Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Globmaster, chyba trochę niedoceniany u nas na forum model. Sporo mniej blinku od Datejusta, ale czuć od niego jakby trochę większa klasę.

 

 

 

49466e52a36cc.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal test trwa. @Master yoda .... sorry. Międzyczas 11.51 oba zegarki pracują nadal.d42da926e7776009380fbd9ce73f97db.jpg

Około 17-tej będę mógł znów sprawdzić stan....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Mam nadzieję, że o 12 się zatrzymały ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Carrera 7750  z włączonym chronografem zatrzymała się po 34 godzinach - zresetowałem ją i sama ruszyła bez potrząsania teraz idzie już 4 godzinę - podam kiedy padnie 

 

Za to ten drugi z czerwonym sekundnikiem val.7734  idzie z włączonym chronografem już 44 godziny i 20 minut więc brakuje mu niewiele do wyniku bez chrono  - wydaje mi się że chodzi dłużej ponieważ jak by nie było ma mniej do ciągnięcia - ma o jedno wskazanie mniej i pojedynczy datownik pewnie ma to wpływ 

 

Na końcu podsumuję wszystko  i napiszę 

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie. Stało się.

Moon zatrzymał się o 16.40 a FOIS chodzi dalej. 93334cc9d12132de8e6cbd55f8e97afd.jpg

Czyli zwycięzca został Kolega @grubens, który obstawiał godzinę 17-ta! Serdecznie gratuluje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gość”u

Kiedy wysyłasz koledze Omege? Wygrał. Trzeba mieć gest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A FOIS chodzi dalej. To ciekawe bo bez chrono zatrzymał się 1/2 godziny wcześniej niż Moon.

Nowszy. Ma silniejsza sprezyne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz reset i badaj dalej ile dojdą bez chrono 

 

U mnie test trwa co ciekawe ten z czerwoną sekundą z włączonym chronografem chodził 47godzin i 7 minut przypomnę że bez włączonego chrono 49 godzin i 23 minuty - został zresetowany i dalej ruszył 

 

Carrera na włączonym chrono przeszła tylko 34 godziny czyli sporo mniej za to po zresetowaniu idzie już 8 godzin i 40 minut 

 

Teraz napiszę już dopiero jak wszystko stanie i zrobię podsumowanie 

 

 

Oba powinny stanąć za max 3 godziny więc wieczorkiem albo jutro rano wynik  :D

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale bez chrono chodził krócej niż Moon.

Ale nie wiele a z chrono siła sprężyny zapewne ważniejsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynik u mnie. Z chrono Moon zatrzymał się po 44 godz. I 40 minutach a FOIS po 48 godz. 17 minutach. Odpowiednio bez chrono było 50 godz. 5 minut Moon i 49 godzin i 40 minut FOIS.

3a19b8d063901a55dbaccd625d5d1e7e.jpg

Reset i ruszyły dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie 20% a lekko ponad 10% w przypadku starszego moona. Dla mnie dodatkowa konkluzja taka, że z wiekiem stoper mocniej skraca czas pracy zapewne przez coraz słabszą spręzyne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czort wie czy wiek zegarka i sprężyny ma znaczenie - pewnie tak 

 

Zatrzymał się zegarek z czerwonym sekundnikiem ten na Valjoux 7734 i ...........

 

- Z wyłączonym chronografem szedł 49 godzin 23 minuty

- Z włączonym chronografem szedł 47 godzin i 7 minut  po zatrzymaniu został zresetowany i wtedy samoczynnie ruszył, przeszedł dodatkowe 2 godziny i 5 minut czyli w sumie  = 49 godzin i 12 minut 

Różnica to tylko 11minut   :blink:  przyznam że nie spodziewałem się tak dokładnego wyniku 

 

 

Carrera 7750 jeszcze idzie brakuje jej 2 godziny aby czasy były zbliżone  :)

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Globmaster, chyba trochę niedoceniany u nas na forum model. Sporo mniej blinku od Datejusta, ale czuć od niego jakby trochę większa klasę.

 

Miałem okazję ostatnio przyjrzeć się tej Omedze i jeśli chodzi o jakość wykonania to Rolex chodzi w innej wadze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gość”u

Miałem okazję ostatnio przyjrzeć się tej Omedze i jeśli chodzi o jakość wykonania to Rolex chodzi w innej wadze ;)

Lżejszej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nosiłem kilka miesięcy DJII w dokładnie tym samym kolorze tarczy i mam jakieś porównanje. Nie zauważyłem różnicy w jakości wykonania, na plus dla Rolexa bransoleta, a dla Omegi tarcza i dekiel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumuję i więcej nie smrodzę Wam w temacie chciałem skończyć jak już zacząłem  -_-

 

Zegarek z czerwonym sekundnikiem mechanizm Valjoux 7734 

- Z wyłączonym chronografem szedł 49 godzin 23 minuty

- Z włączonym chronografem szedł 47 godzin i 7 minut  po zatrzymaniu został zresetowany i wtedy samoczynnie ruszył, przeszedł dodatkowe 2 godziny i 5 minut czyli w sumie  =   49 godzin i 12 minut 

Różnica w rezerwie chodu to tylko 11 minut 

 

 

Zegarek z żółtym chronografem Carrera mechanizm Valjoux 7750

 

-  Z wyłączonym chronografem chodził równo 47 godzin (co do minuty) 

-  Z włączonym chronografem chodził równo 34 godziny po zatrzymaniu został zresetowany i wtedy samoczynnie ruszył, przeszedł dodatkowe 12 godzin i 41 minut czyli w sumie = 46 godzin i 41 minut  

Różnica to 19 minut 

Zegarek ten zatrzymał się znacznie wcześniej powodem może być bardziej rozbudowany chronograf i podwójna data jednak większego znaczenia nie ma ponieważ akurat ten model ma bardzo wydajny automat i zegarek nawet sporadycznie noszony dokręcił by się na kolejne godziny.

 

Testu koniec - muszę odpocząć  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypatrując się zdjęciu Globmaster zamieszcznego na ostatnim zdjęciu zauważcie szczotkowania koperty przy uszach.Takie mało dokładne się wydaje.Chyba,że to kwestia oświetlenia.


️+Seiko bez x = spełniony dwuzegarkowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Nosiłem kilka miesięcy DJII w dokładnie tym samym kolorze tarczy i mam jakieś porównanje. Nie zauważyłem różnicy w jakości wykonania, na plus dla Rolexa bransoleta, a dla Omegi tarcza i dekiel.

 

Obróbka koperty w tym modelu: szlify, krawędzie, szczególnie w okolicach uszu jest, delikatnie mówiąc, taka sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.