Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tarant

Jaka to okleina/fornir

Rekomendowane odpowiedzi

Mariusz - tylko osioł się upiera....Co do politury. Spirytusem nie próbowałem, wydawało mi się że jest to politura. Ale.. znajdą się i dowody na malowanie pędzlem.

 

538e78dff9bfc46am.jpg

 

Jacek. Kolor - a ścislej cyfrowe kolory - rzecz względna. Usiłowałem ustawić barwy w Paintnecie - dopiero cuda wyszły....


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej kolory - Piotr - to nie tylko to co na swoim monitorze zobaczysz. Każdy ma inaczej ustawienia monitora zrobione i będą różnice.

 

Nie bardzo wiem o co chodzi koledze, który pyta "jak wytłumaczę kolor" - kolor jest mahoniowy jak najbardziej ( biorąc pod uwagę odchyłki monitorowe)

Może przyzwyczailiście się do ciemnego mahoniu i stąd zdziwienie. Te ciemniejsze kawałki widać wyraźnie jak powstały w pęknięciach... bez względu na to czy jest to mahoń , czy nie. Oczywiście kilka innych egzotycznych gatunków też by pasowało, ale zakładam, że jako mało popularne nie były łatwo dostępne.

Co do politury - to bez znaczenia czy oryginalna czy czymś zastąpiona B) Źle położyć można wszystko i bez względu co to jest w pokazywanym zegarze, najlepiej położone nie jest - sorry za szczerość - jak dla mnie to jest do zdjęcia.

 

Ja np wolę woski - dużo więcej z tym roboty ale efekt - ten niesamowity gładziutki półmat nie ma sobie równych... jak dla mnie :)


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz...trochę by mi było szkoda.Zegar przeszedł, jak sądzę" renowację wiele lat temu. Listwy korony na przykład przybito od zewnątrz gwoździami. Ale starymi, o nierównych łbach, pokrytych korozją, bardziej przypominającą patynę na nakago nihonto B). Zegar miał zapewne wcześniej stałą ażurową koronę. O coś takiego:

601b32ab0675ecfb.jpg

 

597dd10a4274fc58.jpg

 

Jak widać, powtarzającą się - najpewniej jedna z tych uwidocznionych jest "rekonstrukcją"

 

Może i tą politurkę - lakierek walnięto. No właśnie - kiedy ? Może to i osobliwy pogląd, ale takie partactwo sprzed kilkudziesięciu lat jest już trochę nierozerwalnie zwiazane z tym zegarem....


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Barwa mahoniu jest bardziej czerwona niz zolta, barwa debu jest bardziej zolta nie czerwona.

To co tam widze to przewaga zoltego - ale to rowniez kwestia indywidualnego odbioru kolorow.

 

Tarnat - co stoi za twoim pytaniem? Masz watpliwosci, chcesz dokupic fornir by uzupelnic braki....czy tak dla draki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnych podtekstów. Po prostu NIE WIEM JAKA TO OKLEINA. Wisi mi to przed nosem od kilku miesięcy. Przyjąłem na początku, ze to dąb. Ale, jak to nieraz z czasem zacząłem miec wątpliwości. Jak widac po dyskusji - uzasadnione. W skrzyni nie ma ubytków wymagających uzupełnień.

PS. W "realu" barwa wpada bardziej w czerwień. Dąb barwiony na mahoń ? Zdębiały mahoń ? B)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaprawdę, powiadam wam, jest to stara dębina, z domu przy morzu. Tak to działa, dębina wilgotnieje, wysycha, wilgotnieje,, wysycha.

Trzymałęm ich w ręce setki, jeszcze go czuję opuszkami.

WITAM ŻEGNAJĄC ZARAZEM GRONO SZANOWNE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaprawdę, powiadam wam, jest to stara dębina, z domu przy morzu. Tak to działa, dębina wilgotnieje, wysycha, wilgotnieje,, wysycha.

Trzymałęm ich w ręce setki, jeszcze go czuję opuszkami.

WITAM ŻEGNAJĄC ZARAZEM GRONO SZANOWNE

My tak nie coodziennie - tylko jak sie nudzimy B)

Pawel - zostan dluzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Właśnie przyszło do mnie skrzyneczka identyczna z Twoją Tarant. Tyle że oczywiście jest niekompletna bo bez brody. Ale dla mnie to nie problem (kolejne wyzwanie) bo właściwie za grosze zdobyłem idealne opakowanie dla mojego werku GB 41 xxx. Pewnie będę prosił Cie o pomoc przy projektowaniu owej brakującej brody :)

 

O! teraz się udało! Jak widzisz jest prawie identyczna. Drewno chyba orzech lub brzoza ale jeszcze muszę to skonsultować. Mam szczęście do zieleni w skrzyniach :)

Musze dorobić brodę i półkole nad tarczą. Tej koszmarnej rzeźby na górze nie mam zamiaru robić.

 

 

 

3c59fa9babe3bf40.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze wznowic watek Piotra bo oprócz powyższej skrzynki (która dalej czeka na swój czas) kupiłem ostatnio Germanię w prawie identycznej skrzyni (może co poniektorzy wiedzą o czym piszę ;) )

Germania jest w stanie oryginalnym bez raptem jednej listewki.

Pomyslałem sobie że może warto by było poszukać inspiracji dla korony. Jeden przyklad juz mam (ten powyżej) ale wdzieczny będę za podesłanie linków lub info w tej sprawie.

 

Może ktoś z Was widział cos podobnego w stanie oryginalnym????

 

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież miałeś dorabiać taką:

83f72f6bce038ed4gen.jpg

 

Moim zdaniem szansa na autentyczność jest powyżej 90 % B)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tylko właśnie gdzieć mi się ten 'pikczer' zatracił! Ale pełna zgoda wg mnie też ta górka powinna tak wyglądać. Co ciekawe powyższe nie wyklucza też tej potężnej ażurowej w stylu disco polo. Zauwazyłem że skrzynia z mojego wcześniejszego postu ma potęzne dwa prostokątne otwory po bokach trójkątnego zwieńczenia w sam raz do montażu takiego wiekiego cuda.

Germania natomiast ma tylko jeden otwór na szczycie trojkata co by wskazywało raczej na skromniejszą aplikację jak ta z Twojego posta.

Poza tym ona jest po prostu ładna a tamta pancerna...hmmm....szpeci ten zegar.

 

Dzięki. Po urlopie zamieszczę pare zdjęć bo udało mi się upolować coś ciekawego w UK.

Właśnie organizuję transport.

Niestety to nie biedermaier ani nie centralna sekunda ale jeśli mam rację (troche ryzykowałem) to zakup i tak warty był zachodu.

 

A jeśli koledzy maja jeszcze inne propozycje n.t. tej gorki to z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da sie ta Germanie wyszpachlowac, czy bedziesz wymienial jakis element?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest lepiej niż myślałem. Dziurki na drzwiczkach (mało) do szpachlowania i będzie OK. Dziurki na półce nad brodą w miejscach niewidocznych. Wszystko do szpachlowania. Kawał dobrej roboty stolarskiej. Fornir klejony z jednego kawałka na brodzie i górze. W sumie ładny egzemplarz i do tego oryginał na stosunkowo niskich numerach 43xxx (chyba). Cyferblat myślałem że jest wyblakły albo wytarty (tak wygladał na zdjęciach) a tymczasem to biały drobny pył pod którym jest piękna porcelanka. Jak mu zafunduję taką delikatną koronkę jak Piotr wrzucił powyżej to będzie ładny.

Trochę mu jednak brakuje do tej Twojej Germanii dla której dorabiałeś górę (na marginesie na zatoce ktoś sprzedaje zegar w identycznej skrzyni-nawet przez moment myślałem ze to Twój - ale to nie Germania :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sie ciesze, widzialem ta aukcje, ale odpuscilem ( to moze dobrze bo bysmy podbili sobie nawzajem cene)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.