Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Szczeliny na dekielku-ewidentnie wskazują że to nie NOS

Spolerowane "wżery" też.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza na 100% odmalowana i to byle jak według metody"Pędzlem chlap dwieście cap",Zwróć uwagę na czarna kreskę biegnąca od 12 do 6 na Twoim zegarku kreska ta wchodzi na napisy Atlantic W-master 21 j Prima itd ,,W oryginalnym zegarku ta linia jest przerwana w miejscu napisów,.

Edytowane przez mayor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się .,Zresztą w tym picowanym zegarku ta linia wchodzi nawet na nakładane złocone logo Atlantic

post-67292-0-22170900-1422562115.jpg

Edytowane przez mayor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No więc mnie też tarcza wydaje się odnawiana, ale... w książce p. Kutermankiwewicza, w rozdziale 6 na str. 5 z 17 jest bardzo podobne nakładane logo, przez które biegnie linia, tak, jak na tej tarczy.

 

Na wszelki wypadek wklejam link do książki:

 

http://atlantic.helwecja.com/ksiazka

 

rozdz. 6, str. 5/17

 

edit: ale mimo wszystko jestem prawie pewien, że tarcza został odmalowana. Dla niepoznaki przed odmalowaniem tarczy ktoś zamaskował indeksy (kropki) z lumą. Podczas zdejmowania maskowania odrywała się nowa warstwa, co najwyraźniej widać przy indeksie 5-ym. Tarcza została prawdopodobnie błędnie odnowiona, bo zgodnie ze wzorem, do którego podałem link (książka), ale oryginalnie prawdopodobnie wyglądała tak, jak ta ze zdjęcia zamieszczonego w poście mayora.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Co do keski, to nie sądzę, żeby w książce Kutermankiewicza była podana, jako przykład, odmalowywana tarcza, więc pewnie kreska przez logo bywała, ale nie koniecznie musiało tak być w tym konkretnym przypadku przed renowacją. Moim zdaniem indeksy z oryginalną lumą zamaskowano, odnowino tarczę i usunięto maskowanie indeksów. Obecnie tarcza jest w stanie "idealnym", a wokół indeksów z lumą są jakieś wyraźne ubytki. :)

 

Nadal pozostaje pytanie, czy Kolega nabył zegarek z pełną świadomością, czy ironizował, wiedząc, że jest to odnowiony egzemplarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do keski, to nie sądzę, żeby w książce Kutermankiewicza była podana, jako przykład, odmalowywana tarcza, więc pewnie kreska przez logo bywała, ale nie koniecznie musiało tak być w tym konkretnym przypadku przed renowacją. Moim zdaniem indeksy z oryginalną lumą zamaskowano, odnowino tarczę i usunięto maskowanie indeksów. Obecnie tarcza jest w stanie "idealnym", a wokół indeksów z lumą są jakieś wyraźne ubytki. :)

 

Nadal pozostaje pytanie, czy Kolega nabył zegarek z pełną świadomością, czy ironizował, wiedząc, że jest to odnowiony egzemplarz.

Autor książki jako źródło podaje internet ,a głównie zdjęcia i opisy z aukcji Allegro.quote-,W poniższym opracowaniu starałem się przedstawić różnorodne loga zegarków firmy Atlantic, wykorzystując wiedzę zawartą w Internecie (głównie w opisach ofert aukcji Allegro) jak również zdobytą podczas rozmów z zegarmistrzami. Wiele z poniższych wycinków zdjęć tarcz zegarków jest bardzo niskiej jakości, która wynika z jakości samych zdjęć (zdjęcia zamieszczane w Internecie są konwertowane do mniejszej rozdzielczości ze względu na szybkość ich otwierania).

Edytowane przez mayor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wypowiadam się na temat tarczy, bo nic więcej merytorycznego na jej temat powiedzieć nie potrafię poza tym co zostało już powiedziane, choć jestem bardzo ciekaw jaki będzie końcowy wniosek naszych rozważań. Wspomniana książka jest wspaniałym zasobem wiedzy o Atlanticach i sądzę, że większość z nas budowało swoja wiedzę właśnie na tej publikacji, ale podobnie jak kolega @mayor uważam, że zawiera ona trochę nieścisłości i niektóre zdjęcia mogą wprowadzać w błąd. (Szczególnie jeśli chodzi o odnawiane tarcze i koperty). Jestem ciekaw opinii Piotra, bo z tego co pamiętam to ma podobny rodzinny i z pewnością oryginalny egzemplarz.   


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem można opierać się na pewnych wiadomościach z książki ,ale  posiada ona kilka błędów , szkoda że autor opierał się na zdjęciach z internetu ,a nie na zdjęciach przykładowo ze swojej kolekcji . Zdjęcia które zamieścił w książce to kropla w morzu w porównaniu z kolekcjami niektórych forumowiczów. Śmiem twierdzić że to   książka wydana formie broszury ... Tyle na temat książki ... Myślę że największą wiedzą jest to forum i nasze wypowiedzi . Kwestię kreski postaram się wyjaśnić na poniżej przedstawionych zdjęciach . Zegarki posiadam w swojej kolekcji od dłuższego  czasu. Co do oryginalności tarcz  , to jestem  w 1000%  stwierdzić że są oryginalne , bo sam je czyściłem , myłem itd , nie chcecie wiedzieć w jakim stanie były ( tragedia)  , nie były odnawiane. Dla zainteresowany proszę zerknąć na pionowe kreski które idą przez logo Atlanica.

 

Przepraszam za jakość zdjęć , robiłem na szybko komórką .

 

 

img-14225695231856479056.jpg

 

 

 

img-14225695201769866119.jpg

 

 

 

 

img-1422569519514456430.jpg

 

 

 

 

 

img-1422569516227048243.jpg

Edytowane przez MWATCH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Co do przekreślania logo przez linię krzyża, w pełni podzielam zdanie Marcina.

 

Edyta: właśnie zmieniłem zdanie, tarcza wyglada mi na niemalowaną, porównałem ją ze swoją, jedyną różnicę jaka zauważyłem to inny odcień napisu PRIMA, ale to może być sprawa oświetlenia, warunków przechowywania...

Edytowane przez xylog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że mój Atlantic wzbudził duże zainteresowanie :rolleyes: ... Zegarkami zajmuje się o kilkunastu lat i nieraz odnawiałem ( chromowanie, niklowanie, złocenie ) kopertę i wiem jak wygląda koperta odnowiona. może na zdjęciach nie widać ale koperta ma ranty bardzo ostre, nie są one półkoliste czy zaokrąglone...Co do tarczy widze że zdania podzielone... Wiem jaka jest historia tego zegarka. Niemożliwym byłoby odnowienie tej tarczy i koperty w ostatnich 15-20 latach ... Chyba że ponad 20 lat temu ktoś potrafił ten zegarek doprowadzić do takiego stanu :)

 

WP_20150130_00_02_07_Pro_zps33d4dfda.jpg

 

WP_20150130_00_02_02_Pro_zpsf7ab3d9a.jpg

 

WP_20150130_00_01_35_Pro_zpsadf23c85.jpg

 

WP_20150130_00_00_16_Pro_zpsf905e70c.jpg

 

WP_20150130_00_00_30_Pro_zps77bff72c.jpg

 

WP_20150129_23_59_49_Pro_zpsfa37146e.jpg

 

WP_20150129_23_59_26_Pro_zps29d6cf92.jpg

 

WP_20150129_14_44_28_Pro_zpse0c2a27d.jpg

 

o tym że jakieś oznaki brudu są w szparach do odkręcania na delku, świadczy sposób przechowywania tego zegarka :(:wacko: cud że zegarek zachował się w takim stanie ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli uważacie że zegarek ten jest w całości odnawiany proszę pokażcie mi jak wyglądał egzemplarz wychodzący wtedy z fabryki  -_- 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że koperta i dekielek były odnawiane.

 

To ze koperta ma ostre kanty świadczy jedynie ze procecs chromowania był przeprowadzony przez fachowca [odpowiednie przygotowanie koperty] nie partacza.Bylejactwo w tej usłudze ,co widzimy często na forum bierze sie stąd że fachowcy nie chcą sie bawić z tak małymi elementami ,jak wyjdzie ,tak wyjdzie...

 

 

 

 

 

 

Chyba że ponad 20 lat temu ktoś potrafił ten zegarek doprowadzić do takiego stanu  :)

 

A jaki to problem by był w 1995 roku?

 

Dekiel ma widoczne ślady polerowania.

Co do tarczy -pojęcia zielonego nie posiadam :)

 

Reasumując ,moim zdaniem ktoś zrobił z dobrze zachowanego egzemplarza "NOS"

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o dolnych napisach na tarczy (watrrproof, incablock, antimagnetic)? Dla mnie są one za grube.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Na podstawie zdjęć stwierdziłbym, że koperta i dekiel odnawiane.

Koronka ma dobry kształt, ale brak logo.

To tez dziwne w nieruszanym zegarku. Ale w Atlantiku tyle dziwów już widziałem, że i to mogło się zdarzyć.

 

Jeśli jesteś przekonany, że te ostre kanty tam są, to pozostaje pogratulować i zakończyć dyskusję tu. I chętnych do dalszej zaprosić do właściwego działu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Longines? 


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Ano. Tym razem cechowany od stóp do głów.

Teraz dwa kolejne pytania :) 

Nad sub tarczą jest "Anti-magnetic"? 

Wyprodukowany na zamówienie lotnictwa/wojska? 


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Kolega to ma oko :)


Majetek :rolleyes: .... który kaliber ? 15.68z czy 15.94 :P

 

 

15.94  Kolega to ma oko :)

 

Tak do Czeskiego Wojska, ale im nie pomógł :P  Były też wersje cywilne.

Edytowane przez primabaleron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrócę jeszcze do Atlantica,miałem ich już "trochę" ale na chwilę obecną mam cztery sztuki tego modelu trzy z nakładanym napisem i jeden z malowanym i wygląda to tak,że w trzech sztukach krzyż na tarczy "leci" po napisach a w jednym nie przecina napisów i to jest napis nakładany.Tarcze w\g mnie były czyszczone\myte ale nie malowane.

Może to coś wam pomoże :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś się "dogadałem" :) -zdjęcie własciciela ,mam nadzieje że nie będzie zły ;)

post-48316-0-55445400-1422651100_thumb.jpg


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.