Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Taka Omega z 1978 r. do mnie zawitała :)

NOS z prawdziwego zdarzenia - pudełko, pasek, klamerka w komplecie.

 

Dam jej trochę czasu na zaprzyjaźnienie, a jeśli się nam nie uda - to idzie do ludzi :)

post-63245-0-66729200-1422462636_thumb.jpg

post-63245-0-04656800-1422462645_thumb.jpg

post-63245-0-16141900-1422462653_thumb.jpg

post-63245-0-10388400-1422462683_thumb.jpg

Edytowane przez OmegaDeVille

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stan świetny, a cóż w środku?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny mechanizm, choć 620 moim skromnym zdaniem była chyba ładniejsza. Lata siedemdziesiąte, trzeba było oszczędzać by konkurować z kwarcami ;)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję ja kupić jeszcze zanim Marcin wszedł w jej posiadanie - bardzo ładna - zakup to chyba z przed kilku miesięcy??

Oczywiście nie ma to znaczenia tak tylko pytam czy to ten sam ??

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem go od Marcina jakiś miesiąc temu, ale cieżko nam (z Omegą) znaleźć wspólny język. Choć jest to zegareczek, moim zdaniem, całkiem urodziwy, to nie wszystkim taka stylistyka odpowiada - prawda Piotrek (@sneer)? :P:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

625 szybsza:-)

Ale zegareczek Filipa "firmowy...w koncu DeVille:-) :-) -)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

625 szybsza:-)

Ale zegareczek Filipa "firmowy...w koncu DeVille:-) :-) -)

Dokładnie...z klasą!

 

ps. Co oznacza w języku angielskim "DeVille"?

Edytowane przez OmegaDeVille

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dokładnie...z klasą!

 

ps. Co oznacza w języku angielskim "DeVille"?

 

to nie angielski, de ville po francusku znaczy "z miasta" lub "miejski"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dziękuję za wytłumaczenie :)

to ja dziękuję - za pytanie - przynajmnie raz mogłem napisać coś "merytorycznego" w temacie omegi. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja dziękuję - za pytanie - przynajmnie raz mogłem napisać coś "merytorycznego" w temacie omegi. ;)

 

Dobrze ze nie village...:-)

Teraz ja napisałem coś 'merytorycznego" i nie o Omedze....:-) :-)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli kolega forumowy P. Filip  to "Omega z miasta "   ;)  Mało to merytoryczne ale niech też mam swój udział w tej dyskusji  B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, sorry - z całym szacunkiem, ale czy Wy na serio z tym znaczeniem nazwy De Ville?

Jeśli kogoś uraziłem, to z góry przepraszam, ale... dobra, koniec.

 

P.S. Podobną Omegę posiada mój dziadek (niestety w kwarcu). Mimo to bardzo fajny (a Twój fajniejszy) zegarek.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nie znam się na Atlantikach ale ten wpadł mi kilka dni temu w ręcę... jest nieużywany :rolleyes: ...nigdy nie noszony :D ...nic o nim nie wiem jak możecie to pomóżcie :rolleyes:  to chyba jedyny Atlantic którego sobie zostawię w kolekcji :)

 

DSCF6943_zpsde48e2c1.jpg

 

DSCF6940_zps655c443e.jpg

 

DSCF6937_zpsbcd9ba45.jpg

 

DSCF6947_zpsc2e330a9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nie znam się na Atlantikach ale ten wpadł mi kilka dni temu w ręcę... jest nieużywany :rolleyes: ...nigdy nie noszony :D ...nic o nim nie wiem jak możecie to pomóżcie :rolleyes:  to chyba jedyny Atlantic którego sobie zostawię w kolekcji :)

 

DSCF6943_zpsde48e2c1.jpg

 

 

 

 

 

Nie chciałbym Cię wkurzać, ale niestety, koperta i dekielek były odnawiane, co do tarczy mam wątpliwości, ale prawdopodobnie również była odnawiana.

Edytowane przez chronofil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Koperta odnawiana, ale całkiem nieźle. Dekiel stalowy, więc to nie grzech :), ale polerowany.

Tarcza chyba też, ale tu niech się kolega Mwatch wypowie, chyba ma największe z nas doświadczenie.

Fajna koronka, kształtem zbliżona do oryginalnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

no i koronka jakby nie taka, więc raczej było grzebane z każdej strony. A serio pisałeś z tym nienoszeniem? Czy może tylko ironizowałeś?  Jeśli nie, to zdradzisz skąd zakup? Ciekaw jestem, kto ewentualnie sprzedał jako "nigdy nienoszony".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki by nie był - czy w całości robiony czy częściowo nie zmienia to faktu że zegarek wyszedł idealnie skoro w dużym powiększeniu trudno rozpoznać co było robione - na żywo mało który poznałby że koperta była polerowana na zdjęciach jest mocno powiększona a polerka bardziej widoczna 

Niech się nosi - naprawdę piękne cacko  :)

 

EDIT: Koperta nie jest czasem stalowa??

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Koperty były mosiężne, ta jest chromowana, widać to po lekko zaokrąglonych krawędziach. Ale, powtarzam, jest zrobiona całkiem nieźle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Paweł, masz rację, że zrobiony ładnie. Choć możnaby przyczepić się do kilku spraw. Np. do takiego odnowionego egzemplarza możnaby wstawić odnowioną oryginalną koronkę (koszt relatywnie niewielki), wyczyścić zagłębienia w deklu, dekiel spolerować jeszcze koncentrycznie, itp.

Ale jeśli Kolega pisał poważnie z "nienoszonym", to znaczy, że ktoś wprowadził go w błąd, a to już jest niefajne. Taki atlantik w stanie NOS, to byłby rarytas jak mało który, i jak mało który mogłby pójść za niezłą sumkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ten zielonkawy nalot pomiędzy kopertą a deklem. To pasta, czy resztki człowieka?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem , koperta w 100 %  odnawiana , dekiel polerowany z miernym efektem , co do tarczy to obstawiam na oryginał , Indeksy  godzinowe ( luma )  mają  na sobie ślad czasu ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.