straszny. Poza tym, flieger, przynajmniej moim zdaniem, powinien być znacznych rozmiarów. 40 mm od razu odrzucam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest cała masa fajnie wykonanych pilotów 40-41 mm, zupełnie nie rozumiem po co się zaraz mazać. Steinhart takich nie robi, bo rynek jest tym nasycony. Koperta 44 mm dobrze leży na łapce nawet 17,5 cm, sam byłem zaskoczony. Nie, do kloca, to jej daleko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kowal_86

Nikt się nie maże, a przynajmniej ja na pewno nie. Nie pasował mi rozmiar to kupiłem coś innego. Po prostu lubię tę markę, darzę ją nawet sentymentem bo od Steinharta zaczęła się moja przygoda z zegarkami. Czas na noszenie patelni w moim przypadku jednak już minął, trzeba iść dalej i fajnie byłoby mieć wybór. Tym bardziej, że w linii Marine "damki" się już pojawiły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ja kiedyś spróbowałem Pilota of Steinharta, na Unitasie. Koperta 44 mm średnicy. Wydawał się w sam raz. Później tak się stało, że oddałem go bratu. Gdy ostatnio przy okazji spotkania z bratem widziałem ten zegarek, wydał mi się wielki. Podoba mi się jego surowość, ale jednak dla mnie jest za duży. Ale bardzo podoba mi się diver ocean one, w wersji vintage :-) Kiedyś będzie mój ;-)

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Ale bardzo podoba mi się diver ocean one, w wersji vintage :-) Kiedyś będzie mój ;-)

 

Świetny zegarek ale... u mnie się nie utrzymał...

 

DSC04965.jpg

 

podobnie jak pilot...

 

DSC00707.jpg

 

jeśli kiedyś wrócę do Steinhart'a to pewnie do O1 GMT z ceramiką bo tego wspominam najlepiej:

 

DSC05549.jpg


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gość”u

Jest cała masa fajnie wykonanych pilotów 40-41 mm, zupełnie nie rozumiem po co się zaraz mazać. Steinhart takich nie robi, bo rynek jest tym nasycony. Koperta 44 mm dobrze leży na łapce nawet 17,5 cm, sam byłem zaskoczony. Nie, do kloca, to jej daleko.

 

Rozmiar 44 jest OK. Wysokość jest nieporozumieniem, 14 mm... Nikt się, nie maże. Ty znajdujesz tylko okazje aby zagrać. EOT.

Edytowane przez Konrad Wróblewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar 44 jest OK. Wysokość jest nieporozumieniem, 14 mm... Nikt się, nie maże. Ty znajdujesz tylko okazje aby zagrać. EOT.

 

No właśnie Ty się mażesz. Nie rozumiesz, że koperta pilota powinna mieć zachowane pewne proporcje i piloty Steinharta mają właśnie to "coś". To tak, jakbyś narzekał, że nurki nie wchodzą pod mankiet... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kowal_86

No właśnie Ty się mażesz. Nie rozumiesz, że koperta pilota powinna mieć zachowane pewne proporcje i piloty Steinharta mają właśnie to "coś". To tak, jakbyś narzekał, że nurki nie wchodzą pod mankiet... 

 

Trzymając się sztywno proporcji oryginalnych Beobachtungsuhr to przy 44mm szerokości koperty mógłby mieć nawet i 16,5mm grubości (oryginał miał około 21mm!). Myślę jednak, że technika produkcji kopert, mechanizmów i szkieł poszła na tyle do przodu, że można byłoby robić też wersje dla "leszczy", którzy mają chude nadgarstki i chcieliby od czasu do czasu schować zegarek pod mankietem :)

Edytowane przez Kowal_86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kowal_86

Przecież jest spokój :)

 

Wracając do tematu Istvan to podjąłeś już decyzję co do Steinharta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.