Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

D@wid

Użytkownik
 • Content Count

  93
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

38 Początkujący
 1. Cześć, w którym salonie mieli oba rozmiary do przymiarki?
 2. Lubię Glenfiddich 12, lubię Monkey Shoulder, lubię Famous Grouse (kolejnośc przypadkowa). Dzisiaj natomiast postanowiłem dać nura w świat Islay whisky i nabyłem to: Pachnie jak tutaj, przynajmniej takie jest moje pierwsze skojarzenie. Drugie skojarzenie to tak pachniał Ursus 1014 ciągnący zestaw 2 przyczep dwuosiowych załadowanych drewnem zrywkowym, który kilka lat temu minął mnie gdy spacerowałem w Krynicy-Zdroju niedaleko placówki pocztowej. Jechał pod górkę. Tak pachnie ciężka praca maszyny. Ale to dobre...
 3. Od ponad 9 lat nieodłączny kompan (prawie) każdego dnia:
 4. D@wid

  Motocykle

  U mnie sezon w pełni, na chwilę obecną 1200 kilometrów zrobione. Porównując do roku ubiegłego słabo, bo kwiecień 2020 otwierałem z najechanymi dwoma tysiącami kilometrów.
 5. Powiedz, proszę, gdzie kupowałeś ten typ kieliszka do degustacji? Mam kieliszki do degustacji whisky (lubię ten tulipanowy kształt) ale na długiej nóżce (takie jak pokazał na zdjęciu loco50) z huty szkła w Krośnie - polecam, ale szukam czegoś bez nóżki, z grubym dnem.
 6. Wydaje mi się, ale mogę się mylić, że działa tutaj taki mechanizm: im niższa sugerowana cena detaliczna, tym większy popyt (dłuższa kolejka). OP to jest pierwszy (najtańszy) model, którego rozmiar jest akceptowalny dla samców, a dodatkowo jego cena to "próg wejścia" w posiadanie Rolexa. Patrząc tylko na cenę detaliczną nowych egzemplarzy kolejnym krokiem jest Explorer (6250 euro), z którego dostępnością też jest problem. DJ kosztuje już 7400 euro, 1750 więcej od OP, co może skutecznie wyciąć część drobnicy (jak ja), która pozostanie przy "najtańszym" i w kolejce po niego się ustawi.
 7. To zdjęcie wywaliło mi dekiel...i nie, nie chodzi o włosy. Zastanawiam się jak ludzie mogą zachwycać się bezelami pepsi, gdy można mieć ten?
 8. Czy spadek w rankingu przygotowanym (zapewne zupełnie obiektywnie 😁) przez jakąś firmę odbił się na cenach? No chyba nie. Dlatego rzeczony ranking traktowałbym jako ciekawostkę a nie przestrogę.
 9. D@wid

  Motocykle

  Panie i Panowie, czy przedsezonowe serwisy Waszych maszyn już zrobione? Tak sobie teraz uświadomiłem, że rok temu w styczniu jeździłem, w lutym jeździłem, a od marca to już całkiem regularnie. Przyszedł rok 2021 i zrobiłem kilometr, bo akurat wykorzystując styczniowe okno pogodowe odstawiłem motocykl do mechanika (kontrola/regulacja luzów zaworowych). Połowa lutego, zima nie daje za wygraną. Ehhh te negatywne skutki ocieplenia klimatu...
 10. Moje spostrzeżenie jest podobne, ale nie przeszkadza mi średnica tak bardzo, jak długie uszy. Mam teraz budżetowego nurka o średnicy niespełna 41.8 mm ale o stosunkowo niewysokich uszach (47mm). Do mojego nadgarstka jest to w punkt. BB41 ma średnicę którą lubię, ale wysokość w uszach aż 50mm. Stąd moje upodobanie dla BB58, który nie dość że przyjemnie cieńszy, to jeszcze wysokość w uszach ma akceptowalne 48mm.
 11. @Tommaso @swierszczu - faktycznie, jak przeczytałem Wasze odpowiedzi to już widzę tą oczywistą różnicę. Gapiłem się godzinami na obie wersje i jakoś nie mogłem tego wyłapać. Zachorowałem na czarnego Black Bay 58 na bransolecie. Rolex Explorer 39mm na chwilę obecną (i prawdopodobnie na zawsze) pozostanie poza finansowym zasięgiem (nawet używane). Grand Seiko Automatic również. Ceny Black Bay 58 dają mi jakiś cień szansy na zakup, kiedyś.
 12. Ten zegarek to jest petarda... Pytanie do znawców: czy po zdjęciach takich jak kolegi Genovese_ można w jakiś sposób odróżnić wersję 39mm od pełnowymiarowej (41mm)? Na powyższym ujęciu nie wiadomo czy plastikowy pierścień obok koronki jest czy go nie ma (o ile wiem jest to jedyna metoda). Drugie pytanie: jak to jest z zakupem zegarka z UK po Brexicie? UC już nalicza cło?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.