Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

widzę że trzeba odświeżyć temat a akurat coś takiego wpadło mi w ręce, może ktoś powie mi coś więcej na jego temat? z góry dziękuję..

 

img5744uo.jpg

 

img5749j.jpg

 

img5753u.jpg

 

zdjcieph.jpg


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli mowa o Vulcain to ponizej moj nowy nabytek. Zachowany naprawde w fajnym stanie. Mechanizm Vulcain kaliber MSR S2

Przy okazji moze ktos mialby na sprzedaz jakis zegrek marki Richard?

 

richardk.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firma Vulcain szczyci sie przede wszystkim:

1.tym, ze jej zegarki nosiło 4-ech prezydentów USA

2.swoim modelem Cricket, który był prawdopodobnie pierwszym udanym, funkcjonalnym zegarkiem naręcznym z funkcją alarmu.

 

Firma ta w okresie "kryzysu kwarcowego" wchodziła w skład grupy MSR, ale ostatecznie jednak upadła, ale po latach odżyła (w kazdym razem marka "Vulcain", którą odkupił kilka lat temu nowy inwestor (z żoną Tajką) i obecnie wypuszcza nowe zegarki celujac w średnio-wyższą grupę cenową.

Reszta informacji jest w duzej ilości do odszukania np. w sieci.

Zegarek jest ładny, wart noszenia, choc ostrożnego, bo nie ma systemu antywstrząsowego, co datuje go na lata 50-te lub (zapewne) jeszcze wcześniejsze.


zegarek> 1.000 $ =podatek od snobizmu;-)
Noszone m.in.GP,IWC,Zenith,SeikoGQ,GP,Movado,Omega,Longines,Eterna,Vulcain,Rado,Wittnauer,Bulova,Hamilton,Cyma,Doxa,Gruen,Tissot,Helvetia,Onsa, itd.,Polacy,Niemcy,sowieci itd..>200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firma Vulcain szczyci sie przede wszystkim:

1.tym, ze jej zegarki nosiło 4-ech prezydentów USA

2.swoim modelem Cricket, który był prawdopodobnie pierwszym udanym, funkcjonalnym zegarkiem naręcznym z funkcją alarmu.

 

Firma ta w okresie "kryzysu kwarcowego" wchodziła w skład grupy MSR, ale ostatecznie jednak upadła, ale po latach odżyła (w kazdym razem marka "Vulcain", którą odkupił kilka lat temu nowy inwestor (z żoną Tajką) i obecnie wypuszcza nowe zegarki celujac w średnio-wyższą grupę cenową.

Reszta informacji jest w duzej ilości do odszukania np. w sieci.

Zegarek jest ładny, wart noszenia, choc ostrożnego, bo nie ma systemu antywstrząsowego, co datuje go na lata 50-te lub (zapewne) jeszcze wcześniejsze.

 

 

super bardzo Ci dziękuję! faktycznie stan zachowania jest swietny. Mam jeszcze jedno pytanie - czy mechanizmy były ich własne?

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rok 1960.

Zmienia się podejście w zabezpieczeniu mechanizmu zegarka przed zewnetrznymi wpływami.

Ochrona przed zmianami temperatury, ciśnienia, skutkiem uderzenia mechanicznego nabiera nowej jakośći.

Pojawia się SYSTEM DS ! CERTINA DS

Tam - dam, tam dam - tada...

 

dcf8f69438932bdbmed.jpg

 

7e0ee1719c244eddmed.jpg

 

Nareszcie w wersji full oryginal (koronka przyszła dziś):

 

9bd78d687eb93cd8med.jpg


Tempus fugit - ... zegarek manet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna :)

Lubię stare DS-y. Szkoda, ze tarcza przybrudzona, ale z moich doswiadczeń wynika, że te tarcze nieźle się myją.

Co w środku?


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co w środku?

 

Stary 25-36.

Światło mi się skończyło więc fotka była do niczego, dziś się poprawię.

Mówisz, że mogę spróbować ją umyć?

Postaram się zapodać lepsze zdjęcie dla oceny. Tarcza opalizuje na złotą perłę i bałem się ten lakier utracić.

No i tak od razu widać, że to 1960 a " w rzeczywistości wygląda lepiej jak na zdjęciu " :D:D:D

 

Myślę za to nad wypełnieniem wskazówek - mam już nawet brązową masę przygotowaną (oczywiście świecącą B) )


Tempus fugit - ... zegarek manet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna B) , kiedyś miałem identyczną w automacie, bo ten model to wersja manualna, takie mam wrażenie patrząc na dekielek.... A ja od jakichś dwóch lat nie mogę się rozstać ze swoją to moja wierna przyjaciółka i choć mam kilka Omeg to na co dzień jestem właśnie z Certinką, stal, automat, jasne wskazówki i datownik sprawiają, że to jedne z najbardziej praktycznych zegarków z jakimi miałem przyjemność obcować :)

a to moja

92574666.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... bo ten model to wersja manualna, takie mam wrażenie patrząc na dekielek.... .

 

dokładnie :) :

 

1cb3bad046b99738med.jpg

 

A Twoja to pełen wypas.

Aż czuje się jej ciężar - kiedyś to robili koperty. '70-te sądząc po gabarytach?


Tempus fugit - ... zegarek manet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie :) :

 

1cb3bad046b99738med.jpg

 

A Twoja to pełen wypas.

Aż czuje się jej ciężar - kiedyś to robili koperty. '70-te sądząc po gabarytach?

 

Rocznik 1968 czyli końcówka 60-tych ;)


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no!!!! prezentuje się rewelacyjnie na Nylonku B) Gratulacje :rolleyes:


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny graal w pudełku, sorry... Na ręce :)

Klicken --->

post-42977-0-51390700-1345748654_thumb.jpg

 

Cudownego masz tego Enicara. Może mógłbyś jeszcze wrzucić parę fotek ?

Gratuluje!

 

Pozdrawiam,

robcyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny graal w pudełku, sorry... Na ręce :)

Klicken --->

post-42977-0-51390700-1345748654_thumb.jpg

 

napisz coś o nim. obcykaj, pls

gratuluję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi wrażenie Twój zbiór :) Ja w pewnym momencie też próbowałem ukierunkować mój zbiór ale jakoś mi nie wyszło :)


Pod Napięciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po długiej przerwie spowodowanej zmianą kraju zamieszk. itp. Trafił się taki oto kolejowy staruszek :) Chemin de Fer w klimatach Roskopfowych.

 

Hej, dawno Cię nie było!

Fajne cykadełko. Lubię roskopfy - to własviwie nie powinno chodzić, a chodzi i to jeszcze jak ;)

 

U mnie też ostatnio kieszonkowo - kolejny górnik.

Z przodu tak:

 

post-23302-0-99706700-1346102688_thumb.jpg

 

A w środku czysty i sprawny Orator 220

 

post-23302-0-29119900-1346102849_thumb.jpg

 

Ogólnie zegarek w bardzo dobrym stanie, jedynie szkło plastik. I to mnie troche zastanawia, bo wg mnie powinno być mineralne, ale jest tak doskonale dobrane, że aż musiałem drapnąć, żeby stwierdzić że jednak plastik


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano przecudny ten Orator, mam kilkoro werkowych pobratyńców jego.

Chwilę mnie nie było, ale mam nadzieję, że to się zmieni. Roskopf to mój pierwszy, ale na prawdę pomimo prostoty dający fun z równowartość 100zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od forumowego kolegi:

dsc00253sb.jpg

 

Wie ktoś jak zmienić datę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Pewnie kręcąc koronką :), w tych nie było raczej szybkiej zmiany daty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wie ktoś jak zmienić datę ?

 

Łatwiej byłoby nam pomóc, jeslibyś pokazał mechanizm zegarka, albo przynajmniej podał jego producenta i model.

Generalnie znam uzywane przez różnych producentów 4 metody szybkiej zmiany daty:-

1. odpowiednio kręcąc koronką w jej 2-im położeniu (jeśli są 3 położenia)

2."pompując" koronką

3. wyciagając maksymalnie koronkę (tj przeciwieństwo pompowania)

4.cofając wskazówkami od po godz 3 do przed godz 9.

Edytowane przez pg

zegarek> 1.000 $ =podatek od snobizmu;-)
Noszone m.in.GP,IWC,Zenith,SeikoGQ,GP,Movado,Omega,Longines,Eterna,Vulcain,Rado,Wittnauer,Bulova,Hamilton,Cyma,Doxa,Gruen,Tissot,Helvetia,Onsa, itd.,Polacy,Niemcy,sowieci itd..>200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.