armian 10 #1276 Posted November 10, 2011 Na tej Elodze patyna wygląda jak integralna część tarczy = deseń maskujący. Fajny sikorek. Enicar smakowy, zielony pasek mu! 0 Share this post Link to post Share on other sites
D@wid 37 #1277 Posted November 10, 2011 Dziś dotarł nowy członek rodziny, od razu dostał nowy pasek. Kupowany z lekką obawą przez sieć, ale po założeniu fajnie koresponduje kolorem z sekundnikiem. Szkoda, że koperta ma minimalnie za krótkie uszy i pasek siedzi na słowo honoru, trochę brakuje luzu... Co nie zmienia faktu, że już drania lubię . O żesz...znalazł się ten, co mi Enicara sprzątnął z Alledrogo . Czy pasek, na którym był po zakupie był zielony? Wtedy będę miał 100% pewności, że tego samego licytowałem.Wg. mnie ten Enicar na zielonym pasku miażdżył wyglądem oba suty. 0 Share this post Link to post Share on other sites
Stary 78 #1278 Posted November 11, 2011 Fajna tarcza w tym enicarze. Taka optymistyczna A pasek ciasny, bo zapodałeś mu masywny pach, a on przystosowany do delikatnego paska.A propos tarcz - patyna na tarczy zwykle drażni. Tę elogę kupiłem głównie ze względu na patynę Mi osobiście ta Eloga podoba się także za wskazóweczki, które są bardzo ciekawe!!!! a patynka rzeczywiście dużo uroku jej dodaje 0 Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... Share this post Link to post Share on other sites
Stary 78 #1279 Posted November 11, 2011 (edited) Na tej Elodze patyna wygląda jak integralna część tarczy = deseń maskujący. Fajny sikorek. Enicar smakowy, zielony pasek mu!Zielony faktycznie powinien mu pasować Edited November 11, 2011 by Stary 0 Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... Share this post Link to post Share on other sites
Stary 78 #1280 Posted November 11, 2011 A to moje ostatnie dwa okazy dzięki uprzejmości kolegi z forum. Dzięki !!! cieszą mnie jak cholera i wbrew oczekiwaniom ta mniejsza nawet bardziej choć większa z centralnym sekundnikiem na żywo robi lepsze wrażenie niż na zdjęciach s stan obu bajka nie wspominając o mechanizmach. Obie lata 30-te 0 Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... Share this post Link to post Share on other sites
apsik 0 #1281 Posted November 11, 2011 O żesz...znalazł się ten, co mi Enicara sprzątnął z Alledrogo . Czy pasek, na którym był po zakupie był zielony? Wtedy będę miał 100% pewności, że tego samego licytowałem.Wg. mnie ten Enicar na zielonym pasku miażdżył wyglądem oba suty.Tak, to ten z pierwotnie zielonym pasiorem Prawdopodobnie na niego wróci, ale wcześniej będzie musiał zaliczyć wizytę u zegarmistrza, bo się zatrzymuje. Trochę pochopnie doceniłem sprzedającego, czy na alle można trafić zegar bez papierów, który nie będzie wymagał natychmiastowego przeglądu ?... Sam Eniek faktycznie miażdzy, mój marny warsztat fotograficzny nigdy nie odda jego rzeczywistego uroku - tarcza i obniżające się do środka nakładane indeksy robią świetne wrażenie.ps. wiem, że marne pocieszenie, ale w najbliższym czasie nie musisz obawiać się konkurencji z mojej strony przy jakiejś licytacji czasomierza, Eniek wystarcza 0 Share this post Link to post Share on other sites
muflobar 0 #1282 Posted November 11, 2011 A to moje ostatnie dwa okazy dzięki uprzejmości kolegi z forum. Dzięki !!! cieszą mnie jak cholera i wbrew oczekiwaniom ta mniejsza nawet bardziej choć większa z centralnym sekundnikiem na żywo robi lepsze wrażenie niż na zdjęciach s stan obu bajka nie wspominając o mechanizmach. Obie lata 30-te Omegi robią oszałamiające wrażenie!Gratulacje 0 Share this post Link to post Share on other sites
lamwoj 492 #1283 Posted November 12, 2011 (edited) Obie faktycznie super! Z tym , że dolna miała chyba malowany blat , bo miałem kiedyś podobną w oryginale i indeksy były złocone a sekundnik wyglądał troszkę inaczej niż ta sercówka. Pozdrawiam Edited November 12, 2011 by lamwoj 0 Share this post Link to post Share on other sites
D@wid 37 #1284 Posted November 12, 2011 Tak, to ten z pierwotnie zielonym pasiorem Prawdopodobnie na niego wróci, ale wcześniej będzie musiał zaliczyć wizytę u zegarmistrza, bo się zatrzymuje. Trochę pochopnie doceniłem sprzedającego, czy na alle można trafić zegar bez papierów, który nie będzie wymagał natychmiastowego przeglądu ?... Sam Eniek faktycznie miażdzy, mój marny warsztat fotograficzny nigdy nie odda jego rzeczywistego uroku - tarcza i obniżające się do środka nakładane indeksy robią świetne wrażenie.ps. wiem, że marne pocieszenie, ale w najbliższym czasie nie musisz obawiać się konkurencji z mojej strony przy jakiejś licytacji czasomierza, Eniek wystarcza Sprzedawca pisał "po zegarmistrzowskim przeglądzie na idealnym chodzie", może mu nie chodziło o bieżący stan rzeczy? Tak czy siusiak: wkurzające jest to, że w koszt zakupu używanego zegarka na alledrogo trzeba sobie doliczyć koszty przeglądu/smarowania. Gratuluję zakupu, zrób zegarkowi przegląd i ciesz się nim, bo to kawał ślicznego sprzętu. ps. wiem, że marne pocieszenie, ale w najbliższym czasie nie musisz obawiać się konkurencji z mojej strony przy jakiejś licytacji czasomierza, Eniek wystarcza Heh, dobre i jednego konkurenta mniej . 0 Share this post Link to post Share on other sites
Jacek Grzeszczak 0 #1285 Posted November 12, 2011 Moje ostatnimi czasy nabyte zegarki. Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us 0 Share this post Link to post Share on other sites
enicar_rr 0 #1286 Posted November 12, 2011 Przecudne 0 Share this post Link to post Share on other sites
lamwoj 492 #1287 Posted November 12, 2011 Aleś kolego pojechał po rajtuzach. Szacun i miazga!!!!!!!!!!!!!!!!!! (szczegulnie 2 i 3) 0 Share this post Link to post Share on other sites
Krzysiek_W 449 #1288 Posted November 12, 2011 ten master - quartz... a pisałeś mi że się nad nim zastanawiasz 0 Share this post Link to post Share on other sites
Jacek Grzeszczak 0 #1289 Posted November 13, 2011 ten master - quartz... a pisałeś mi że się nad nim zastanawiasz Doszedłem do wniosku, że nie ma nad czym się zastanawiać 0 Share this post Link to post Share on other sites
Jacek Grzeszczak 0 #1290 Posted November 13, 2011 Aleś kolego pojechał po rajtuzach. Szacun i miazga!!!!!!!!!!!!!!!!!! (szczegulnie 2 i 3) Wielkie dzięki za uznanie. Cieszę się, że nie tylko mnie się podobają. 0 Share this post Link to post Share on other sites
lamwoj 492 #1291 Posted November 13, 2011 A u mnie dziś ciekawostka - Wylerek. Średnica 34,5 bez koronki na niezłym chodzie. Jest jeszcze omesia ale muszę najpierw wysłać ją do spa. Pozdrawiam! 0 Share this post Link to post Share on other sites
enicar_rr 0 #1292 Posted November 13, 2011 (edited) Uwielbiam takie zegareczki.A Wyler,no cóż zacna marka.jeżeli to Wyler Eta1100 to najwcześniej druga połowa lat 50-tych już z incaflex.Podoba mi sie. Edited November 13, 2011 by enicar_rr 0 Share this post Link to post Share on other sites
lamwoj 492 #1293 Posted November 13, 2011 Według Ranfta to Wyler-Incaflex (Wyler ETA 1132) cirka 1950. Więcej o tym patencie tu http://zegarkiclub.pl/forum/topic/46525-wyler-lifeguard-chronograph/ Pozdrawiam! 0 Share this post Link to post Share on other sites
enicar_rr 0 #1294 Posted November 13, 2011 Według Ranfta to Wyler-Incaflex (Wyler ETA 1132) cirka 1950. Więcej o tym patencie tu http://zegarkiclub.p...rd-chronograph/ Pozdrawiam! Jeśli się nie myle to Wyler ETA 1132 jest z sub second a tego tutaj nie widze.Pozdrawiam. 0 Share this post Link to post Share on other sites
lamwoj 492 #1295 Posted November 13, 2011 Chyba masz rację ! Przegapiłem opis pozdrawiam! 0 Share this post Link to post Share on other sites
Stary 78 #1296 Posted November 15, 2011 (edited) Długo marzyłem o takim i w końcu jest gdybyście poznali historie zakupu to byście nie uwierzyli !!!!Koperta wykonana ze złota lata 30-te stan oceńcie sami a to zdjęcie mechanizmu jeszcze przed czyszczeniem ktoś może mi podpowiedzieć co tam siedzi czy to Landeron czy Venus bo biegłym nie jest jednak mam wrażenie, że to Landeron Edited November 15, 2011 by Stary 0 Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... Share this post Link to post Share on other sites
Guest xylog #1297 Posted November 15, 2011 Maciek, zdjęcia to ty potrafisz lepsze robić 0 Share this post Link to post Share on other sites
Stary 78 #1298 Posted November 15, 2011 Maciek, zdjęcia to ty potrafisz lepsze robić Tak zwłaszcza fotkę mechanizmu, która pstryknąłem telefonem u majstra zanim go do kąpieli wsadził czasami coś się uda ale ja Jacku muszę pstryknąć 20 i wtedy coś z tego wybiorę a u ciebie każde jest ładne i przejrzyste przy zestawie jaki sobie sprawiłeś. Musze w końcu się postarać o gadżety do mojego sony 0 Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... Share this post Link to post Share on other sites
lamwoj 492 #1299 Posted November 17, 2011 A to mój "nowy" Revue nabyty na naszym bazarku - właśnie dotarł. Ma fajną kremową tarczę i dostał już "nowy" pasek. Już ru....am oryginalną koronkę. Jednak co mnie w nim zauroczyło to mechanizm z mikroregulacją , to właśnie dla niego go kupiłem ! Pozdrawiam ! 0 Share this post Link to post Share on other sites
mw75 36 #1300 Posted November 17, 2011 Lanco, któremu nie mogłem się oprzeć. Bardzo lubię ten design, nieważne czy Swiss made czy w zegarkach sowieckich.Pozłoty brak (to chyba standard w Lanco) ale za to mosiężna koperta wygląda przednio. W środku 17 kamieniowy FHF 96, jak w Atlanticach. 0 Marcin Share this post Link to post Share on other sites