Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Ech!

Już można zamknąć "Pokażcie swoje Worldmastery". Nic więcej nie ma do oglądania. :D

Ja Ci dam zaraz zamknąć :), w tym dziale w zasadzie od jakiegoś czasu to tylko Twoje wykopane spod ziemi cudaki można oglądać :) a nawiasem mówiąc nie wiem czy ktoś tu może się pochwalić większym zbiorem Worldmasterów.

Ja choć w bardzo dobrym stanie mam zaledwie kilka ;) a le u Cibie jest dopiero na czym oko zawiesić :D


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co do koperty którą odnawiałeś sam też bym skorzystał z Chronostara, ta usługa jest naprawdę dobrze wykonywana ale cóż 95zł trzeb wyłożyć jednak efekt jest tego wart ;)

 

 

A ja bym się trochę czepiał jeśli się można czepiać :D

 

uszy jakby trochę mniejsze i lekko zaokrąglone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi sie wlasnie wydaje, ze fajnie spilowane. Tylko 100 to troche sporo...

 

Moim zdaniem za chude

 

ale "De gustibulus non disputantum est"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym się trochę czepiał jeśli się można czepiać ;)

 

uszy jakby trochę mniejsze i lekko zaokrąglone

Miałem takiego Tissota i te uszy takie są, one po prostu maja taki wygląd także w oryginale...

Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem takiego Tissota i te uszy takie są, one po prostu maja taki wygląd także w oryginale...

 

Jest dokladnie tak jak napisal Stary, krawedzie/ranty (te ktore sa) sa bardzo dobrze zachowane, a co do 'zmniejszenia' to mysle ze te kilka mikronow ciezko zauwazyc na zdjeciu ;) , wiadomo, stara warstwe chromu trzeba zdjac i wypolerwoac przed kladzeniem nowej warstwy chromu.

 

Ja jestem zadowolony, jedna rzecz na ktora mozna narzekac, to na dekelieku jest kilka wzerow, ale z drugiej strony wole aby tak zostalo niz miec dziure w dekelieku zrobiona przy nadgorliwym polerwoaniu, a juz kiedys cos takiego widzialem...

 

Wysylam im drugi zegarek do zrobienia i tez wstawie zdejcia przed i po :D

Edytowane przez piotr_n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No sam jestem Ciekaw co tam wysłałeś, ale z tego co zrozumiałem to dekielka od Tissota nie odnawiałeś tak?


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No sam jestem Ciekaw co tam wysłałeś, ale z tego co zrozumiałem to dekielka od Tissota nie odnawiałeś tak?

 

Dekielek jest ze stali nierdzewnej, takze go tylko wypolerowali?

 

W tym zegarku:

 

http://imageshack.us/photo/my-images/843/dsc09843y.jpg/

 

(z prawej strony na zdejciu) bede robil koperte i tarcze? (ten z zloty z lewej zostaje tak jak jest).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Tissocie pokusiłbym się o próbę delikatnego zdjęcia patyny z indeksów, tylko najpierw by trzeba dobrze zastanowić się jakiego środka użyć, żeby nie popsuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vintage, vintage... Lata 70-te, 60-te, 40-te... Staruszki... Zegarki z przeszłością...

Jaki vintage? Jakie staruszki? Gówniarstwo i żółtodzioby nieopierzone!

Mój nowy nabytek zaczął odmierzać czas kiedy Polskę rozbierali, Napoleonowi wąs się puszczał, a Mickiewicz się jeszcze nie urodził.

A teraz leży przede mną i klekoce... ;)

post-23302-0-94706600-1319574801_thumb.jpg

post-23302-0-56542400-1319574814_thumb.jpg

post-23302-0-97054400-1319574832_thumb.jpg

post-23302-0-07589800-1319574847_thumb.jpg

Edytowane przez chronofil

Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękności! faktycznie mój najstarszy elgin był nowiutki, a te juz był vintage ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cool.gifCzarna MAGIA! Coś wspaniałego! Zegarek Marzenie! Gratulacje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Vintage, vintage... Lata 70-te, 60-te, 40-te... Staruszki... Zegarki z przeszłością...

Jaki vintage? Jakie staruszki? Gówniarstwo i żółtodzioby nieopierzone!

Mój nowy nabytek zaczął odmierzać czas kiedy Polskę rozbierali, Napoleonowi wąs się puszczał, a Mickiewicz się jeszcze nie urodził.

A teraz leży przede mną i klekoce... ;)

 

Niekoniecznie jest taki stary jak piszesz, wystarczy rzucić okiem na bęben wyrównawczy.Tego typu zegarki robiono do połowy XIX w.Tak na marginesie to bawiłem się kiedyś jednowskazówkowcem puszkowym z połowy XVIw, , więc jak widzisz Twój zegarek to małolat.

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem też taki zegarek, pytałem się poprzedniego właściciela czy był odnawiany i uzyskałem informacje ze kupił go na bazarku.....ale myślę że łgał

post-38743-0-67988200-1319664826_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie jest taki stary jak piszesz, wystarczy rzucić okiem na bęben wyrównawczy.Tego typu zegarki robiono do połowy XIX w.Tak na marginesie to bawiłem się kiedyś jednowskazówkowcem puszkowym z połowy XVIw, , więc jak widzisz Twój zegarek to małolat.

 

Dziękuję za komplementy w imieniu mojego szpindlaka :(

 

Co do wieku zegarka, to oczywiscie dokładnej daty produkcji nie znam i pewnie nikt nie jest w stanie jej podać.

Wg katalogu Watchmakers and Clockmakers of the World manufaktura Walleriusa z Norrkoping zakończyła działalność w roku 1794. Gdzies indziej czytałem, ze było to w 1797. Logicznie rzecz biorąc zegarek musiał powstać w czasie działania wytwórni, czyli jednak jeszcze w wieku XVIII. Obejrzałem kilka podobnych egzemplarzy, pogadałem trochę z ludźmi biegłymi w szpindlakach i przyjąłem, że ten mój klekot urodził sie około 1790r. W ciągu dość długiego życia pozbył sie gdzieś wskazówek i szkła. Te elementy są późniejsze. Zaglądałem mu we wnętrzności i tam chyba wszystko trzyma się kupy. Oczywiście coś mogło być wymieniane, dorabiane itd.

 

 

A co do jednowskazówkowca, to właśnie prowadzę negocjacje. Jeśli będą owocne, na pewno się pochwalę :)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem też taki zegarek, pytałem się poprzedniego właściciela czy był odnawiany i uzyskałem informacje ze kupił go na bazarku.....ale myślę że łgał

No nie wiem czy nie trafiłeś bardzo dobrze zachowany egzemplarz, koperta nie wygląda na odnawianą, a tarcza ma punkty fluorescencyjne raczej mocno sfatygowane co może świadczyć że znajduje się tam od dłuższego czasu. Tarcza wygląda na oryginalną moim zdaniem, choć jedno zdjęcie to za mało aby to stwierdzić, moim zdaniem jest duże prawdopodobieństwo że masz wspaniały oryginalnie zachowany egzemplarz.Gratulacje :(


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza tego Worldmastera prawdopodobnie niestety malowana, ale jako taka - dosyć "udolnie".

Niemożliwe chyba, by napisy w nieodnawianym zegarku były tak grube i wyraźne.

 

Pozdrawiam

Iko

Edytowane przez Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

A moim zdaniem tarcza nie była malowana, ale napisy tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większe zdjęcia w lepszej rozdzielczości rozwieją nasze wątpliwości.

 

Pozdrawiam

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Wami choć zegarek prezentuje się bardzo dobrze i nie wygląda taka jak większość malowanek i cudaków prezentowanych ostatnio na allegro....


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aparatem bawię się dopiero 3ci dzień. To chyba najlepsze jakie potrafię zrobić (na razie).

post-38743-0-11578700-1319793834_thumb.jpg

post-38743-0-69997800-1319793850_thumb.jpg

post-38743-0-19777800-1319793872_thumb.jpg

post-38743-0-67933500-1319793885_thumb.jpg

Edytowane przez Tombox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta na pewno nie była odnawiana Panowie.... Jeżeli ktoś tak odnawia w Polsce koperty to poproszę kontakt do tej firmy!!!!!. Co do tarczy to chyba jednak była odnawiana kolega xylog słusznie zauważył, że napisy mogły być nanoszone lub cala tarcza była odświeżana . Jednak nie ujmuje to urody tego egzemplarza gdyż urażam, że renowacje przeprowadzano na dobrym poziomie.

Edytowane przez Stary

Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.