Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Brudas, prawie prosto z giełdy, koperta cała w syfie:

2012-07-29%2525252020.44.48-1.jpg

2012-07-29%252020.11.53-1.jpg

Chodzi już ponad 10 godzin punktualnie. Zegarek do czyszczenia i smarowania, koperta do umycia, wskazówki do delikatnego usunięcia rdzy (masa jest), tarcza piękna. Nic więcej nie będę przy nim robił. A kupiłem bo po raz pierwszy od dawna trafił mi się miły sprzedawca, z którym dało się o starociach pogadać.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Marcin byłeś na targach? Ja już od dawna nie mogę trafić, kiedy w ostatnia niedzielę będę w Lublinie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, byłem dzisiaj, z trzyletnią córką na barana ;). Wytrzymała 90 minut i była zainteresowana "skarbami". Najlepszy ubaw miała ze stert gruzu na boisku Unii - "Tata, czy to starocie?"

Jak dla Ciebie to trochę Atlanticów było ale ceny... Za Pallasa z niebieskim ringiem, w ładnym stanie wołano 500 PLN. Za to żonie nabyłem fajną bawarską porcelanę za grosze, na Rynku para starszych sprzedawców miała ciekawe i tanie rzeczy z Niemiec - porcelana, lampy, żyrandole.

 

Aha, coby nie robić OT:

średnica CAMY: 30 mm, wymiar z koronką: 32,5 mm, ucho do ucha: 38 mm.

Edytowane przez mw75

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtku, Twój zegarek bardzo zacny, gratuluję :)

Chociaż w jego przypadku o srednicy trudno mówić (chyba, ze tarczy), to ważniejsze, że w ładnym stanie i że cieszy


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, byłem dzisiaj, z trzyletnią córką na barana ;). Wytrzymała 90 minut i była zainteresowana "skarbami". Najlepszy ubaw miała ze stert gruzu na boisku Unii - "Tata, czy to starocie?"

Jak dla Ciebie to trochę Atlanticów było ale ceny... Za Pallasa z niebieskim ringiem, w ładnym stanie wołano 500 PLN. Za to żonie nabyłem fajną bawarską porcelanę za grosze, na Rynku para starszych sprzedawców miała ciekawe i tanie rzeczy z Niemiec - porcelana, lampy, żyrandole.

 

Aha, coby nie robić OT:

średnica CAMY: 30 mm, wymiar z koronką: 32,5 mm, ucho do ucha: 38 mm.

Widzialem tego Pallasa :D .Gielda spada na psy...,a upal chyba zaszkodzil sprzedawcom,za radzieckie w stanie tzw "na chodzie"nizej 200zl nic nie bylo....Widziales moze "enicara" za 3tys?pan albo leki ma nie takie,albo upal... :) ...tylko nerwy zszargralem przed praca... ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . A oto mój nabytek , do tej pory zbierałem Delbany ale ten mi się spodobał i postanowiłem go mieć. Na tarczy napis SULLY SPECIAL ,21 JEWELS ,INCABLOC ,ANTIMAGNETIC. Koperta 33mm (niestety chyba dekiel tylny jest od innego).

post-48480-0-92036300-1343654954_thumb.jpg

post-48480-0-09838500-1343654996_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem czemu Cię skusił :).

 

Jakby wydziergać mu napis Delbana i zmienić wskazówki Delbanka jak złoto :P.

 

Fajna tarcza.

 

Gratki i pozdrawiam

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytać potrafię ;)

Tarcza mnie swoim urokiem uwiodła , niedługo wrzucę następny nie Delbany zegareczek z mechanizmem AS1187/94 koperta 30mm na tarczy napis THIES.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafił się taki kieszonkowiec pt Zentima. Brudne to było i zaniedbane:

 

post-23302-0-36054300-1343767170_thumb.jpg

 

post-23302-0-35206200-1343767188_thumb.jpg

 

post-23302-0-84391300-1343767211_thumb.jpg

 

Umyłem, zdarłem smętne resztki pozłoty, założyłem nową koronkę i mineralne szkło.

Trochę odżył:

 

post-23302-0-72865400-1343767314_thumb.jpg

 

post-23302-0-76211200-1343767348_thumb.jpg


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę mu jeszcze sekundnik niebieski zafundować.

A w środku ma przyzwoicie wyglądający i na bardzo dobrym chodzie 16-kamieniowy werk z mikroregulacją, którego póki co nie udało mi się zidentyfikować:

 

post-23302-0-85837200-1343767644_thumb.jpg

 

post-23302-0-15877800-1343767674_thumb.jpg


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Arturze bardzo fajny sikor, wrażenie robi fantastyczny werk uwielbiam takie mechanizmy , jak widzę taki moduł to aż tęsknie za jakąś kieszonką :(

 

A u mnie do kompletu dziś trafiłem na taki egzemplarz zakupiony od chłopaka w wieku około 30lat zaraz pod sklepem tesco :lol: "cena nie gra lori"

 

fajnie się prezentuje idzie idealnie , koperta stal, dekielek w prawie idealnym stanie, koperta ładnie zachowana werk cal.501 w świetnym stanie, ogólnie bardzom zadowolony :D

 

68100487.jpg

By stary7817 at 2012-08-01

81251429.jpg

By stary7817 at 2012-08-01


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary..jak ty to robisz....

wrzuc zdjecie w kolorze!


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pejter czysty przypadek, odbierałem Pallasa koleżanki z pracy od mojego zegarmistrza bo leciał do Łodzi na renowację i w drodze powrotnej zauważyłem gościa, który próbował sprzedać ją kolesiowi skupującemu srebro więc zaoferowałem swoją pomoc :lol:

A propo renowacji Łudź się znacząco poprawiła nie ma już farby z dodatkiem płatków nadających bazarowy wygląd tarczom!!!!. Osobiście jestem zaskoczony efektami renowacji na plus !!! Fajna tarcza ze srebrnym połyskiem zbliżona faktura do tarcz Omeg z lat 50-tych i kolorytem także, więc naprawdę efekt znacznie lepszy powiedziałbym nawet niz u Głowackich, porównując Delbankę od nich :)

A tu niestety wieczorowa porą ale kolor ;)

20012706.jpg

By stary7817 at 2012-08-01

27699618.jpg

By stary7817 at 2012-08-01

31175682.jpg

By stary7817 at 2012-08-01


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary piękna Omega, cena pewnie też bardzo okazyjna :)

Chronofil bardzo ładna ta kieszonka i doprowadziłeś ją do super stanu. Jak nie interesuję się kieszonkami tak mam ochotę nabyć aż kilka sztuk do odratowania.


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Panowie, za miłe słowa. Kieszonki mają w sobie dużo uroku - polecam :)

 

Stary, z jakiegoś powodu nie widzę fotek, ale pewien jestem, że coś fajnego wyrwałeś, farciarzu ;)

 

EDIT: Fotki mi się pojawiły - nie pomyliłem się. Fajna ta Omega

Edytowane przez chronofil

Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki Zenith

...

 

Czy mógłbyś zamieścić zdjęcie mechanizmu ?

 

 

PS - zastanawiający jest inny kolor wskazówki sekundnika, być może nie wszystkie są oryginalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem z nim przed zakupem u zegarmistrza i wszystko jest ok,a zegarków z zasady nie otwieram.

ps

Mam jeszcze jednego Zenitha w którym sekundnik jest w innym kolorze.

Edytowane przez buran69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem z nim przed zakupem u zegarmistrza i wszystko jest ok,a zegarków z zasady nie otwieram.

ps

Mam jeszcze jednego Zenitha w którym sekundnik jest w innym kolorze.

 

To nie o to chodzi czy jest w porządku, po prostu ciekawiło mnie jaki mechanizm posiada ten Zenith.

 

A co do wskazówek, to tylko moje przypuszczenie. Ja się nie spotkałem z takim zestawieniem, co oczywiście nie znaczy, że tego nie stosowano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jednego Zenitha w którym sekundnik jest w innym kolorze.

 

To akurat o niczym nie swiadczy. Moim zdaniem wskazówki w Twoim zegarku nie stanowią oryginalnego kompletu.

Nie wpływa to jednak na fakt, ze nabyłes fajnego, klimatycznego Zenitha. Gratulacje :)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tak,a może nie,przeglądałem zdjęcia i trafiają się egzemplarze w stanie NOS w których w których wskazówki różnią się kolorem,np.Mój odnośnik swoją drogą ten Zenith to moje największe zegarkowe marzenie :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki żonce kupiłem i troszkę przeczyściłem . Nic o marce nie wiem ,werk to As 1187/94 ale na werku jest wygrawerowane MELLROSE WATCH CORP.

post-48480-0-64058600-1344166076_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze nabytki

 

zdjęcie 1 - budzik niemiecki sygnowany polskim zegarmistrzem (najprawdopodobniej)

post-43196-0-77593400-1344773217_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjęcie 3 - slava kwarc, kirowskie, sicura chronographe, delbana, poljot, i koperta z dekielkiem wodoszczelny

 

Co prawda niektóre niesprawne, ale wydaje mi się że zakup ok, zresztą za niedługo jak nacieszę oko, to sprzedam

post-43196-0-55303700-1344773537_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.