Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ZAX

Wasze zegarki Glashutte (GUB)

Rekomendowane odpowiedzi

Ładny egzemplarz, a co do paska co jest oczywiście sprawą gustu to wydaje mi się że czarny pasek lepiej podkreśla złoty kolor i pasuje do indeksów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak, pasek kupiony do innego zegarka, więc kłuje mnie w oczy stalowa klamerka... Ile można sobie wmawiać, że pasuje do dekielka? :D


Kacper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zmień ją na złotą i po kłopocie. A czarny pasek rzeczywiście najbardziej pasuje do tego ładnego skądinąd zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy ktoś jest w stanie określić szacunkową wartość zegarka z tego zdjęcia: http://postimg.cc/image/yez04zcjd/? (próbowałem tu wkleić zdjęcie, ale chyba jest za duże). Jest to pamiątka rodzinna, nie na sprzedaż, ale z czystej ciekawości zastanawiam się ile jest warty. Zegarek pochodzi z lat 70tych. Niestety w temacie zegarków nie jestem biegły...

 

Z góry dzięki i serdecznie pozdrawiam!

Edytowane przez wojtas89-89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum nie wyceniamy zegarków.

 

Witam,

 

dziękuję za szybką odpowiedź. Nie wiedziałem, że na tym forum nie wycieniają Państwo zegarków lub nie podają przybliżonej wartości z zakresu 100-200zł albo 2tys-3tys, przepraszam za małą gafę :)

 

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Przybliżoną wartość poznasz szukając podobnego zegarka na serwisach aukcyjnych, chrono24 itp :)

P.S. Oba Twoje zakresy są zbyt optymistyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiedziałem, że na tym forum nie wycieniają Państwo zegarków

Zaakceptowałeś regulamin, w którym była o tym mowa :P


Kacper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Forum przeglądam od dawna, ale to mój pierwszy post.

Chciałbym tu pokazać zegarek który od ponad 40 lat jest w rodzinie. Pierwszą właścicielką była moja mama. Nigdy go nie lubiła nosić i "pozbyła" się go, dając mojej żonie. Żonie też do gustu nie przypadł do gustu i dalej sobie w pudełeczku leży. Może za kilkanaście lat przyszła synowa doceni blask tego "starocia" :).

 

r1xtXp.jpg

 

yECZTh.jpg

 

FaBwuR.jpg

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaakceptowałeś regulamin, w którym była o tym mowa :P

 

Co prawda to prawda :D Za późno przeczytałem też informację Pana Piotra Ratyńskiego dot. właśnie tego jak pytać o zegarki i o braku ich wyceny :) Mea culpa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przybliżoną wartość poznasz szukając podobnego zegarka na serwisach aukcyjnych, chrono24 itp :)

 

P.S. Oba Twoje zakresy są zbyt optymistyczne.

 

Te zakresy były podane tylko przykładowo :) Zegarek świetnie "się nosi", działa bez zarzutu i to jest dla mnie najważniejsze. Ważne, że mam cudowną rodzinną pamiątkę. Jak będę miał chwilę czasu to postaram się zrobić zdjęcia mechanizmu, ciekawi mnie opinia ekspertów na ten temat.

 

Pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś odebrany od Pana Zbigniewa z Pięknej. Zegarek należał do mojego taty. Przeleżał w szufladzie ponad 20 lat.

Pamiętam z dzieciństwa jak ojciec zawsze się denerwował, że zegarek często się zatrzymuje. Niestety nie miał rotomatu.

post-74845-0-12086200-1412976584_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś odebrany od Pana Zbigniewa z Pięknej. Zegarek należał do mojego taty. Przeleżał w szufladzie ponad 20 lat.

Pamiętam z dzieciństwa jak ojciec zawsze się denerwował, że zegarek często się zatrzymuje. Niestety nie miał rotomatu.

Ma dość krótką rezerwę niestety... Mój egzemplarz też z 15-20 lat przeleżakował :) Jedyne co mi się w nim nie podoba, to bardzo niska częstotliwość mechanizmu (ok 15 000 b/h). Już Poljot płynie jak w Rolexie :lol:  Oto mój:

 

post-56726-0-17791500-1413110301_thumb.jpg


Kacper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę o pomoc w ustaleniu daty produkcji mojego glashutta którego mam od ojca. Wiem tylko, że ojciec kupił go jako używany w latach osiemdziesiątych. Nic więcej na jego temat nie pamięta bo to starszy człowiek a zegarków ma ze 30 sztuk różnych marek.

Podaję link do galerii gdzie mam zdjęcia mojego glashutta:

 

http://zegarkiclub.pl/forum/gallery/image/12201-dscn0272/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze dodam, że te wszystkie glashutte które tu są pokazane na fotkach są piękne. Istne niebo dla oczu. Po za tym jeśli chodzi o mojego sikora to jestem w szoku, że zegarek który ma conajmiej 30+ lat, tak precyzyjnie odmierza czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://zegarkiclub.pl/forum/gallery/image/12201-dscn0272/

Myślę, że poradziłem sobie dzięki p. Piotrowi który zamieścił linki do stron o glashuttach. Jeśli dobrze znalazłem (zdjęcie czarno białe), to mój zegarek był produkowany w 1969 roku.

http://watch-wiki.or...t_GUB_74-ai.jpg

Edytowane przez Piotr Ratyński

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Moim zdaniem dobrze znalazłeś.

Pozwoliłem sobie na edycję Twoich  postów, teraz już jest OK.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dobrze znalazłeś.

Pozwoliłem sobie na edycję Twoich  postów, teraz już jest OK.

Dziękuję za linki do stron z glashuttami na początku tego tematu. Były pomocne, wcześniej datowałem go mniej więcej na połowę lat 70-tych, no teraz wiadomo 69 rocznik. Zegarek jak na swoje 45 lat bardzo dobrze chodzi, coś ok. +10 sek/dobę. Dostałem go od ojca jakieś 15 lat temu, nie chodził. Przeszedł wtedy czyszczenie, smarowanie i regulacje nic nie było wymieniane do teraz.

Co do edycji postów to często piszę na telefonie z 3 calowym ekranem i nie zawsze mi wszystko wychodzi tak jak powinno.

Edytowane przez Piotr Ratyński

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Wczoraj trafił do mnie nieco sfatygowany Glashutte Spezimatic. Tarcza w bardzo dobrym stanie, koperta, zwłaszcza od spodu, nieco sfatygowana, szkło mocno porysowane. Ale ogólnie robi bardzo fajne wrażenie... Zastanawiam się tylko, czy fabrycznie ten zegarek mógł mieć tak pomalowane na biało wskazówki, czy to może radosna twórczość któregoś z właścicieli. Pod lupą nie wygląda to rewelacyjnie, ale widziałem już gorzej pomalowane w fabryce ;)

 

25acde9ef4fa6c81med.jpg

 

eff0ee3a0903cc62med.jpg

 

f2cb1eecc77d756bmed.jpg

Edytowane przez Pikom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Wczoraj trafił do mnie nieco sfatygowany Glashutte Spezimatic. Tarcza w bardzo dobrym stanie, koperta, zwłaszcza od spodu, nieco sfatygowana, szkło mocno porysowane. Ale ogólnie robi bardzo fajne wrażenie... Zastanawiam się tylko, czy fabrycznie ten zegarek mógł mieć tak pomalowane na biało wskazówki, czy to może radosna twórczość któregoś z właścicieli. Pod lupą nie wygląda to rewelacyjnie, ale widziałem już gorzej pomalowane w fabryce

Poszukaj tutaj i porównaj z twoim.

http://watch-wiki.de/index.php?title=Kategorie:Bildgalerie_Uhrwerke_VEB_Glash%C3%BCtter_Uhrenbetriebe_%28GUB%29

http://watch-wiki.de/index.php?title=Kategorie:Bildgalerie_Uhrenmodelle_VEB_Glash%C3%BCtter_Uhrenbetriebe_%28GUB%29

http://watch-wiki.de/index.php?title=Kategorie:VEB_Glash%C3%BCtter_Uhrenbetriebe_Uhren_mit_GUB_75

http://watch-wiki.de/index.php?title=Kategorie:VEB_Glash%C3%BCtter_Uhrenbetriebe_Uhren_mit_GUB_74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.